Matka Kurka: Ze spokojem patrzę na histerię najdurniejszej na świecie ,,opozycji'' - zdjęcie
22.02.20, 10:00Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Matka Kurka: Ze spokojem patrzę na histerię najdurniejszej na świecie ,,opozycji''

45

Która to już kampania wyborcza przeprowadzona w tym samym schemacie? Policzmy, wybory samorządowe, wybory europejskie, wybory parlamentarne i najnowsze wybory prezydenckie. Co łączy wszystkie kampanie? Nieprawdopodobny poziom histerii rozpętywanej przez wszystkie partie opozycyjne, ale liderem histerii zawsze jest POKO. Nawet człowiek, który dzień w dzień śledzi polską politykę nie jest w stanie bez internetowej wyszukiwarki dokładnie przytoczyć, jakie konkretne tematy wywoływały histerię. Spróbuję jednak sobie z tym poradzić i głownie po to się męczę, aby potwierdzić tezę, którą przedstawię za chwilę - pisze Matka Kurka w swoim tekście opublikowanym na Kontrowersje.net

Przede wszystkim dlatego tak trudno zdać tę kartkówkę, że zawsze na topie były tematy bieżące, wręcz przypadkowo wprowadzane do kampanii. O ile pamięć mnie nie zawodzi to w wyborach samorządowych królował „polexit”, czyli bredzenie o wyjściu/wyrzuceniu Polski z UE, z powodu reformy sądownictwa naruszającej „wartości europejskie”. Wybory europejskie były próbą odgrzania tego samego kotleta i dodatkowo doszedł strajk nauczycieli. Przy wyborach parlamentarnych mieliśmy „aferę hejterską” i prawdę powiedziawszy więcej ognisk zapalnych nie jestem sobie w stanie przypomnieć, chociaż jestem więcej niż pewien, że było tego mnóstwo. Po drodze mieliśmy jeszcze cały pakiet rozmaitych sensacji medialnych, które regularnie przywoływano przy kilku kampaniach: „Misiewicze”, „nam się te pieniądze należały”, „dwie wieże” i tak dalej. Tak to mniej więcej wyglądało, ale jak zaznaczyłem wcześniej, podsumowanie jest bardzo skrócone i przez to dalekie od prawdziwej skali histerii rozpętywanej przed wyborami.

Kto ma ochotę może sobie przejrzeć archiwa pod kątem tematów kampanii wyborczych i z pewnością wyłowi znacznie dłuższą listę. Nie pokusiłem się o taką dogłębną analizę, ponieważ moja teza brzmi następująco: „przesycenie histerii przynosi odwrotne do zamierzonych skutki”. Nieustannie słyszy się, że PO zabiły ośmiorniczki i to jest prawda, ale fałszywie pojmowana. Ośmiorniczki były kropką nad „i” podsumowującą osiem lat afer PO, ale przede wszystkim nieudolności. Gdyby po ośmiu latach Polacy widzieli na swoich kontach 500+, 13 emeryturę, obniżony wiek emerytalny i budżet bez deficytu, PO mogłaby jeść homary na śniadanie, obiad i kolację, a dla zabawy kąpać się w szampanie i kawiorze. Jednak ważne dla Polaków sprawy przedstawiały się dokładnie odwrotnie i to zabiło PO, nie ośmiorniczki, które stały się symbolem upadku. Tymczasem najdurniejsza na świecie opozycja z uporem maniaka wmawia sobie i społeczeństwu, że kolejne głupoty rozdmuchiwane medialnie to są „ośmierniczki PiS”.

Stąd bierze się machanie cepem na oślep, co doskonale widać na przykładzie nieśmiertelnego Mariana Banasia. Przez pół roku mieliśmy nagonkę na Banasia, domaganie się dymisji i blokowanie dymisji. „Zadzwońcie do Banasia” stało się niemal „dzwonkiem telefonu”, a wizerunek gangsterów z łańcuchami, wiązany z szefem NIK, TVN pokazywał nie dzień w dzień, ale po kilkanaście razy dziennie. Teraz TVN obrócił pałkę w drugą stronę i broni Banasia przez „państwem policyjnym” i nakręca ten sam poziom histerii, tylko z odwróconym wektorem. Płynie z tej niekończącej się zabawy bardzo prosty wniosek. Kompletnie nie ma znaczenia stan faktyczny, każdy temat, który da się sprzedać publice jako wielką aferą zapowiadającą „koniec PiS”, ośrodki propagandowe biorą „na warsztat” i obrabiają do znudzenia. W konsekwencji zamiast wzbudzania społecznych emocji, hartują odporność Polaków na tego typu powtarzające się tanie spektakle.

