Ziemkiewicz o wecie Dudy: Poprę 'partię' Prezydenta - zdjęcie
24.07.17, 10:00fot. youtube, telewizja republika

Ziemkiewicz o wecie Dudy: Poprę 'partię' Prezydenta

"Wszyscy możemy odetchnąć, ale z ugrupowań zasiadających w Sejmie tylko jedno może w tej chwili otwierać szampana" - powiedział dziś w rozmowie z WP.pl publicsyta "Do Rzeczy", Rafał Ziemkiewicz. "Jest to Kukiz’15. Paweł Kukiz od samego początku zajmował stanowisko, że prezydent powinien zawetować ustawę pisaną na chybcika. Ma czego chciał" - stwierdził.

Ziemkiewicz uznał też, że Prezydent "odebrał tlen totalnej opozycji". "Już Krajowa Rada Sądownictwa Zimbabwe miała przygotowaną odezwę o chronienie demokracji w Polsce i wszystko upadło" - żartował.

Publicysta stwierdził ponadto, że teraz jest czas na przygotowanie nowych ustaw zmieniających wymiar sprawiedliwości, bo jego zdaniem jest oczywiste, że przez 27 lat działaly w Polsce "mechanizmy mafijne" i system sprawiedliwości był "głęboko patologiczny".

"Chyba nikt poza panią sędzią Gersdorf i prezesem Rzeplińskim nie ma co do tego wątpliwości" - podsumował ten wątek Ziemkiewicz.

Ocenił też, że dzisiaj prezydent Andrzej Duda okazał się być samodzielnym politykiem, liczącym się w kraju. Dodał, że taką "partię" Prezydenta on osobiście będzie wspierał. 

mod/wp.pl