Założony w 2018 roku przez nieżyjącego już prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz skupiający wielu byłych członków Platformy Obywatelskiej podmiot o nazwie Wszystko dla Gdańska, chce złożyć w przyszłym tygodniu projekt zabraniający przemieszczania się po wolnym, rzekomo, mieście Gdańsk, furgonetkom pro-life.

Radna reprezentująca znajdujący się w koalicji z KO klub Wszystko dla Gdańska, Beata Dunajewska, postanowiła upuścić w mediach społecznościowych nieco ze swej frustracji, wynikającej z faktu przemieszczania się po wolnym mieście pojazdów, które jej się nie podobają. A konkretnie radnej Dunajewskiej nie podobają się antyaborcyjne furgonetki. Więc mają zniknąć z miasta -wolnego miasta Gdańsk, postanowiła miłująca zapewne ponad wszystko wolność radna.

Dunajewska wyraziła swój szczery sprzeciw wobec „chorej inicjatywy” przekazywania gdańszczanom prawdy o procederze aborcji i zapowiedziała „wzorem innych miast” „uchwałę zakazującą poruszania się po Gdańsku tego pojazdu”. Wszak wolność to nam, ale nie my.

 

ren/facebook