Wyjątkowy odpust z okazji Roku Ignacjańskiego. Jak go uzyskać? - zdjęcie
19.05.21, 16:03Fot. screenshot - YouTube (Jezuici Rakowiecka)

Wyjątkowy odpust z okazji Roku Ignacjańskiego. Jak go uzyskać?

19

Od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku na całym świecie trwać będą obchody Roku Ignacjańskiego, upamiętniające nawrócenie św. Ignacego Loyoli. Czas ten ma być szczególnym wezwaniem do radykalnej przemiany duchowej, jakiej w swoim życiu doświadczył założyciel Towarzystwa Jezusowego. W tym szczególnym czasie łaski każdy wierny będzie mógł uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny w każdej jezuickiej świątyni.

W związku z rozpoczynającym się właśnie Rokiem Ignacjańskim Penitencjaria Apostolska wydała dekret ustanawiający wszystkie polskie świątynie jezuickie świątyniami jubileuszowymi. W każdym jezuickim kościele i kaplicy od jutra do 31 lipca 2022 roku uzyskać będzie można odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

- „Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego) mogą uzyskać wierni, którzy szczerze żałując za grzechy i oddając się uczynkom miłosierdzia nawiedzą którąkolwiek jubileuszową świątynię Towarzystwa Jezusowego w Polsce i wezmą tam pobożnie udział w świątecznych celebracjach, bądź przez jakiś czas oddadzą się modlitwie myślnej, kończąc ją Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary i pobożnym wezwaniem Matki Bożej i św. Ignacego Loyoli

- czytamy w dekrecie.

- „Ten sam odpust uzyskać mogą również starsi, chorzy i ci wszyscy, którzy z ważnych powodów nie mogą wychodzić z domu, jeśli — wolni od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, wzbudzą w sobie intencję jak najszybszego spełnienia trzech zwykłych warunków odpustu — włączą się duchowo w jubileuszowe celebracje poprzez modlitwy przed wizerunkiem św. Ignacego i ofiarując Bogu miłosiernemu swe cierpienia”

- dodano.

Obchodzony pod hasłem „W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo” Rok Ignacjański upamiętnia 500-lecie nawrócenia św. Ignacego (20 maja 1521 r.) oraz 400-lecie jego kanonizacji, jaka miała miejsce 12 marca 1622 roku. Towarzystwo Jezusowe przygotowało na ten czas wiele inicjatyw, które mają przybliżyć wiernym postać i dziedzictwo swojego założyciela.

W Polsce rozpoczęła się też peregrynacja ikony św. Ignacego, która odwiedzi każdą jezuicką świątynię w kraju. Od poniedziałku do 25 maja można modlić się przy niej w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

kak/jezuici.pl

Komentarze (19):

