Zatrzymany autobus, wezwana policja. Wszystko przez... brak maseczki - zdjęcie
25.09.20, 10:30Fot. via Pixabay - Engin_Akyurt

Zatrzymany autobus, wezwana policja. Wszystko przez... brak maseczki

51

Niewiarygodna sytuacja miała miejsce w autobusie miejskim linii 223 w Krakowie. Współpasażerowie wymusili na kierowcy zatrzymanie pojazdu z powodu… braku maseczki na twarzy jednego z podróżujących.

Wydarzenie miało miejsce 18 września. Pasażer miał nie reagować na żądania założenia maseczki. Kierowca na wyraźną prośbę pasażerów zatrzymał pojazd i zadzwoniono po policję.

Wygląda na to, że nikomu nie przyszło do głowy, że zatrzymanie autobusu oznacza jego spóźnienie i możliwe problemy dla współpasażerów. Najważniejsze było ukaranie „przestępcy maseczkowego”…

za:nczas.com

Komentarze (51):

J.2020.10.25 11:32
Brakuje takich kontroli policji w busach na trasie Lublin-Kraśnik. Jeśli nawet pasażerowie wsiadają w maseczkach, to najczęściej po zajęciu miejsca siedzącego zsuwają je na brodę albo odsłaniają nos. Czyli w nosie mają bezpieczeństwo kierowcy i innych pasażerów. Bioterroryści.
fred2020.10.24 8:36
ebany kapuś
tomasz2020.10.23 21:52
w 100% popieram kierowcę
Marcins2020.10.18 11:04
Kierowca zareagował prawidłowo. Sytuacja na linni podmiejskiej w kierunku na południe od Warszawy. 1 z pasażerek nie założyła maski w autobusie i rozpoczęła się dyskusja. Kierowca na przystanku zatrzymał autobus otworzył wszystkie drzwi, wyszedł z autobusu i podszedł do tych, gdzie była osoba bez maski. Powiedział, że nie ruszy, dopóki wszyscy pasażerowie nie założą maski. Ponadto w autobusie są kamery i wezwie policję. Pasażerka założyła maskę i autobus pojechał dalej. Można, można. Uważam, że obowiązek noszenia masek powinien być w ustawie a nie w rozporządzeniu, ale jeszcze są zasady współżycia społecznego i nie chcę kogoś narażać na zarażenie. Portal katolicki a w mojej ocenie wybiórczy. Jak coś nie po linni redakcji, to już nieodpowiednie, ale nie widzi się braku szacunku do bliźniego. Fronda jak każde z innych mediów gra na emocjach pod swoją linię.
Bianka2020.10.13 11:54
Z drugiej strony, jak wszyscy to wszyscy...
Taka prawda2020.10.11 15:28
Jakie głupie bydło konfidenci brawo medal dostaną od policji fiu fiu razem mogą sobie podać ręce teraz jedni warci drugich.
Sławek2020.10.9 12:54
Brak maseczki to brak szacunku dla bliźniego. Ja noszę maseczkę aby przypadkiem nie zarazić Ciebie. Więc Ty odzajemnij mój szacunek i załóż maseczkę, aby mnie uchronić od ewentualnego zarażenia. Szacunek do drugiego człowieka nie boli. Nie rozumiem, skąd na tym portalu tyle żółci i jadu ludzie wylewają na siebie
jan2020.10.11 12:05
W takiej sytuacji kierowca jedzie,nie zatrzymuje sie,dzwoni tylko na policje,ta dogania autobus,na moment autobus sie zatrzymuje ,wyprowadzaja delikwenta a autobus kontynuuje kurs.Nie dopuszczalne sa jakiekolwiek opoznienia.Jesli sie to komus nie podoba niech wysiada na najblizszym przystanku by sie nie zarazic a nie opoznia kurs autobusu.Najlepiej niech wysiada razem z pasazerem bez maseczki !
Marco2020.10.12 20:19
