Założyciel PO: PiS ma rację. Jaki: Większość polityków opozycji to wie - zdjęcie
20.11.20, 12:40Fot. Cezary Piwowarski via Wikipedia, CC 3.0 / Screenshot Youtube - Salve TV

Założyciel PO: PiS ma rację. Jaki: Większość polityków opozycji to wie

14

To jest rewolucja w Unii Europejskiej. Nie jestem pewien, czy ta sprawa jest do końca przemyślana przez polskich polityków, zwłaszcza polityków opozycji i czy my na pewno chcemy, by to wszystko się wydarzyło” – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej komentując kwestię powiązania wypłat z unijnego budżetu z „praworządności” oraz sprzeciw Polski i Węgier.

Paweł Piskorski podkreślił, że jego tok myślenia nie jest w tej kwestii zero-jedynkowy. Dodał że zapewne ze wszystkich stron „dostanie łupnia za to, co powie”. Dalej stwierdził:

Proszę sobie wyobrazić, jak Polacy odpowiedzieliby na pytanie w referendum europejskim, które decydowało o naszym przystąpieniu do Wspólnoty, gdyby wiedzieli, że Unia będzie funkcjonowała na takiej zasadzie, jaką teraz się proponuje? W mechanizmie traktatowym jednomyślnie będzie podejmowana decyzja o budżecie, a w innym mechanizmie, wprowadzonym już bez takiej podstawy, będzie możliwość, jakąś większością, wykluczenia twojego kraju z wypłaty pochodzących z tego budżetu pieniędzy?”.

Wpis polityka skomentował europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki:

Większość polityków opozycji to wie, dlatego w dyskusjach nie są w stanie przedstawić rzeczowych argumentów za rozporządzeniem w odpowiedzi na nasze zarzuty. Formułują jedynie komunikaty czysto polityczne”.

Dalej dodał:

Po Tusku, prawnikach UE teraz Piskorski. Ci, którzy coś więcej rozumieją z polityki wiedzą, że w tej sprawie mamy racje. Dlatego pozostaje im zwykłe <<proszę pani a oni są przeciwko Unii>>”.

Podsumował też:

Tragedią polskiego państwa jest to, że przy tak historycznej zmianie ustrojowej nie ma poważnej debaty rządzący-opozycja. A na szali przyszłość RP”.

dam/wp.pl,facebook

Komentarze (14):

