Zdelegalizować sektę Moona! - zdjęcie
24.06.11, 12:18

Zdelegalizować sektę Moona!

3

Wniosek o delegalizacje sekty Komitet złożył do ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera. - Sekta Moona została uznana przez Parlament Europejski za organizację parareligijną mogącą przyczyniać się do zagrożenia ładu i porządku społecznego – napisał w dokumencie Nowak. Podkreślił, że "członków sekty obwinia się o uczestnictwo w przemycie i handlu narkotykami, a przywódcy sekty poszukiwani są w wielu krajach za dokonane tam malwersacje finansowe".

 

Szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami zaznacza, że sekta Moona działa podstępnie. - Werbuje członków poprzez tzw. organizacje parawanowe: Fundację Kobiet na Rzecz Pokoju Światowego, Akademickiego Stowarzyszenia Urzeczywistniania Wartości Uniwersalnych, Stowarzyszenie Uczonych na rzecz Pokoju Światowego itp. - napisał Nowak.

 

Komitet kierowany przez Nowaka od lat zajmuje się walką z zagrożeniami, jakie związane są z działalnością sekt. Latem organizuje kampanie informacyjne dla dzieci i młodzieży - m.in. rozdając ulotki i prowadząc prelekcje na obozach i koloniach, a w ciągu roku także w szkołach.

 

Związek wyznaniowy podlega wykreśleniu z rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych MSWiA, m.in. gdy prawomocnym wyrokiem sądu zostało stwierdzone, że jego działalność rażąco narusza prawo, a także jeżeli jego sytuacja prawna została uregulowana w odrębnej ustawie lub zaprzestał działalności.

 

żar/Rp.pl

Komentarze (3):

anonim2011.06.24 17:43
<p>@Manipulantka-ty pierwsza w kolejce, panie przodem,</p> <p>@Scyzorycensis-swego czasu ,,wielebnego\" Moona nie wpuścili do Niemiec, bo uważają, że stanowi zagrożenie dla ich kraju , jak zacvzynasz się pluć to najpierw&nbsp; może zapoznaj się z faktami nt ,, wielebnego\".</p>
anonim2011.06.24 18:30
<p>Jakkolwiek sekty są groźne i nie powinny mieć wolnej ręki w działaniu, to na podstawie podjerzenia \"członkowie grupy mogą być zaangażowani w działalność przestępczą\" możnaby zdelegalizować Sejm RP, związki zawodowe oraz kluby kibic&oacute;w piłki nożnej (tzw ULTRAS).</p>
anonim2011.06.24 21:23
<p>Zdelegalizować. Scientolog&oacute;w też. Są bardziej niebezpieczni.</p>