Co ty za głupoty wygadujesz. Jaki brak szacunku? Ogłupili cię tym Covidem. A jeśli nawet istnieje to miliony virusów przechodzi przez pory maseczki. Równie dobrze mógłbyś ją nosić jak Zorro i nic by się nie zmieniło.
marta2020.10.12 21:39
Aż się wzruszyłam...jaki z Pana dobry człowiek... coś niesamowitego..
Cierpliwy2020.10.12 23:18
Sławku, kilka pytań. Czy maseczka zmniejsza ilość tlenu dostającego się do płuc przy wdechu? Czy część CO2 wydychanego przy wydechu wraca do płuc? Czy w związku z tym zmniejsza się ilość tlenu dostarczanego do układu krwionośnego? Czy komórki otrzymają mniej tlenu? Czy niedotlenienie komórek nie powoduje w nich zmian nowotworowych? Jaki szkody poniosą niedotlenione serce i płuca? Czy patogeny z maseczki wejdą do płuc? Czy jeśli wirusy przenikają przez maseczkę w obydwie strony to Twoje poświęcenie ma sens, jeśli Ten drugi obok Ciebie ma taką samą ochronę?Pomijam już zmiany w układzie krwiotwórczym. To gdzie jest sens noszenia?
JANOSIK2020.10.8 11:20
Zrobilo sie zimno i na zyci mam majtki,gacie i grobe spodnie a jakos nie uchronilo mnie to przed smierdzacym bakiem hmm,toc jak kawolek poncochy ma uchronic przed konia wirusem....bejdaki cy co?.Milego dnia
katolicka deratyzcja Polski2020.09.25 18:14
W cxlej Holxndii xutobusy nie odjezdzxjx z przystxnkow,jesli chocby jeden pxsxzer nie mx mxseczki. I jesli odmxwix opuszczenix pojxzdu,kierowcx zxmykx drzwi,i drogx rxdiowx wzywx policje.
Anonim2020.09.25 19:28
a co nas obchodzi Holandia
marcepan2020.10.7 8:31
Ale pierdoły opowiadasz ludzie w holandi praktycznie w ogole nie nosza mszeczek wrocilem tydz temu z eidhoven i caly czas jezdzilem autobusami bez maseczki wiec nie opowiadaj takich dyrdymałow kłamliwych trolu pisowki
Cierpliwy.2020.10.12 23:26
kdp18:14 "29.07 Holenderski rząd poinformował, że nie będzie zalecał obywatelom noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, by spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa, gdyż uważa, że ich skuteczność nie została udowodniona. Decyzja została ogłoszona przez minister ds. opieki medycznej Tamarę van Ark po przeglądzie dokonanym przez Krajowy Instytut Zdrowia (RIVM). "Ponieważ z medycznego punktu widzenia nie ma udowodnionej skuteczności noszenia masek, rząd zdecydował, że nie będzie w kraju obowiązku noszenia masek niemedycznych" . To tyle prawdy.
J.2020.10.25 11:35
W Holandii zabijają chore dzieci na życzenie rodziców. Sodoma i Gomora.
Jerzy2020.09.25 17:02
kraków - miasteczko zasiedlone zapijaczonym i niepismiennym motłochem przez stalina, oto efekty - debil pogania debila, oczywiście ze szmatą na debilnym ryju...
les2020.09.25 17:00
ten czlowiek powinien jesc zestaw kanapek i kazde bydle ze szmata na mordzie mogloby mu wskoczyc na ciula. Tych debili,ktorzy kapiuja powinni rozpuscic w wapnie,tam jest ich miejsce.
Ekhm2020.10.7 14:17
Lecz się z nienawiści chory człowieku.
tm2020.10.9 17:01