Walter2020.11.21 15:41
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 183, 187, 190, 194. Łamanie praworządności przez rządzących jest faktem. Unia Europejska wymaga od władz PiS-wskich jedynie przestrzegania polskiej konstytucji i europejskiego prawa. W przypadku zawetowania budżetu unijnego przez rząd polski nasz kraj straci 103 mld zł. Jarosław Kaczyński dla łamania praworządności gotowy jest zrezygnować z tych pieniędzy. Dla niego suwerenność polega na łamaniu polskiej konstytucji.
gość2020.11.22 7:13
Jak dotąd Polska nie złamała nigdy prawa (np.korupcja) przy wykorzystywaniu funduszy unijnych, a jest wręcz stawiana pod tym względem za wzór gospodarności.Więc nie chodzi tu o prawo unijne mające chronić unijne pieniądze - ale o unijne poza traktatowe bezprawie mające narzucić "małżeństwa" jednopłciowe z adopcją dzieci, pochody zboczeńców, aborcję i eutanazję. Podobnie jak bezprawne są interwencje w sądownictwo czy szkolnictwo.Takiego bezprawia w Polsce nigdy nie przyjmiemy - i w tym przypadku cena nie gra roli!
Anonim2020.11.20 20:53
Nie wyobrażam sobie, jak można być za niemieckim zamordyzmem unijnym pod nazwą "praworządność", a szczególnie, jak robią to polscy szubrawcy. Nienawiść partyjna do PiS stała się nienawiścią do Polski. Na to nie może być zgody!
Głupek z ciebie2020.11.20 19:39
Piskorski, żebyś ty był taki mądry jak gruby to byłoby ok, ale jesteś głupi i paplesz trzy po trzy. To veto to efekt wojny ziobry z Morawieckim. Premier nie jest skory do veta, ale jako premier nijaki, ktory boi się zera i robi to co zero chce. A zero ma w doopie Polske, kase z unii i dobrobyt Polaków. Zero chce władzy i dla tej władzy poświęci nawet zdrowie narodu. A niby po co Kaczor wszedł do rządu? Miał bronić premiera przed atakami Ziobry. Teraz jednak zaczął z ziobrą Morawieckiego atakować. Dni premiera sa policzone. Pójdzie w polityczny niebyt.
NEOS com pl2020.11.20 18:25
... gdy w gre wchodza ... biliony ... nima zmiluj sie ... zydowieprze niePOpuszcza ... https://www.youtube.com/watch?v=TAHczV9O0So&t=13s
jancio2020.11.20 18:18
Ojcem i założycielem PO jest G.Czempiński, to była odpowiedz na założenie PIS
Anonim2020.11.20 14:24
ładne zdjęcie -wieprz i idiota
Anonim2020.11.20 14:07
Myślę , że PiS nie do końca przemyślał tę sprawę ,ale.........często bywa tak , że myślenie nad daną sprawą przynosi gorsze efekty niż kierowanie się natychmiastowym impulsem gdyż wtedy działa podświadomość a ona jest najlepszym doradcą . Mózg w wielu wypadkach bywa zawodny . Poza tym jak czytam komentarze czytelników na różnych portalach to widzę , że większość komentujących popiera decyzję PiS . A naród w przeciwieństwie do polityków wie co dlań dobre . Polska ma sytuację utrudnioną , gdyż nie jest jednolitym narodem . Ja też popieram PiS w tym wypadku . Rewolucje jak każda burza oczyszczają atmosferę a więc nie są takie złe .
Anonim2020.11.20 13:44
podstaw materialnych. No i mecenasa oraz przypadkowo zamkniętego wraz z nim biznesmena, Ryszarda Krauzego wypuścił. I jeszcze nie zgodził się na odebranie adwokatowi prawa do wykonywania zawodu, o co usilnie zabiegała prokuratura ministra Ziobry. Na razie więc Prawo Śródmieścia, czyli przejęcie prywatnego banku za złotówkę, nie zadziałało. Ale spokojnie. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już wkrótce przyjaciele królika z Nowogrodzkiej będą się mościć we wszystkich niepaństwowych biznesach, które im się tylko spodobają. W waszych też. Ale autorów adaptacji obyczajów z Bronksu do nadwiślańskich realiów trzeba przecież zrozumieć. Muszą dać swoim zarobić, a wszystkie posady w spółkach skarbu państwa już dawno zajęte. Został tylko prywatny biznes, który wciąż zatrudnia kogo chce, a zwykle tak się jakoś składa, że nie chce u siebie państwa z PiS-u. Tymczasem, gdzie ci wszyscy głodni gabinetów i pieniędzy młodzi ludzie mieliby się robić kariery od zera do milionera? No więc, trzeba prywaciarzom uświadomić, że wzbogacili się kosztem przyzwoitych obywateli, prawdziwych patriotów, których – z powodu wrodzonej poczciwości – ominęły korzyści z transformacji. To i przyszła pora się podzielić. Ot, taka mała reforma rolna, znaczy – biznesowa.
Anonim2020.11.20 13:57
Masz rację , ale to są sprawy wewnętrzne kraju a tu chodzi o UE . Chociaż często wiążą się one z urzędnikami lejże , ale nie w obecnym przypadku .
Anonim2020.11.20 13:19
Wyjeb...ny z PO za korupcję, teraz włażąc w du..sko konusowi chce się do PiS przytulić. Kierunek słuszny, dla pisdzielców korupcja jest spoko.
HAHA!2020.11.20 13:44
Gulbinowiczowi odebrano tytuł honorowego obywatela Wrocławia!:)
Anonim2020.11.20 14:08
Ciekawe za co, bo za zwykły homoseksualizm i pedofilie to chyba nie.
NEOS com pl2020.11.20 18:32
Ja to bym wszystkim zomowcom ... ubekom ... sbekom , a nawet ormowca .... wszystko odebral i jeszcze baty i banicja ... a i to niebyloby za surowo ... https://www.youtube.com/watch?v=ZMlpmgsJ46k ORMO dzisiaj ... to Cu-nfederacja ... szczesc Boze i POszlo zloze jak zboze ...