Zarzuty dla Maryi Kalesnikawej. Grozi jej pięć lat więzienia  - zdjęcie
16.09.20, 16:07Fot. screenshot - YouTube (faz)

Zarzuty dla Maryi Kalesnikawej. Grozi jej pięć lat więzienia

9

Białoruski Komitet Śledczy poinformował dziś, że postawiono zarzuty przebywającej w areszcie opozycjonistce Maryi Kalesnikawej. Władze oskarżają ją o wzywania do działania na szkodę państwa.

- „Śledczy dziś oskarżyli Maryję Kalesnikawą na podstawie art. 361.3 (wezwania do działań mających na celu zaszkodzenie bezpieczeństwu narodowemu Republiki Białorusi z wykorzystaniem mediów i internetu) Kodeksu Karnego Białorusi” – poinformował białoruski Komitet Śledczy.

Opozycjonistce grozi od dwóch do pięciu lat pozbawienia wolności.

Maryja Kalesnikowa jest członkinią prezydium białoruskiej Rady Koordynacyjnej, która stawia sobie za cel doprowadzenie do ponownych wyborów prezydenckich na Białorusi. Została 7 września zatrzymana w centrum Mińska. Próbowano wywieźć ją na Ukrainę, jednak opozycjonistka podarła swój paszport. Obecnie przebywa w areszcie śledczym w Żodzinie.

kak/PAP

Komentarze (9):

Ale "Maryję" po polsku2020.09.24 17:11
piszemy nieco inaczej.
ale jaja!2020.09.17 11:20
Świat wstrzymał oddech!!!! Kalesnikowa porwana przez nieznanych sprawców, uwolniła się wyskakując przez okno samochodu którym została "porwana" ( to wg oświadczeń jej ciamajdonowych towarzyszy), ale przed tym, podarła swój paszport, ktory leżal na siedzeniu tegoż samochodu, a teraz tej "męczennicy" reżimu grozi 5 lat więzienia.
pamietajcie na Białorusi2020.09.16 18:03
przypomina mi się historia pewnej Ukrainki Nadii Szewczenko, jak siedziała w więzieniu w Rosji to cały PIS z Kaczyńskim na czele walczył o jej uwolnienie, nawet zajął się tym osobiście prezydent USA, po wielu rozmowach Szwczenko został zwolniona z więzienia i przekazana Ukrainie, była posłem do ich Dumy i tam przejrzała na oczy co wyprawia żydostwo pod kierownictwem żyda Poroszenki (Walcman) na Ukrainie, zaczęła bronić w parlamencie Ukrainy i sprzeciwiała się żydowskim ustawom, tego żydowska władza nie mogła jej darować i w wyniku działania służb trafiła do więzienia, teraz najważniejsze , cały zażydzony PIS, Kaczyński czy prezydent USA nie odezwali si słowem w jej obronie, została sama mając na przeciwko siebie całe światowe żydostwo, PAMIĘTAJCIE obecni opozycjoniści na Białorusi, jak żydowski plan przejęcia się ne powiedzie ( już wiemy, że się nie powiedzie) to cały ten "zachód" zostawi was samych sobie i będziecie gnić w więzieniach, Kaczyński nawet się nie odezwie bo jest teraz zaangażowany w likwidacje polskiego przemysłu futrzarskiego i wepchania firm zajmujących się ubojem w niemieckie ręce firm zajmujących się utylizacja odpadów poubojowych, będą teraz odpłatnie utylizowane w niemieckich firmach a znowu jak przystało na głupiego Polaka będziecie zdziwieni, że wam drób i mięso (w tym wyroby gotowe) zdrożeją
matis892020.09.16 16:46
Mój problem, obejrzyj: https://www.youtube.com/watch?v=49ftpshatkU
Jerzy2020.09.16 16:45
maryśka, przykro mi, że putin ci inaczej powiedział, no ale - pójdziesz siedzieć... zamiast spijać "prawdu" z ust putina, i grzebać mu w majtach trzeba było poczytać coś takiego jak Konstytucja, białoruska oczywiście, nawet bolek wałęsa ci to powie - Konstytucja...
dogmat PIS2020.09.16 17:47
jest szansa, że kiedyś zmądrzejesz pisowski bolszewiku?
Anonim2020.09.16 16:28
Taki ważny temat na dziś, protest rolników pod siedzibą PiS, i co na to Fronda? Społeczna nauka Kościoła? NIC? Fronda stoi w jednym szeregu z lewactwem PiS? ….. Vide: https://www.youtube.com/watch?v=BqvmDcblJn0
Randka juz teraz, teraz ...2020.09.16 16:27
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.09.16 16:18
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: https://bit.ly/2E6raDB ======================================================================= Darmowe konto demo dzięki któremu postawisz pierwsze kroki! Zyskaj więcej... Wpłać pierwszy depozyt! A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie!