Wybory szefa klubu KO w październiku. Nie wiadomo co z ruchem Trzaskowskiego  - zdjęcie
04.09.20, 13:37Fot. via: Flickr

Wybory szefa klubu KO w październiku. Nie wiadomo co z ruchem Trzaskowskiego

3

To już pewne. Borys Budka przestanie być szefem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Wielu polityków PO domagało się tego po kontrowersjach związanych z niedawnym głosowaniem nad podwyżkami dla parlamentarzystów. Teraz poseł Sławomir Neumann poinformował po spotkaniu zarządu partii, że w przyszłym miesiącu zostanie wybrany nowy szef klubu.

Kolejne spotkanie zarządu Platformy Obywatelskiej odbędzie się 15 września. Tego samego dnia zaplanowane jest również posiedzenie klubu parlamentarnego KO. To na nim posłowie mają rozmawiać o kandydatach na nowego szefa klubu, który wedle słów Sławomira Neumanna, zostanie wybrany w październiku:

- „Musimy się spotkać jako klub, w którym Platforma jest tylko jednym z podmiotów, na klubie musimy to przedyskutować. Może się to ułożyć tak, że będzie jeden kandydat na szefa klubu, wybrany w konsensusie” – mówił poseł odpowiadając na pytanie, dlaczego nowy szef klubu nie zostanie wybrany już 15 września.

Polityk dodał, że jeżeli odpowiednio duża ilość posłów go poprze, to wystartuje w wyborach na szefa klubu.

Neumann przekazał również, że na posiedzeniu zarządu był obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zaprezentował wizję swojego nowego ruchu. Trzaskowski przesunął zaplanowane wcześniej na 5 września oficjalne ogłoszenie powstania nowego ruchu ze względu na awarię w oczyszczalni ścieków „Czajka”. Pytani o sprawę politycy wychodzący ze spotkania zarządu przyznali, że na razie prezydent stolicy nie podał żadnych konkretnych terminów związanych z „Nową Solidarnością”.

kak/PAP

Komentarze (3):

poPO=kurw...złodzieje, mordercy2020.09.5 6:41
wybór miedzy królem warszawskich pederastów Rafał Śmierdzigównoa Karłem na obcasach 160cm herbu Czajka a Królem karłem łysym debilem...oby tak dalej
Mejer2020.09.4 15:47
Ruch Trzaskowskiego, Ruch Hołowni i może Ruch Trzaskowskiego... wszystko sie bedzie ruchać.
Randka juz dzis2020.09.4 14:52
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.