Daję pełną gwarancję, że nowe histerie organizowane przez TVN i „opozycję” skończą się dokładnie takim samym skutkiem, za klika miesięcy nikt nie będzie pamiętał, co było tematem kampanii wyborczej. Jakie znaczenie ma dla Polaka to, czy Banaś jest, czy nie jest czegoś tam winny? Czy to się wiąże z jakąkolwiek stratą dla Polaka, znikają nominały z portfela, trzeba zapłacić 10 razy więcej za prąd, wrasta bezrobocie do 30%? Nie, nic się kompletnie w życiu Polaków nie zmienia i nawet jeśli wyborcy, nie tylko PiS, czują jakieś negatywne emocje lub zniesmaczenie, to w żaden sposób nie przekłada się to na ostateczny glos oddany przy urnie. Ze spokojem patrzę na histerię najdurniejszej na świecie „opozycji”, bo dokładnie w taki sposób przegrywali wszystkie wybory.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (45):

Antek2020.02.23 12:26
piotruś wielgucki - bezrobotny specjalista od wszystkiego. A najbardziej specjalizuje się w wylewaniu jadu. Taki mało szkodliwy osobnik który raz po raz przegrywa procesy co tylko pokazuje jak bardzo się myli. A jak już przyjdzie mu płacić kwotę osądzoną w wyroku to do przelewu wstawia cudowne dopiski " masz i pi...dol się". To tylko pokazuje jak bardzo nie potrafi przegrywać.
O.Trupik2020.02.23 11:22
Matko Kurku jesteś dla mnie wyrocznią .Jak Cię czytam przeżywam orgazm.Pisz dalej i wyjaśniaj nam zawiłości świata polityki bo w naszej wiosce nie wszystko rozumiemy a dostęp do internetu jest tylko za stodołą sołtysa.
JaKi2020.02.22 19:41
Kurak szybko sie uczy od totalnej opozycji XD Wczoraj policja zatrzymała faceta za hasło o DURNYM prezydencie,więc Kurka na drugi dzień też napisał o DURNEJ opozycji.Jak papuga XD
gumowa kaczka2020.02.22 22:21
kto płaci ten wymaga
Marian2020.02.22 16:49
Matka kurka w stanie "agonalnym" .Znowy wlał w siebie za dużo płynu 40% i zaczął pisać idiotyzmy.Matko ,alkohol to Twój wróg!
gumowa kaczka2020.02.22 22:19
niech pije
KONG2020.02.22 15:23
Komorowski i spółka szukali aneksu do raportu WSI obecna władza szuka raportu o USTAWIE HAZARDOWEJ na której nagle stracilismy miliardy złotych identyczna afera jak za PO tylko na wielka skalę stąd odwiedziny u Banasia.
taki jeden 2020.02.22 13:10
Całkowita racja, TVN serfuje lemingom i tym co się "polityką nie interesują", interwały "afer PiS-u" i już się do nich przyzwyczaili. W moim towarzystwie jest kilku takich, co ani za PiS ani za PO, ale ostatnio na 10 rocznicy ślubu kolegi oznajmili, że co by o "faszystach" z Nowogrodzkiej nie gadać, to sytuacja na rynku pracy jest stabilna, na edukacje dzieci jest 500, wstydu nie ma jak Duda jedzie za granice itd. A wysokie ceny rekompensuje wzrost zarobków, bo i ja sam się na tym złapałem, że dopiero zauważyłem że moja pensja jest 800 zł wyższa niż 4 temu
taki jeden 2020.02.22 13:11
sorry, oczywiście serwuje a nie serfuje
Urszula2020.02.22 16:47
Znalazłeś w słowniku i teraz wiesz? :D
gumowa kaczka2020.02.22 22:17
? a co rekompensuje utratę wartości oszczędności ? Nie każdy żyje z zapomogi pisowskiej ,często ludzie pracują i chcą odłożyć pieniądze na zakup domu,mieszkania ale nie mogą bo jakiś idiota nakręca inflacje rozdawnictwem przedwyborczym (też sprawdź sobie w słowniku-inflacja)
moderator2020.02.22 12:06
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
JanP2020.02.22 12:59
Ograniczony jesteś intelektualnie kolego. We własnym sosie, to możesz sobie schabowego zjeść. Swoich w komentarzach można spokojnie olać ale nie wolno odpuścić sobie czytania komentarzy potencjalnych wrogów. W jaki sposób chcesz ich pokonać nie wiedząc, co w trawie piszczy. Wrogów załatwia się ich własną bronią, co już dawno udowodnili klasycy gatunku. Przypomnij sobie opowieść o sznurku.
