'Źle się dzieje!' Środa wściekła na... Olejnik i TVN - zdjęcie
09.05.19, 19:32zdj. screen Youtube/Archiwum KP

'Źle się dzieje!' Środa wściekła na... Olejnik i TVN

17

Wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Magdalenie Środzie bardzo nie spodobało się wczorajsze wydanie programu "Kropka nad i". Zdaniem lewicowej filozof, ze stacją TVN "coś się niedobrego dzieje". 

W ocenie Środy, TVN "płynie w kierunku Polsatu a Polsat już się wita z gąską to znaczy z kaczką. Źle się dzieje!" To komentarz do rozmowy Moniki Olejnik z Leszkiem Jażdżewskim. Gość programu "Kropka nad i" rozmawiał z dziennikarką TVN24 m.in. o swoim wystąpieniu przed wykładem Donalda Tuska 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim. 

Przemówienie redaktora naczelnego "Liberte" wywołało spore oburzenie. Publicysta nie tylko opluł Kościół i katolików, ale i- dla niektórych co gorsza- przyćmił przewodniczącego Rady Europejskiej. 

"Chciał pan przyćmić Donalda Tuska? Chciał pan mieć swoje 5 minut?"-dopytywała prowadząca "Kropki nad i". Monika Olejnik zarzuciła Leszkowi Jażdżewskiemu wkładanie wszystkich kapłanów "do jednego worka". Zdaniem Olejnik, słowa naczelnego "Liberte" były krzywdzące dla tolerowanych w TVN24 duchownych, jak o. Ludwik Wiśniewski czy ks. Adam Boniecki. Dziennikarka chciała też wiedzieć, "kto jest świnią", o której mówił Jażdżewski. 

Profesor Magdalena Środa uważa, że wystąpienie publicysty na UW nikogo nie obrażało, a reakcje na przemowę Jażdżewskiego pokazują, w "jak bardzo nienormalnych czasach żyjemy".

"Zwykła szczerość jest skandalem a uczciwość intelektualna - aktem heroizmu"- rozpaczała etyk.

Jednocześnie wykładowczyni UW nie szczędziła gorzkich słów Monice Olejnik. Środa podkreśliła, że jest w stanie zrozumieć  zachowanie "strachliwego" Schetyny, jednak postępowanie dziennikarki TVN jest dla niej "absolutnym skandalem"

"Pokornieje przy Bieleniu, zachwyca się Giertychem i atakuje (jak przekupa) Jażdżewskiego"- napisała profesor (pisownia oryginalna". 

"Nie pamiętam jej tak agresywnej przy bonzach PiSu. Może pora by zmieniła stację? W ekipie Kurskiego z pewnością nie musiała by zapraszać młodych intelektualistów..."-dodała Magdalena Środa. Widocznie nie oglądała programu, którego gościem był szef KPRM, Michał Dworczyk. Zresztą również goszcząc Jażdżewskiego Olejnik z jednej strony skrytykowała wystąpienie publicysty, z drugiej- dopuściła się ordynarnej manipulacji wypowiedzią abp. Marka Jędraszewskiego, uznawanego przez "totalną opozycję" i sympatyzujące z nią media oraz autorytety za kapłana "PiSowskiego". 

 "W ogóle coś się niedobrego dzieje ze stacją TVN, płynie w kierunku Polsatu a Polsat już się wita z gąską to znaczy z kaczką. Źle się dzieje!"- podsumowała profesor. 

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze (17):

Wojciech2019.05.11 22:54
Magdalena Środa to feministka -aborcjonistka. Jest żądna krwi nienarodzonych.
Slajd2019.05.10 16:04
O matko!Co za belzebuba pokazujecie?Foto chyba ujęte w casie ataku furii Środy na KK.?
Jan bez ziemi2019.05.10 8:09
Piękna ta nasza Środa
Leon Napoleon2019.05.10 7:49
Jeśli mamy takich etyków... Możemy zapomnieć o moralności i przyzwoitości. Takich czasów dożyliśmy... Co wpaja taki etyk studentom? Co to za pokrętna etyka? Ciekawe.
Zygfryd2019.05.10 7:26
Jak dla zgorzałej ateistki i zwykłej lewackiej przekupy może wogóle istnieć kościół z wiernymi i świniami katolickimi pusta osoba pozbawiona wartości niczego złego nie zauważa w atakach na kościół to normalne szkoda na Zouze ateistyczną czasu
anonim2019.05.10 6:45
Aha! Nie wiedziałem, że Środa jest wykładowczynią na UW, współczuję studentom, którzy szli tam aby studiować, a nie wysłuchiwać bzdur z ust tej pani. Nie dziwi mnie więc pobyt Tuska na UW. Wszystko jasne.
kkk2019.05.10 5:59
Środa wściekła, że przyszedł Czwartek. Środzie dziękujemy gdy mamy Czwartek. Środzie wieczny odpoczynek. Mamy weekend.
Tomek2019.05.10 2:18
Prymitywna prostytutka intelektualna! Totalne dno, jeżeli Uniwersytet staje się miejscem politycznych wieców skompromitowanych polityków.
Wojtek Polak2019.05.9 23:42
pani prof proponuję ograniczenie alkohol w pani wiek. nad używanie skutkuje wyniszczaniem szarych komórek. co można zauważyć po pani wpisach.
Milka2019.05.9 23:10
Co jest z intelektualisty w Jażdżewskim? Zresztą co to za autorytet Środzina z uczelni na 550 miejscu w rankingu światowym. Bantustan w sercu Europy.
Alojzy Cedzidło2019.05.9 22:58
A ja znów z innej ,,beczki " Pani prof . Środa , jaka jest każdy widzi . Nigdy nie ,,przemawiała " jak mądry , bezstronny naukowiec . Jej ,,wystąpienia " , jak ktoś niżej napisał ,są żywcem wyjęte z PRL-u Taka osoba psuje opinię i Uczelni a i kadrze tej uczelni też. Powtórzę : ,, jaka jest , każdy widzi ". Każdy z wyjątkiem władz Uczelni . To co na tym UW , sami Środowaci pracują .? Przykro stwierdzić ,ąle tych Uczelni ,, Środolubnych " jest jeszcze w Polsce więcej. i talie ,,autorytety " jak ten dzień tygodnia , wyrabiają ich kadrze opinię . A KADRA nic . Bije brawo . Byle nie PiS-owi .
kynolog2019.05.9 22:44
O tempora, o mores !. Stara etyczka i młody intelektualista. Żenada
anna2019.05.9 21:48
a ona jeszcze pracuje na UW , powinna założyć gazetę i tam się wypowiadać tylko kto by ją czytał a co najważniejsze finansował
anonim2019.05.9 21:31
To ta gra na wielu fortepianach, o której wspominał Jażdżewski, aby się nam nie nudziło, a tu zwarty front, Moi Państwo!
tu jest polska a nie izrael2019.05.9 20:41
a co to za czupiradlo koszerne
man.of.Stagira2019.05.9 20:36
. . "Pokornieje przy Bieleniu, zachwyca się Giertychem i atakuje (jak przekupa) Jażdżewskiego"- napisała profesor (pisownia oryginalna". . Odezwał się sam kwiat inteligencji UW . Specjalna k a s t a oświeconych inaczej. Klękajcie n a r o d y... .
Beno2019.05.9 20:34
Srodula pisze, że żyje w nienormalnych czasach. Nie dziwię się. Dla niej normalny czas to czas PRL. Dzisiaj nigdy nie zostałaby profesorem na Uniwersytecie. Kpina i hańba, że mamy takich profesorów, chyba że od demagogii, nietolerancji i propagandy.