Ziobro o sporze wokół praworządności w Polsce: Nie wierzymy w zapewnienia Timmermansa - zdjęcie
24.04.19, 16:44Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Ziobro o sporze wokół praworządności w Polsce: Nie wierzymy w zapewnienia Timmermansa

8

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówił we Wrocławiu, że ósma nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, wynika z tego, że Unia Europejska nie dotrzymała słowa. - Polskie władze nie wierzą w kolejne zapewnienia wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa - powiedział Ziobro.

Jak mówił Zbigniew Ziobro, rząd szukając kompromisu proponował rozwiązania, które - według zapewnień Komisji - miały zamknąć spór dotyczący przestrzegania praworządności w Polsce.

- Te zapewnienia okazywały się za każdym razem gołosłowne i już w tej chwili nie wierzymy w kolejne zapewnienia pana Timmermansa, ponieważ tam jest zła wola w sposób oczywisty - tłumaczył minister sprawiedliwości.

Kolejna nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym to projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada między innymi, że Izba Dyscyplinarna SN mogłaby podejmować decyzje o uchylaniu immunitetów sędziów w pierwszej i drugiej instancji sądów powszechnych. Projekt zmian uzupełnia też regulacje dotyczące powoływania Pierwszego Prezesa oraz prezesów Sądu Najwyższego.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (8):

Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 17:51
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Uwaga!!!2019.04.24 22:22
zwyrodniały lewacki psychol atakuje na forum !!!
Thomas2019.04.25 3:13
A jak by ksiądz oddał ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 17:50
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Pan dobra rada2019.04.24 17:42
A ja nie wierzę w zapewnienia pana Zbyszka
polak2019.04.24 17:23
z komunistami się nie dogadacie, komunę trzeba zneutralizować jak najgorsze zło
Polak2019.04.25 9:00
Słusznie, PiSowską komunę należy jak najszybciej usunąć z Polski.
Cogito ergo sum2019.04.24 17:12
Lewacka Międzynarodówka łatwo nie odda władzy. Nie mogą już sięgać po metody bolszewickie to strzelają za węgła.