Zyg2020.02.22 11:55
He, he, UE odpuściła w grylowaniu Polski, a za dotychczasowe działania przeprosiła Polskę i zaoferowała kilka dodatkowych MLD Euro dla Premiera Morawieckiego na program dostosowawczy i dopłaty dla rolników Oj, dzieje się ! A więc ulica nie działa, teraz zagranica nie działa – ale nie martwcie się PO.je-by, bo macie jeszcze warszawską boj-ówkę kilku zaj-obów ze Szczurkiem na czele. I jeszcze jedna rada da was: Wygrajcie sobie wybory, to wtedy dorwiecie się do upragnionego koryta !
O.Trupik2020.02.22 19:18
Miła Zosiu ,to że masz problemy z psychiką nie upoważnia cię do rynsztokowego odnoszenia się do swoich przeciwników politycznych.Lubisz P.Dudę głosuj na niego ale nie bądź prymitywnym chamem w swoich sądach o innych
Zosia2020.02.22 11:55
Kampania pani Kasi dwojga nazwisk- to kampania chamstwa i nienawiści ! Mówi się, że świat Kidawy jest śmierdzący i zatęchły ! Bezideowy i bezpoglądowy o niewielkim IQ wytwór natury i ciężkiej pracy stomatologa, fryzjera i stylistek. Kidawa sięgnęła po samobójczą broń w Pucku i Wejcherowie. Gdyby natura chciała to by mierzeję przekopała, i gdyby natura chciała to by Kidawie rozumu dodała ! Ile fauszu trzeba mieć w sobie, aby na mszy świętej podać Prezydentowi rękę na znak pokoju, i ile zbydlęcenia trzeba mieć w sobie, aby po mszy świętej podawać tą samą rękę bojówkarzom, antypolakom i pzestępcom ?!!!
gumowa kaczka2020.02.22 22:19
a ile "fauszu" trzeba mieć pokazując Polakom środkowy palec ?
KKK2020.02.22 11:53
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 22.02.2020 jakiś komentator portalu Fronda zamieścił rasistowski wulgarny wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski i wulgarny wpis 22.02.2020: Wielgucki jest c h u j e m 22.2.20 11:34 kurka czemu jesteś takim c h u j e m jak rydzyk? ? ? Do moderatora portalu Franda: nie możemy popierać rasizmu ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
KKK jest c h u j e m2020.02.22 11:59
głupi c h u j u który jest c h u j e m po swojej matce! nazwanie kogoś 'c h u j e m' to nie rasizm tylko wyzwisko idioto i , c h u j u!
Topek2020.02.22 11:45
Do jełopa i rasisty (powyżej) : Widzisz gnido, i po tych kilku słowach, które "zwymiotowałeś", od razu można cię określić, ocenić i scharakteryzować. Ty jesteś chory – nie nie piszę żeś głupi: Objawy owsicy gorszego sortu u zwolenników PO: -świąd mózgu , zaczerwienienie w obrębie odbytu i pusty portfel, -niepokój, zgrzytanie zębami i gwałtowność ruchowa, -obgryzanie paznokci i potrząsanie nerwowe puszką na spermę, -brak apetytu spowodowane pustką intelektualną, -nudności , bóle brzucha, głowy i wypróżnianie się z szarych komórek, -zaburzenia snu i brak logicznego rozumowania. Sprawdz, czy te objawy występują u ciebie rasisto. To bardzo ważne, bo we wczesnym stadium tej choroby jest ona uleczalna. Psychiatrzy używają w leczeniu kauczukowych młotków uderzając nimi chorego w potylicę. Po kilku takich zabiegach – choroba ustępuje !
Wielgucki jest c h u j e m2020.02.22 11:34
kurka czemu jesteś takim c h u j e m jak rydzyk? ? ?
jula2020.02.22 11:50
Można pomyśleć o młodziankach. które zajrzą matce przez ramię i przeczytają wulgaryzmy. Można pomyśleć o inny nie tylko o sobie. Egoista
gumowa kaczka2020.02.22 11:54
to cecha środowiska
Andej2020.02.22 11:22
Niestety, totalsów strategia jest skuteczna. Ludzie pamiętają głownie to, co ich boli. Ludzie, w ogromnej większości, kierują się uczuciami, a nie rozumem. Zapominają o tym co dobre. A liberokomuna ma propagandę znacznie skuteczniejszą nie pozostali.
