Wznowienie szczytu UE. Premier: To będą trudne rozmowy - zdjęcie
02.07.19, 09:05screenshot twitter - Kancelaria Premiera

Wznowienie szczytu UE. Premier: To będą trudne rozmowy

3

O godzinie 11. wznowione zostają rozmowy w trakcie szczytu Rady Europejskiej w Brukseli. Obecny jest na nich również premier Mateusz Morawiecki. Przed rozpoczęciem obrad powiedział:

To niezwykle ważne, byśmy potrafili wypracować takich kandydatów, co do których jest zgoda ogromnej większości państw członkowskich”.

Jak podkreślił:

Chcemy by byli to kandydaci, którzy mają otwarte głowy i serca na Europę, która jest na różnych poziomach rozwoju”.

W trakcie briefingu prasowego dodał, że Polska chce, aby byli to kandydaci „[…] dobrani na zasadach pewnej równowagi geograficznej”. Podkreślił, że wierzy, że uda się dokonać znaczącego postępu i być może uda się ustalić pewne personalia. Dodał:

Jesteśmy w kluczowym momencie, jestem dobrej myśli, ale będą to trudne rozmowy”.

dam/TVP Info,Fronda.pl

Komentarze (3):

bogdanus2019.07.2 9:20
Lewactwo będzie stosowało socjotechniczne sztuczki by osiągnąć cel, czy to po przez zmęczenie czy poganianie. Jeżeli ustalimy sobie że Timmermans nie może być wybrany, to trwamy przy swojej decyzji, bez względu jak będziemy urabiani.
lolek kremowka2019.07.2 13:28
trwamy przy swojej decyzji, bez względu jak będziemy urabiani :) czyli - beton :) I dlatego w tej zasranej polsce jest jak jest od wielow :)
Bianka2019.07.2 13:46
Jeśli lumpenelektorat wierzy, że za innego przewodniczącego Polska będzie mogła łamać prawo i działać na szkodę swoich obywateli to jest w błędzie. Nic z tego ktokolwiek to będzie. Przez niezrozumiały upór i podejście "nie bo nie", Polska straciła miliardy EURO na walkę ze smogiem. Miliony gospodarstw domowych nie otrzyma dotacji na ocieplenie budynków i zmianę ogrzewania na ekologiczne. Komu PiS zrobił przysługę? Polakom? PiS ma Polaków d..pie. Te wszystkie pincet to kiełbasa wyborcza.