Dlaczego nienawiści-może mądrości. Dlaczego ma się leczyć? Stawiasz człowieku diagnozę lepiej niż lekarz przychodni który telefonicznie ustala dawkę leku na ciśnienie. Zanim zaczniesz komuś radzić skieruj swój sokoli wzrok w głąb siebie i zadaj sobie pytanie czy sam nie chorujesz bardziej. A „les” tylko dosadnie określił głupotę pasażerów autobusu. A przykre jest to że nikt ni stanął w obronie tego człowieka bez maseczki. A za wymuszenie zatrzymania autobusu pasażerowie powinni zostać ukarani. Zachowali się gorzej niż pasażer bez maseczki.
ladychapel2020.09.25 14:53
Równie dobrze w sytuacji, gdyby nikt nie zareagował tytuł artykułu na Frendzlu brzmiałby: SZOK! Zarażeni pasaŻerowie autobusu! A wszystko przez nieodpowiedzialnego pasażera! DLACZEGO NIKT NIE ZAREAGOWAŁ???
Anonim2020.09.25 15:45
Szok wszyscy w maseczkach,a połowa pasażerów chora ,bo maseczki nic nie dają jak to nasz były pan minister zdrowia zapewniał z uśmiechem na twarzy i sam dla przykladu nie nosiłi i się jak narazie nie zaraził i pewnie nie zarazi.
kxtolickx derxtyzxcjx Polski2020.09.25 18:20
Konfederxcje zdelegxlizowxc,x konfedextow izolowxc, w OBRONIE Nxrodu Polskiego.
Anonim2020.09.25 14:12
jak mówił prof Czarnek choroba jakich wiele których warto unikać, to jest taka sama ideologia jakby twierdzić że każdy zakręt jest śmiertelny i należy zburzyć wszystkie przeszkadzające domy, płoty oraz wyrównać nierówności terenu i bedzie coś lepiej,,,,, oczywiście do pierwszych mrozów z poślizgami
errata2020.09.25 14:13
jak mówił prof Czarnek choroba jakich wiele których warto unikać, to jest taka sama ideologia jakby twierdzić że każdy zakręt jest śmiertelny i należy zburzyć wszystkie przeszkadzające domy, płoty, drzewa oraz wyrównać nierówności terenu i bedzie coś lepiej,,,,, oczywiście do pierwszych mrozów z poślizgami
Jan Radziszewski2020.09.25 14:09
Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Natalja Siwiec2020.09.25 15:04
Ty wszędzie wklejasz ten sam spam czy to są różne teksty?
BieS2020.10.10 1:29
I jak taki prorok mógł pomylić tlenek węgla z dwutlenkiem.
Wojtek Polak2020.09.25 13:51
pozbawiają idiotów wolności a oni się z tego cieszą w dodatku wprowadzono ubeckie donosicielstwo (uprzejmnie donoszem). wirus jest ale czy jest taki morderczy NIE co to za pandemia gdzie przez 7miesięcy umiera 2100 osób nie na wirus tylko na inne choroby "towarzyszące". na choroby sercowe nowotworowe w tym samym czasie umarło na sercowe 20000 a na nowotwory około 30000 tyś. przestańmy dawać się ogłupiać przestańmy donosić jeden na drugiego a zacznijmy myśleć bo zrobią z nami co będą chcieli.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.25 18:17
Mordercow rosyjskich z Konfederxcji nxlezy zxmykxc w osrodkxch rxzem,zeby sie nxwzxjem pozxrxzxli. Smierc mordercom,i bxstx.
sara M2020.09.25 13:44
I bardzo dobrze! Mam prawo nie być zarażaną przez jakiegoś pustaka, pewnie z "konfy"?
Wojtek Polak2020.09.25 14:45
masz prawo być głupkiem ale nie masz prawa narzucać swojej głupoty innym. możesz nosić maseczkę bez użyteczną a nawet kombinezon astronautów ale nie myśl że reszta też będzie pozwalać się ogłupiać i poniżać.
kxtolockx derxtyzxcjx Polski2020.09.25 18:22
Propxgxndzistom SMIERCI SMIERC. Konfederxcjx Rosyjskx szybko zdelegxlizowxnx.
Anonim2020.09.25 16:35
