Za kilka godzin zostaną wznowione obrady szczytu UE. Czy przywódcy dojdą do porozumienia ? - zdjęcie
20.07.20, 07:55screenshot youtube- Kancelaria Premiera

Za kilka godzin zostaną wznowione obrady szczytu UE. Czy przywódcy dojdą do porozumienia ?

7

Nowa propozycja ws. planu odbudowy zakłada mniejsze rabaty i 390 mld euro w grantach. Przywódcy państw Unii Europejskiej debatują nad budżetem w Brukseli już od piątku.

Już przed 6 rano Charles Michel(przewodniczący RE) zebrał liderów państw na sesji plenarnej, aby im przekazać wynik konsultacji prowadzonych przez noc. Posiedzenie trwało ledwie kilka minut. Po tym szef RE nastąpiło zakończenie sesji, która ponownie została wznowiona o godzinie 16.

Do godziny 16 Charles Michel ma przygotować dokument negocjacyjny dotyczący kwot i zasad, które będą obowiązywać przy funduszu odbudowy i budżecie UE.

Niedzielny wieczór nie przyniósł przełomu w rozmowach. Holandia, Dania, Austria, Szwecja oraz Finlandia odrzuciły kompromis zaproponowany przez przewodniczącego Rady Europejskiej.

Grupa tzw. oszczędnych krajów zmniejszenia sumy subwencji do 350 mld euro. Na to nie chciały się zgodzić kraje z Francją, Niemcami na czele.  Czy dziś politycy sfinalizują rozmowy? Okaże się za kilka godzin.

rr, rmf24.pl

Komentarze (7):

Anonim2020.07.20 12:03
Co do Macron'a to nawet złudzeń nie mam, że ktoś go słucha!
Anonim2020.07.20 12:02
Co do opóźnień, interesuje mnie tylko jak Pani Merkel powie to Niemcom?
robaczek 4.02020.07.20 11:00
CIEKAWY JESTEM JAK WAM BEDA KLESKE JAKO SUKCES SPRZEDAWAC ;] czekamy na karme dla idiotów z pis ;] dlaczego to ta EU i Niemcy krzywdza biedną Polske!! a nasz mariusz to prawie rozdzieral szaty!!!! ;] LYKAMY PISIURKI!! ;] nie myslec za duzo bo bedzie glowa bolała! a jak nie rozumiecie to do proboszcza. ŁON POWIE CO I JAK I DLACZEGO W MINISTRANTA!!
meg2020.07.20 10:34
Pis i orban znowu schowają głowę w piach i zgodzą się na lekka praworządność no i lewactwo będzie miało swobodę w propagowaniu swoich zboczonych wartości w Polsce i będzie i lgbt plus a żadna inwencja stambulska nie będzie wypowiedziana
Anonim2020.07.20 10:13
Zero paniki z naszej strony, w przeciwieństwie do oponentów, mamy mandat społeczny, nie lobby!
abcd2020.07.20 9:22
Oczywiście jest możliwe powiązanie funduszy z praworządnością. Można to zrobić w jedyny legalny sposób: przez zmianę traktatów. Problem w tym, że tam tak idiotycznego słowa jak "praworządność" zapisać już się nie da, bo wszyscy wiedzą, jakie skutki rodzi art. 7 (tak, tam jest zapisana "praworządność"). Trzeba będzie usiąść i dobrze zdefiniować, co się przez ten termin rozumie i określić procedury kontroli praworządności. Ale europejskim szulerom przecież nie chodzi o praworządność, tylko o pałkę do bicia nieposłusznych kolonii, które mają odwagę widzieć swoją przyszłość odmiennie niż tego oczekują zarządcy kolonii w UE. Dlatego zapis potrzebny jest już, pilnie, jak najszybciej, bez zastanawiania się, bez jakiekolwiek analizy - napiszemy "praworządność" i 750 mld € dla was do podziału.
Natalja Siwiec2020.07.20 8:18
Trzymajmy kciuki, żeby doszli do porozumienia. Będzie kolejny sukces na miarę 27:1