11.01.19, 19:44Zdj. Rp.tv, Youtube

Zaskakujący sondaż! Kto pompuje Biedronia?

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" przynosi spore zaskoczenie. Prawo i Sprawiedliwość wciąż jest liderem, na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska. Kto jest trzecią siłą?

Na PiS chciałoby głosować 37 procent ankietowanych. PO odnotowała poparcie na poziomie 25 procent. Zaskoczeniem jest natomiast ugrupowanie, które zamyka podium. Otóż na partię Roberta Biedronia chce głosować 9 procent badanych, co dało mu trzecie miejsce w tym sondażu. 

Do Sejmu mogłyby wejść jeszcze trzy ugrupowania: PSL z poparciem 7 proc. respondentów. Taki sam wynik odnotowało Kukiz'15. "Rzutem na taśmę", dp parlamentu weszłoby jeszcze SLD, na które głosowałoby 5 procent badanych. 

Nowoczesna znalazłaby się poza parlamentem. Głosowanie na tę partię zadeklarowało 3 proc. respondentów. Takie samo poparcie uzyskała Wolność. O oczko niżej jest partia Razem. Po 1 proc. respondentów głosowałoby na Teraz! oraz ugrupowanie określane przez media "partią o. Rydzyka". 

Wszystko jest o tyle ciekawe, że... partia Roberta Biedronia nawet jeszcze nie istnieje, co więcej, nie była dotychczas brana pod uwagę w sondażach. 

yenn/SE.pl, Fronda.pl