Zarządzanie przemysłem obronnym. Szef BBN: Restrukturyzacja to konieczność - zdjęcie
17.02.21, 09:50Screenshot Youtube - Telewizja wPolsce

Zarządzanie przemysłem obronnym. Szef BBN: Restrukturyzacja to konieczność

2

To wyzwanie będące jednym z priorytetów prezydenta, który wspiera w tym zakresie wysiłki rządu” – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego mówiąc o konieczności zrestrukturyzowania systemu zarządzania przemysłem obronnym.

W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Paweł Soloch dodał że chodzi o takie opracowanie planów modernizacji sił zbrojnych, aby wymuszała ona unowocześnienie przemysłu obronnego.

Dalej dodawał też:

Kiedy mówimy o polskim przemyśle zbrojeniowym, mamy też na myśli przemysł państwowy i prywatny. Oba sektory pracują na rzecz sił zbrojnych, oba budują siłę i innowacyjność polskiej gospodarki, oba mają też swoje zobowiązania względem obronności”.

dam/PAP,GPC

Komentarze (2):

kibic2021.02.17 10:47
Kto dał sygnał aby Soloch znów pojawił się na Frondzie? Parę miesięcy był spokój, znów jego wypowiedzi będą dołować prawicę !!!
PolskiPociskBalistycznyStruganyZDrewnaSosnowego2021.02.17 10:08
Po narodowych kopaczach węgla, którzy tępą siłą tradycji wydłubują miliardowe straty w budżecie, sypiąc na kupę niechciany nigdzie towar - dochodzi nowy sektor nieudacznych obiboków, wytwórców bubli i producentów odpadów, czyli zbrojeniówka. Będą co roku dostawać miliardowe dotacje na coroczne straty, za które będą wytwarzać kolejne plany restrukturyzacji, przekształceń, przemian systemowych, usprawnień zarządzania, konsolidacji i wychodzenia na prostą. A po prostu należy zlikwidować trwale nierentowne kopalnictwo węgla kamiennego oraz archaiczne trupiarnie "terenowych zakładów przemysłu obronnego". Światowe rynki pełne są taniego węgla i świetnego sprzętu wojskowego. Zamiast ciągle pokrywać idiotyczne straty, wydajmy te pieniądze na mądre zakupy.