Anna NS2020.02.22 12:09
Ty Andej, jesteś kopnięty ! Jeśli, jak piszesz ludzie kierują się uczuciami a nie rozumem, to znaczy, że zwolennicy i wyborcy lewactwa są naidurniejszymi ludzmi na żwiecie.
Eustachy2020.02.22 11:13
Kiedy piszę na tym forum komentarz z prawdą, że byłem wyborcą Dudy w 2015 roku, a teraz na niego nie zagłosuję, fanatyczny plebs moralny odpisuje mi, że zmyślam, celowo kłamię i inne oszczerstwa. Ów plebs zarzuca mi, że jestem zwolennikiem PO, sympatyzuję z KOD-em, popieram lewactwo, wspieram LGBT i inne kalumnie wynikające z bezradności. Chcę oświadczyć bardzo jasno, że nigdy w życiu nie głosowałem na PO. W latach 2005-2015 głosowałem na PiS w każdych wyborach, nawet do rady miejskiej. Dziś jestem wyborcą Konfederacji i takich jak ja jest więcej. Dlatego tak zajadle tuby propagandowe PiS jak fronda (celowo z małej litery) atakują Konfederację, bo ugrupowanie to odbiera od PiS wyborców rozczarowanych PiS-em i Dudą, a przy tym bardzo patriotycznych ludzi. Ale teraz mam argument, który w żaden sposób plebs moralny na tym forum nie będzie w stanie odeprzeć. Mianowicie, przypomnę o dziennikarzu Wojciechu Sumlińskim. W 2015 roku jego książka i on sam w sposób nieoceniony pomogli Dudzie wygrać wybory. Uważam, że nikt jak Sumliński tak bardzo w owym czasie nie obrzydził Polakom Bronisława Komorowskiego i dlatego był m.in. przez tuby propagandowe PiS przedstawiany, jako moralny autorytet. Polecam odsłuchać co dziś o Dudzie myśli pan Sumliński. Zamieszczam link do wywiadu, aby przekonać się, że ludzi rozczarowanych Dudą jest mnóstwo, choć poparli go w 2015 roku. LINK DO ROZMOWY Z WOJCIECHEM SUMLIŃSKIM: https://www.youtube.com/watch?v=euOrNrt6urM
Urszula2020.02.22 11:23
Podpisuję się pod tą wypowiedzią. Też głosowałam na Dudę. Nigdy więcej nie popełnię tego błędu.
Jack Em2020.02.22 12:02
Eustachy, dobrze, że piszesz o twojej decyzji. Jest wolność i demokracja i każdy podejmuje własną decyzję. Jednak widać, że ty nie przeczytałeś dokąadnie tekstu tej publikacji, albo masz już twoje mózgowie tak zniekształcone przeu TVN, że ratunku dla ciebie już nie ma. Eustachy, pamiętaj , my nie chcemy takich ludzi jak ty czy Urszula w naszym gronie zwolenników Zjednoczonej Prawicy. Wy jesteście da nas zdrajcami, a na kogo będziecie głosować, obchodzi nas to tak jak zeszłoroczny śnieg !
Eustachy2020.02.22 12:07
O twoim ubytku intelektualnym najlepiej świadczy fakt, że pomimo jasnej deklaracji z mojej strony, że nie mam nic wspólnego z PO, KOD, lewactwem, itd. ty nadal insynuujesz, że oglądam TVN i z niego czerpię swoje przekonania. To ty jesteś zdrajcą i bardzo się cieszę, że nie jesteśmy już w jednym środowisku.
Urszula2020.02.22 16:45
Nigdy nie byłam i nigdy nie będę zwolennikiem prawicy więc nazywanie mnie zdrajcą jest śmieszne. Przeczytaj sobie w google co oznacza termin "zdrajca". Wiem, jesteś pismatołem i z myśleniem u ciebie kiepsko, ale postaraj się choć trochę. Albo popytaj ucznia 5 klasy podstawówki. On ci wyjaśni. Pomyśl o Piotrowiczu. Zdrajca, ale wasz, no nie. :D
POKOjeb2020.02.22 14:38
Eustachy zgoda w 100%. Ja tez nigdy na PO nie glosowalem. Zawsze na PIS. Tez zaglosuje na Konfederacje. PS Nie mieszaj w to Pana Sumlinskiego Onuco Millera.
Tworki 2020.02.22 11:09
Człowiek zaburzony, a takim jest niewątpliwie Matka Kurka, może reagować emocjami nieadekwatnymi do sytuacji, nie należy więc się przejmować zbytnio jego reakcjami, czy wypowiedziami, bo to jest kwestia dla terapeuty. Dobrze by było gdyby jednak zamiast publicznie opowiadać o swoich przeżyciach, zgłosił się do specjalisty
jula2020.02.22 11:47
To cała analiza tekstu? Smutne.
POKOjeb2020.02.22 14:32
Tworki przyjacielu popieram. Niech tez przyjdzie na nasze spotkanie. Pozdro
tak trzymać byłe PO,formacja odchodząca na śmietni2020.02.22 10:58
znałem jedną fankę PO- która chodziła na "rykowisko KODu" Ryczała, ryczała jak LISidło i podskakiwała jak Mecenas Kuń. Ale ostatnio zauważyłem jak schowała różki, zwinęła kopytka , z tyłka się nie kurzy - i pod spuszczonym nosem nuci" Kwa, kwa kaczuszki moje"
Mirek2020.02.22 10:52
Zgadzam się z autorem tego artykułu . Tak głupiej opozycji jaka jest w Polsce nie ma w żadnym europejskim kraju . Tylko że ja na forach internetowych [Niezależna, Fronda , Do Rzeczy] pisałem już o tym kilka lat temu . Tylko musimy odpowiedzieć sobie na pytanie co lub kto jest fundamentem tej głupoty ?. Otóż według mnie tę piramidalną głupotę opozycji zapoczątkował Donald Tusk typ wyjątkowo leniwy intelektualnie a do tego wrogo nastawiony do nas Polaków . Tusk zmienił znaczenie dwóch słów . KŁAMSTWO nazwał prawdą a ZŁODZIEJSTWO uczciwością . Do tego doszła jeszcze ZDRADA SMOLEŃSKA . Konsekwencją było to że do Tuska przylgnęli wszelkiej maści złodzieje i łgarze podatni na pieniądze i wszelkiego rodzaju dobra materialne którzy są w stanie dla mamony zrobić wszystko włącznie ze zdradę swojej Matki-Ojczyzny . Przez 8 lat rządów Tuska i koalicji PO-PSL i będąc w opozycji formacja ta nie wypracowała żadnego programu dla Polski....żadnego !! . Ich jedynym "programem" jest aby było tak jak było i żeby znowu mogli okraść Polskę na następne 600 miliardów złotych !! . Bo taki właśnie jest ich program !!
Antek2020.02.23 12:28
Super masz idoli. piotruś wielgucki - bezrobotny specjalista od wszystkiego. A najbardziej specjalizuje się w wylewaniu jadu. Taki mało szkodliwy osobnik który raz po raz przegrywa procesy co tylko pokazuje jak bardzo się myli. A jak już przyjdzie mu płacić kwotę osądzoną w wyroku to do przelewu wstawia cudowne dopiski " masz i pi...dol się". To tylko pokazuje jak bardzo nie potrafi przegrywać.
anonim2020.02.22 10:35
najdurniesza na świecie opozycja, może i tak, ale 43% twardego elektoratu PiS jest niezdolne do wygrania wyborów w pierwszej turze? a zatem, gdzie PiS szukać będzie głosów, chyba nie w Konfereracji (6% wyborców)
Antek2020.02.22 11:42
PAD ma szersze poparcie niż PIS, czego dowodem były wybory parlamentarne w 2015. "Obawiam się", że nie będzie II tury
anonim2020.02.22 10:26
Oglądaj Hit- 365 Dni (2020) oraz inne filmy/seriale https://filmvod.pl =========================== Nowa strona z filmami o jaką teraz ciężko. Wejdź zapisz sie i oglądaj same nowości :)
Urszula2020.02.22 10:25
Też bym wrzeszczała gdyby mnie PiSmatoł gryzł. "Mieszkaniec Milanówka twierdzi, że podczas ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych w 2018 r. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło roznosiła plakaty ośmieszające jednego z kandydatów. Kiedy próbował ją zatrzymać, ugryzła go w rękę." Bedzie gryzł piesek Dudy?
turkuć podjadek2020.02.22 11:06
jesteś wyjątkową matolicą ....
Topek2020.02.22 11:43
Urzula, a co tam w Katowicołw ? Walcys dalyj o "raś" i autonumia gnido ?!
Alicja2020.02.22 11:48
i bardzo dobrze
POKOjeb2020.02.22 14:29
Ulka masz racje. Musimy trzymac sie razem.