Zakładaj jeszcze pampersa, bo jak zobaczysz osobnika bez maski to możesz ze strachu w gacie narobić .
abc.2020.09.25 12:43
Może się tak zdarzyć ze po wprowadzeniu 5 dla zwierząt, zostanie nakazane by wszelkie zwierzęta od psów domowych po zwierzynę leśną będą miały więcej praw we wszystkim, niż człowiek, którego pozbawia się coraz więcej przynależnych mu praw, kto wie czy któregoś dnia psy nie będą prowadziły ludzi na smyczy?, a donosicielstwo będzie 1 czynnością nauczania w szkołach i w pracy.
Anonim2020.09.25 14:48
Donosicielstwo jako przedmiot obowiązkowy . Zwierzęta juz są lepiej traktowane jak ludzie . Panoszą się ,dzikie zwierzęta w miastach po ulicach chodzą ,dziki na osiedlach spacerują swpbodnie ,a ludzie w kagańcach .
jula2020.09.25 11:32
W świetle psychozy która narasta należy się cieszyć, ze nie rozstrzelano kontestującego obywatela.
Reaktor2020.09.25 11:20
Absolutnie prawidłowa reakcja! Noszenie maseczek zostało nakazane przez władzę, dlatego ten zakaz jest zgodny z wolą Narodu.
Jan Radziszewski2020.09.25 14:15
widać że jakaś żydowska maciora cię poroniła - wkrótce znak na NIEBIE Krzyża św a po 7 dniach Sąd Boży - ot zobaczysz jak widzę PIEKŁO jako twoje wieczne mieszkanie a nawet może zdechniesz po odzyskaniu świadomości bo 5 % tj ponad 2 miliony skurwionych polaków nie przeżyje tej wizji Sądu ot ++95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). "
Reaktor2020.09.25 14:52
Jesteś heretykiem i na dodatek kompletnym świrem! Pis sprawuje władzę z woli Narodu, czyli jest tego Narodu emanacją!
Grzegorz Strzemecki2020.09.25 11:02
Ostatnie doniesienia o wzroście zachorowań to tylko statystyczne incydenty. Krzywa się wypłaszcza, proszę o tym nie zapominać.
Palindrom2020.09.25 10:59
Koronawirus jest obecnie na fali wznoszącej. 23 września: Mazowiecki 3781, MAŁOPOLSKIE 2302, Pomorskie 1513, Wielkopolskie 1142…, Zachodniopomorskie 325, Lubuskie 110.
Anonim2020.09.25 10:58
I tak jak pasażerowie autobusu zachował się jego ekscelencja prezes Jarosław K , zatrzymał rząd.
Radosław2020.09.25 10:54
Ludziom po prostu brakuje zdrowego rozsądku. Dali się wpędzić w koronoparanoję i w tym żyją. Panika przed wirusem, którego szkodliwość jest na poziomie grypy. Za chwilę zima i ludzie zaczną umierać z powodu zapalenie płuc, bo nie dostana się do lekarza pierwszego kontaktu, który zamiast leczyć ludzi zamknął się na cztery spusty i leczy telepatycznie. Po brak mi słów na taką głupotę ludzi.
Marco Breslaviano2020.09.25 10:53
Donosicielstwo+ to jedno ze wspaniałych osiągnięć Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze długo będziemy odczuwać skutki ich obłąkańczych decyzji.
Anonim2020.09.25 10:58
Pie.....sz i tyle w temacie.
:D2020.09.25 11:30
Naprawdę? Przecież Kraków to ostoja PO-KO, więc tam raczej osiągnięcia PiS-u nie są popularne :P
Torchwood2020.09.25 10:49
Słusznie. Nie chcesz nosić maseczki, to chodź na piechotę.
Anonim2020.09.25 17:55
Boisz się to siedż w domu z maską na gębie i czekaj na zbawienną szczepionkę.
Brawo Polska!2020.09.25 10:48
Dzisiaj 1500+ Czy z tej okazji będzie trumienka czy koronapanika?