Zamknięty gabinet? Gdzie szukać pomocy? - zdjęcie
02.01.15, 07:37Zamknięty gabinet? Gdzie szukać pomocy? (fot. Sxc.hu)

Zamknięty gabinet? Gdzie szukać pomocy?

4

Pacjentom, którzy zastaną zamknięte drzwi gabinetu swego lekarza, minister Bartosz Arłukowicz proponuje szpital w postaci izby przyjęć czy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub nocną pomoc lekarską, która w niektórych powiatach ma być czynna całą dobę. Zapewnia przy tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansuje każdą taką wizytę ubezpieczonego pacjenta.

Minister namawia pacjentów na odchodzenie od lekarzy, którzy zamknęli swoje gabinety. Każdy pacjent ma prawo bezpłatnie zmienić lekarza rodzinnego trzy razu w roku. "Wystarczy wypełnić deklarację i złożyć ją u lekarza, który ma otwartą przychodnię" - radzi szef resortu.

Problem w tym, że nie ma nadmiaru lekarzy rodzinnych, a szpitalne izby przyjęć czy SOR-y są teraz zwykle przepełnione.

MaR/Dziennik.pl/IAR

Komentarze (4):

anonim2015.01.2 12:39
@kszychu- W mojej miejscowości są dwie przychodnie, a więc teoretycznie konkurencja jest, ale obie nie podpisały kontraktów i są zamknięte na głucho. Są jeszcze w powiecie 2 szpitale, ale jak ktoś niema samochodu, to jest totalny problem, a nawet jak ma, to na sor-ach są takie kolejki, że ducha idzie wyzionąć. To co wyprawia minister Arłukowicz i lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego woła zwyczajnie o pomstę do Nieba!
anonim2015.01.2 12:40
Gdzieś się tu lekarzom, jak i ministrowi po drodze zagubił pacjent.
anonim2015.01.2 13:14
@kszychu- A gdzie w tym wszystkim pacjent?
anonim2015.01.2 22:22
do Arłukowicza to podobno też lekarz chyba że kupił dyplom bo wyglada na comci rimci