,,Ziętara zginął na terenie Elektromisu. Zabili go Rosjanie'' - zdjęcie
28.09.19, 11:35Fot. via Pixabay, CC 0

,,Ziętara zginął na terenie Elektromisu. Zabili go Rosjanie''

8

Wczoraj przed sądem zeznawał kluczowy świadek w procesie dotyczącym nakłaniania do porwania i zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary. Maciej B., ps. Baryła zeznał, że po porwaniu Ziętara „[…] został przewieziony do Elekstromisu i tam był bity”.

Dalej dodawał:

<<Lewy>> przekazał mi, że Gawronik był tak mściwy, że też bił Ziętarę”.

Dalej „Baryła” powiedział:

Po kilku dniach (Ziętara) został zabity. Z tego, co mi mówili Roman i Darek, został uduszony i pchnięty jakimś szpikulcem w serce”.

Świadek zeznawał też, że w połowie 1992 roku miało miejsce spotkanie z ludźmi Gawronika, w trakcie którego padło sformułowanie „ma być zajeb***”. Gawronik miał mieć też zaciśniętą pięść. Świadek dodał, że chodziło właśnie o Ziętarę. Dalej mówił:

Ja to słyszałem, bo stałem 3-4 metry dalej. Przyjechał Mariusz Ś., słyszał tę sytuację i był nią wystraszony, i ciągnął Gawronika, że mają wejść do środka”.

Dodał, że Ziętara zabity został po kilku dniach i dokonali tego Rosjanie, co miał przekazać mu „Lewy”. B. powiedział także, że zwłoki miały być przewiezione do domu Marka Z. i tam rozpuszczone w kwasie.

Pamiętam, że Marek Z. mówił, że musi żonę z dziećmi wysłać na drugie wczasy. Po tym zdarzeniu Marek stał się bardzo majętnym człowiekiem”

- zeznawał świadek.

Sąd w piątek odczytał także poprzednie zeznania Baryły, m.in. z 2012 oraz 2015 roku i dopytywał o różnice z tym, co zeznawał wczoraj. Świadek stwierdził, że różnice w jego zeznaniach związane były z upływem czasu, złym stanem zdrowia, samopoczucia i zmęczeniem, a także z branymi przez niego lekami. Jak stwierdził – teraz czuje się normalnie.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (8):

Maciej2019.09.28 14:52
Magdalenka i Okrągły Stół - MORDY !!!!!!!!!!!
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnicy2019.09.28 14:00
Co jest ulubionym miejscem na posiłki much? Goowno! Co jest ulubionym miejscem muchy blogowej? Goowno - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲. Z goowna - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 odleciała mucha, nawet ona miała dosyć, ale się znalazła inna, radziecka i poczuje się jak u siebie w domu. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 wypełnia blogi tym samym smrodem.
anonim2019.09.28 13:06
To pod rozwagę wszystkim tym, którzy nie doceniają pracy obecnego rządu, Pana Ziobry, Pana Kamińskiego!
anonim2019.09.28 11:53
To Polska Magdalenki i Okrągłego Stołu i mnożyć można w wyliczance niewyjaśnione mordy.Apologetom pod rozwagę
JS2019.09.28 11:52
W podobny sposób siepacze ziobry zakatowali Igora Stachowiaka!
eRKa2019.09.28 15:12
Pycha zawsze kroczy dumnie z przodu, by później nisko upaść. Takt i umiar zawsze jest wskazany, którego Ty nie masz, bo uczyć się trzeba i to cały czas, ale od ludzi mądrych i uczciwych, lecz nie za wszelką cenę od ludzi złych i głupich, którzy są POPYCHADŁEM w rękach wroga, bo być czyimś popychadłem, to tylko głupiec tak robi. Więc następnym razem wysil się i użyj ROZUMKU, którego najbardziej Ci brak. Przemyśl to i połóż się spać, a jutro rozwidni się Twój umysł. pa
Barbara2019.09.29 7:56
Trzeba się zastanowić, co się mówi i jakie są na to dowody, bo, mój niemiły panie, może się trafić procesik i będzie zdziwko.
retro2019.10.1 10:46
ale ty jestes głupi człowieku. moze ktoś za ciebie się pomodli.