...2021.05.20 7:32
Czy przypadkiem odpust nie ma swoich korzeni w zdzieraniu kasy od ludzi przez czarnych w zamian za "odpuszczenie" grzechów?
Jakub2021.05.20 3:28
Jak widzisz św. Ignacy swoje dzieło w czasie buntu jezuickiego przeciw papiestwu i wartościom, których KRK naucza? A przynajmniej powinien nauczać?
Skrzypek na dachu2021.05.19 22:37
Brawo Swiety Ignacy , patronem Zolnierzy Wojska Polsjiego RP II .
Skrzypek na dachu2021.05.20 4:15
Robiłem mu loda, przecudownie.
Jazda z Duchem Świętym jest cudowna!2021.05.19 18:33
Z okazji zbliżającej się niedzieli Zesłania Ducha Świętego przypominamy wywiad o osobistej relacji z Duchem Świętym oraz płynącej z tego radości i zmianach, jakie ona wnosi w nasze życie. Jak zaczęła się Twoja droga świadomego kroczenia z Bogiem? Moja przyjaciółka w 2010 roku była na rekolekcjach ignacjańskich, po których wróciła odmieniona – zadowolona, szczęśliwa, zakochana w Jezusie. Jej świadectwo zachęciło mnie, aby także w 2011 roku pojechać do Jezuitów na rekolekcje pt. „Fundament”, po których wróciłam po prostu szczęśliwa, otoczona opieką i miłością, jako umiłowana córka Boga Ojca. Moja przyjaciółka już wtedy należała do wspólnoty w Bielsku-Białej, natomiast ja mieszkając na stałe w Rudzie Śląskiej, znalazłam Wspólnotę Nowej Ewangelizacji „Rafael” i postanowiłam jeździć do nich na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie. Wstąpiłam do wspólnoty w 2012 roku i odtąd już coraz bardziej świadomie kroczę z Jezusem drogą swojego życia.
c.d.2021.05.19 18:34
Należysz do wspólnoty charyzmatycznej. Czy od początku doświadczałaś mocy Ducha Świętego w swoim życiu, czy dopiero przyszedł moment , który mogłaś nazwać swoją Pięćdziesiątnica? W moim życiu przez wiele lat nie skupiałam się nad tym jak działa Duch Święty, wiedziałam tylko że jest Trzecią Osobą Boską. Teraz wiem, że przyjęłam sakrament bierzmowania nieświadomie. Jeszcze w 2011 roku nic nie wiedziałam o Duchu Świętym, dopiero na spotkaniach modlitewnych, gdy ktoś mówił o tym, że Jezus uzdrawia, otworzyły mi się oczy na „inną przestrzeń życia” – z Duchem Świętym. Od tego momentu I stopniowo, delikatnie – jak to Duch Święty, najlepiej potrafi – wprowadzał mnie i pozwalał doświadczyć mi Jego działania. Moment zjednoczenia w Duchu Świętym przeżyłam, gdy wypowiedziałam na głos - podczas modlitwy wspólnotowej w 2012 roku – pierwsze proroctwo. Pamiętam dokładnie jak się wtedy czułam - moje serce przepełniał pokój, przynaglenie by mówić (trudne do opisania) i bicie serca nieporównywalnie piękne z żadnym innym doświadczeniem w moim życiu. Później pojawił się dar prowadzenia modlitw, dar języków, dar tłumaczenia języków, dar modlitwy wstawienniczej, dar wiary. „Duch wieje kędy chce i szum jego słyszysz, chociaż nie wiesz skąd pochodzi i dokąd zmierza”… Działanie Ducha Świętego jest czasami tak dyskretne, że nawet niekiedy trudno jest je uchwycić, a niestety jeszcze łatwiej przegapić… Czy masz swój sposób na uchwycenie tych słabo słyszalnych częstotliwości? Dary Ducha Świętego są dane człowiekowi dla dobra wspólnoty, aby służyć Panu i budować Jego królestwo, dlatego najczęściej objawiają się podczas modlitw wspólnotowych. U mnie na potwierdzenie, że słowo, obraz lub inny znak jest od Pana towarzyszy przynaglenie, by działać oraz pokój w sercu. Kiedy otwarłam się na Jego moc przelały się przeze mnie rzeki Jego łaski i to doświadczenie trwa nadal. Szczególnie doświadczyłam tego pod koniec 2013 roku zrozumiałam wtedy, iż niezależnie od mojego stanu zdrowia, samopoczucia, trudności i dylematów życiowych Duch Święty działa tak jak chce i kiedy chce. W moim odczuciu właśnie wtedy może najwięcej zrobić, ponieważ ja będąc bezsilną, słabą, chorą i znękaną jestem pięknym, czystym narzędziem w Jego rękach. On okazuje swą potęgę i moc – wtedy gdy człowiek staje w pokorze serca. Chcę powiedzieć, że Duch Święty działa zawsze wtedy gdy mówimy „Przyjdź”, gdy zapraszamy Go do swojego serca.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.19 18:10
wystarczy wziąść udział w czarach pedałów poubieranych w gejowskie czerwone sukienki oraz pyerdolnąć pare zdrowasiek do jakiegoś bohomazu zwanego ikoną a bogu wam wybaczy...
Smutny koniec parcha2021.05.19 18:07
Wyschnięty, bo go nowotworek toczy gudłajek Keller-Krawczyk wychodzi wręcz z tej swojej pożółkłej skóry, aby "zaistnieć". .... Smutny koniec parcha, na garnuszku państwa, przytwierdzony do krzesła inwalidzkiego, w norze, z której wyjść nie może. Najpierw był "konfederatą" (żydek konfederatą, tak żydek jest "oficer LWP") a teraz jest otwarcie tęczowy.
Zarabiaj na Crypto prawdziwy Hajs Poradnik2021.05.19 17:58
Zarabiaj w Internecie! Wejdź na stronę: www.bitcointime.com.pl i dowiedz się jak w prosty sposób zarabiać w internecie. Pomoc specjalistów przez całą dobę. Kliknij i zobacz jakie to proste!
Grizzly2021.05.19 17:51
Odpust wraz z jego skalą to tylko kwestia wysokości datku na lokalnych kleropasibrzuchów.
Grizzly2021.05.20 6:12
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
A2021.05.19 17:11
Po wiela ten odpust?
wyszyński2021.05.19 17:18
teraz podobno po 6200 ale poczekaj, po roratach ma być po 3400
W artykule zabrakło wyjaśnienia2021.05.19 16:45
czym jest "odpust" i do czego jest potrzebny.
Odpust to Twoja ofiara za dusze w czyśćcu.2021.05.20 7:24
Odpust ofiarowujesz za dusze w czyśćcu, które tej modlitwy potrzebują przed spotkaniem z Bogiem. Ty masz uczynek miłosierdzia i ich dozgonną wdzięczność, one dostępują zbawienia wiecznego. Wyjdą na Twoje spotkanie kiedy będziesz żegnał się z tym światem. Polecam książkę "Uwolnijcie nas stąd" rozmowa z Anna Simmą.
Andrzej Łabędź2021.05.19 16:25
Zapraszam do mojego fajsbuka a znajdziesz tam porno jak: bombardowanie Strefy Gaza bombami fosforowymi i cluster bombami. Zobaczysz jak w powietrze wylatują dzieciaki, które już nie będą jihad. A wielki Izrael i tak ch uj strzeli i tak ... Bomba demograficzna Arabów już tyka! - - - - - - A tak ogólnie to zobaczysz mnie jak rucham nasza domowa kozę.
Andrzej Łabędź2021.05.19 16:19
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące Izraela walczącego bohatersko z barbarzyńską zarazą palestyńską w Strefie Gazy. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici wycinani są szybko i bezlitośnie.
AAAtomek...Po11... kurwa żydowska2021.05.19 16:12
"prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER już w swojej "karierze" wystąpił w następujących odsłonach: "Polak z RPA" jako vandermerwe a obecnie Marian W.O - - - - "Niemiec" jako ThomaszNiemiec a obecnie tylko Thomas (Z zadziwiającą dobrą polszczyzną! Gorzej z "niemieckim") - - - - - jest też "Polakiem z USA" w GW jako cmok_wawelski, był "kotem Mordechajem" z Anglii a jużci, "literatą" jako Teodor Parnicki, ale najbardziej prawdziwą postać blogowa i szczerość prezentuje się jako "radzilowJedwabne - lelek3333". HEJT z najwyższej półki! To tylko kilka przykładów! - - - - - - - - - - - - "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER - - - - Pathetic old fuck!
AAAtomek2021.05.19 16:08
Podajcie numer konta!