Zmusić katolików do eutanazji. Precedensowy proces w Belgii - zdjęcie
12.01.16, 17:40

Zmusić katolików do eutanazji. Precedensowy proces w Belgii

7

Rodzina starszej, chorej na raka kobiety, która chciała zostać eutanazjowana, wytoczyła proces katolickiemu domowi opieki pod wezwaniem św. Augustyna w Diest, który odmówił wezwania lekarza, który miał zabić chorą. Rodzina Mariette Buntjens odebrała ją więc z domu opieki, przeniosła do prywatnej rezydencji i tam oddała w ręce eutanazisty w lekarskim fartuchu. Obecnie zaś Nadine Engelen, córka zabitej wytoczyła proces domowi opieki i oskarżyła go o to, że naraził on chorą na „cierpienie mentalne i fizyczne”. Dlaczego? Bo nie mogła ona zostać zabita w jego murach!

Zdaniem oskarżającej eutanazja była szykowana od wielu miesięcy, a została odłożona, bo… dom opieki odmówił uczestnictwa w niej. - Mama z tego powodu bardzo cierpiała – przekonuje Engelen. Odpowiedź Kościoła jest w tej sprawie całkowicie jednoznaczna. - Żadna placówka katolicka nie może uczestniczyć w procedurze eutanazji. I to w żadnych okolicznościach – podkreśla nowy arcybiskup Brukseli Jozef De Kesel.

Kobieta skierowała sprawę przeciwko domowi opieki do sądu cywilnego w Louvain w kwietniu. Cel jest zaś bardzo prosty: sprawdzenie, czy instytucje katolickie mogą odmówić uczestnictwa w zabijaniu chorych. Prawo belgijskie nie pozostawia wątpliwości, że odmówić zabijania może lekarz, nie jest jednak jasne, czy to samo dotyczy całych placówek. I właśnie to ma sprawdzić sąd.

Proces ten jest elementem silnego nacisku na Kościół i instytucje katolickie, by ten pozwolił na zabijanie w swoich placówkach. Od dawna liberalni politycy i czołowi eutanaziści przekonują, że państwo powinno pozbawić finansowania placówek katolickich, o ile te odmówią zabijania pacjentów. Jeden z pionierów zabijania chorych dr Wim Distelmans wprost stwierdza zaś, że liczba placówek katolickich w Belgii jest ogromnym problemem. - Jeśli prawo do eutanazji nie będzie przez nie respektowane będziemy mieć problem – podkreślił.

I jak pokazują inne przykłady wcale nie jest wykluczone, że władze wymuszą albo likwidację ośrodków albo ich laicyzację. W Wielkiej Brytanii już teraz zakazano działania katolickim ośrodkom adopcyjnym, bowiem odmówiły one przekazywania do adopcji dzieci parom homoseksualnym. Nie widać więc powodów, by w ten sam sposób nie potraktować szpitali i ośrodków katolickich w Belgii i nie wymusić na nich albo rezygnacji z finansowania albo zabijania pacjentów.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (7):

anonim2016.01.12 18:12
Dr Mengele gdyby żył obecnie miałby co robić w Belgii i Holandii. Interes <cywilizacji śmierci> dopiero się rozkręca.
anonim2016.01.12 18:21
Naiwna córka myśli że zrobi biznes na KK + Nie wiedząc o tym, że Bóg jest Sędzią Sprawiedliwym który za wszelkie zło karze" Bóg jej dopiero już teraz wytoczy proces i to taki że zapamięta go na całą wieczność!
anonim2016.01.12 18:26
@Versus Zastanów się Lucyfer się kłania abyś wstąpił w jego progi! +++Pamiętajcie o tym: JESTEM BOGIEM ŻYCIA I ŚMIERCI i to do Mnie należy decyzja, kto ma żyć, a kto ma umrzeć. Człowiecze, czy w swojej głupocie wynajdziesz coś, co uchroni cię przed śmiercią? Jeżeli wy, ludzie, tak postępujecie ze Mną, to i Ja będę z wami postępował odpowiednio. Ze Mną nikt nie może wygrać. To, rozpowszechniajcie tam, gdzie ludzie mają takie poglądy, gdyż nie chcę nikogo karać – jednak będę to czynił, jeśli świat się nie opamięta. Cóż, ty marna istoto Moja, możesz zdziałać, jeżeli chodzi o siebie samego? Prawie nic. To Ja powołałem cię do życia, a ty teraz chcesz Mnie uczyć, komu mam dać dziecko, a komu nie. Powstrzymaj się ludzkości! Popatrzcie na inne kraje, jak ludzie są uśmiercani. Nazwaliście to eutanazją. Jakże słowo jest obrzydliwe w Moich oczach. Każdy człowiek, który zadał śmierć drugiemu człowiekowi, będzie osądzony tak surowo, jak nie osądziłby go żaden sąd na ziemi. Ja was nie straszę. (…)Przeto , Moje dzieci wybrane, wołam z gorącym Ojcowskim sercem – Módlcie się za tych, którzy odstępują od praw Bożych. – Pomyślcie sami, Moje dzieci, jakbyście się czuli, gdyby wam ktoś powiedział: „Jesteś klonem, a nie zwykłym, poczętym człowiekiem. Co byście na to odpowiedzieli? Czy waszego serca nie okryłaby czarna mogła rozpaczy? Albo pomyślcie, że możecie zachorować i zamiast was leczyć, będą was truć aż do zgonu. Pomyślcie nad tym, by świat upokorzył się i przeprosił Mnie, Boga, za wszystkie bezmyślności. Sprawiedliwość wisi w powietrzu, dlatego modlitwa jest potrzebna. Szczególnie proszę o modlitwę przez Niepokalane Serce Mej Córki umiłowanej. Za Jej pośrednictwem najprędzej otrzymacie odpuszczenie grzechów i uratujecie wasze życie.” - „Wasz Ojciec Niebieski”
anonim2016.01.12 21:25
jak z woli Boga na stare lata przestanę funkcjonować to nie życzę sobie być podłączonym do aparatury typu "oddychacz" lub jeździć z walizkami gdzie są baterie i jakaś aparatura! cz to też eutanazja?
anonim2016.01.12 22:06
@kopalny przedpotopowy człowieczek + wprawdzie przed potopem nie było kaftanów bezpieczeństwa, to jednak potomki Kaina wszyscy w potopie poginęli i w celach dołach śmieci wiecznej w ogniu nieugaszonym siedzą a więc i to samo ciebie samego czeka ale nie zginiesz w potopie wód jak tamci ale stokroć sroższym Potopie ognia i siarki i co gorsza już nam, zawsze w tym jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15) pozostaniesz tam będzie miło i radośnie z podobnie myślącymi człowieczkami jak słynne żydy takie jak Lenin Stalin Hitler Marks Engels Annasz Kaifasz ect. i nieżydzi jak Mao ect.
anonim2016.01.12 22:15
@ Versus+ nie udawaj Mędrca bo nim nie jesteś! Bo mądry człowiek Boi się Boga a ty Go lekceważysz, Czy myślisz że Bóg ulęknie się kogokolwiek ! gdyby ujrzał Lucyfera jakim jest w istocie swej natychmiast byś z przerażenia umarł a on by cię zaciągnął zaraz do piekła. I wyobraź sobie ten król piekła Yama, który ciebie ma za nić, za świnię którą będzie wiecznie szlachtował - na sam dźwięk Najświętszego Imienia Jezu z przerażenia ucieka.
anonim2016.01.13 12:47
Mamusię oddała do katolickiego ośrodka i teraz chce walczyć z katolickim charakterem tej placówki?? Co za podłość i hipokryzja! Pewnie dziecko też wysłała do katolickiej szkoły i walczy o nauczanie gender i seksedukację!