Wstrząsająca opowieść Asi Bibii. ,,Myślałam, że umrę za kubek wody. Nie wyprę się wiary'' - zdjęcie
31.01.20, 18:13

Wstrząsająca opowieść Asi Bibii. ,,Myślałam, że umrę za kubek wody. Nie wyprę się wiary''

16

„Wreszcie wyszłam, jestem wolna!” – pisze w swojej nowej książce „Nareszcie wolna” Asia Bibi. O jej życie tej prześladowanej za wiarę chrześcijanki walczył cały świat. Od kilku miesięcy jest wolna. O tym, jak to się stało Asia Bibi opowiada w swojej najnowszej książce „Nareszcie wolna”.

 

Kilkanaście godzin temu nowe zdjęcie Asi Bibi obiegło świat. Stoi na nim przytulona do Anne-Isabelle Tollet, francuskiej dziennikarki, która stoczyła batalię o uwolnienie jej z pakistańskiego więzienia. Wkrótce ukaże się ich książka „Nareszcie wolna”. Napisała ją w Kanadzie, by ukazać prawdę o cierpieniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Polska premiera książka zaplanowana jest na 14 lutego 2020.

 

Asia Bibi blisko dziesięć lat spędziła zamknięta w więzieniu, w Pakistanie. Władze postawiły jej zarzut bluźnierstwa. Jej „winą” było to, że podczas pracy z islamskimi kobietami, napiła się wody ze wspólnej studni i zaproponowała swoim współpracownicom, by również zaspokoiły pragnienie. W odpowiedzi usłyszała, że jako chrześcijanka jest nieczysta. I dopuściła się bluźnierstwa przeciwko Mahometowi.

 

„Długo myślałam, że umrę za kubek wody. Mało brakowało. Ja, Asia Bibi, zostałam skazana na śmierć, bo chciało mi się pić. Straciłam dużą część życia, bo w temperaturze dochodzącej do czterdziestu stopni Celsjusza użyłam tego samego kubka, co muzułmańskie kobiety” – napisała Asia w książce „Nareszcie wolna”.

 

Na Asi wywierano presję: w więzieniu zastraszano ją i torturowano. Żądano, by wyrzekła się wiary. Asia jednak nie złamała się ani przez chwilę. „Kiedy mułła z naszej wioski oficjalnie złożył na mnie skargę, powiedziałam, że nie wyprę się wiary, nawet jeśli dzięki temu mogłam natychmiast wyjść na wolność. Przez długi czas zastanawiałam się, dlaczego Bóg zsyła mi tyle cierpień. Długo zmagałam się z tym, że moja kara jest tak absurdalna; prowadziłam swoją życiową walkę, kompletnie do niej nieprzygotowana” – wspomina Asia.

 

Asia podkreśla, że na wolności każdego dnia dziękuje Bogu za to, że jest wolna. „Nie wystarczy mi życia, by podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie przez lata. Często zastanawiam się, dlaczego to robili, co takiego mogło ich we mnie zainteresować. Tak wielu ludzi cierpi... Widać Bóg wysłuchał moich modlitw” – pisze Asia. Dodaje też, że nie wolno nam zapominać o innych chrześcijanach, którzy w Pakistanie nadal są prześladowani. „Niedługo po moim wyjeździe w mojej dawnej celi znalazła się następna chrześcijanka, Kausar Shagufta, mama czwórki dzieci w wieku od pięciu do trzynastu lat. Kobieta i jej mąż Masih zostali postawieni przed trybunałem pakistańskim pierwszej instancji i skazani na śmierć za bluźniercze esemesy. Skargę złożył imam miejscowego meczetu. Według niego Masih miał wysyłać esemesy znieważające Proroka, pisane po angielsku z pomocą żony” – czytamy w książce Asii Bibi „Nareszcie wolna”.

 

W swojej nowej książce Asia opisuje ze szczegółami nie tylko życie codzienne w celi, w Pakistanie, tortury i zniewagi jakich doznała, ale zdradza też szczegóły akcji, dzięki której została uwolniona. „Znacie moją historię z mediów. Wyobrażaliście sobie moją mękę, próbowaliście być może postawić się na moim miejscu, żeby zrozumieć, jak bardzo cierpię. Nie wiecie jednak, jak wyglądało moje życie codzienne, dlatego w tej książce powiem wam wszystko” – zapowiada swoją książkę Asia.

 

Książka „Nareszcie wolna” trafi do sprzedaży w Polsce 14 lutego nakładem Wydawnictwa Esprit.


gb/komunikat prasowy

Komentarze (16):

A - K2020.11.8 14:06
To tam i tak jest lepiej - niż przed laty w Polsce - gdzie za bluźnierstwo - paliło się na stosie. A je4den ksiądz, powiedział na Rynku GŁOWNYM w Krakowie - że te czasy powinny wrócić.
GIZD2020.02.1 2:14
GDZIE SĄ NASZE NASZE WOJOWNICZKI -ŚRODA , JANDA ,PŁATEK I.T.D. PRZECIEŻ ASIA BIBI JEST KOBIETĄ ,SPĘDZIŁA 10 LAT W CELI ŚMIERCI ZA KUBEK WODY . NIE WIDZIAŁEM BY BYŁY WASZE PROTESTY, MARSZE ,STRAJKI W OBRONIE JEJ GODNOŚCI . CZYŻBY NIE ODPOWIADAŁ WAM KOLOR SKÓRY .
any2020.01.31 22:22
jeszcze trochę jak beżowe robactwo opanuje zachód też tak bedą mieli
„Jezus Chrystus umarł za moje grzechy 2020.01.31 20:04
i za grzechy świata. ........ A co zrobił Mahomet dla ludzi?”...... Natychmiast po wypowiedzeniu tych słów Asia Bibi została poturbowana i uciekła z miejsca zdarzenia[2]. Według niektórych źródeł rzeczywistym powodem incydentu był spór między Asią Bibi a jedną z jej muzułmańskich sąsiadek o zniszczenie mało wartościowego przedmiotu[1].
ciemny lud2020.01.31 18:47
I to jest prawdziwie wierząca chrześcijanka. A w Polsce katolicy zapierali się wiary, dla mieszkania, dla awansu w pracy. Dla wygodniejszego życia, książeczki do nabożeństwa zamieniali na legitymacje PZPR, a po cichu chrzcili dzieci.
Lilka2020.02.1 3:39
"ciemny lud"! Co ty możesz wiedzieć na ten temat co piszesz! Tylko troche pobieżnie. Poczytaj, bo też jesteś ciemny. Ty idziesz po najmniejszej linii oporu ! Nie zdajesz sobie sprawy, jak dużo Polaków zginęło za Wiarę ! Poczytaj sobie, jest dużo na ten temat! Możesz np. poczytać sobie o Błogosławionych Męczennikach Podlaskich,czyli tzw. Unitach Podlaskich! Co tam sie działo! Na siłę chcieli ruskie ich przerobić na prawosławnych ! Nie udało się ! Zabili bardzo wielu ! Czytałam o tym! Jest dużo przypadków.
rena2020.02.1 10:56
I to jest właśnie brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, "ciemny lud" przytoczył konkretnych ludzi w konkretnej sytuacji, a Lilka pisze o Męczennikach.
Lilka2020.02.1 22:41
To ty się mylisz Rena! Ja tylko polecam o nich przeczytać ! Kumasz ?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.01.31 18:42
Przypadek Joanny Bibanny, pokazuje do czego może doprowadzić prawo pozwalające na karanie za tzw. "obrazę uczuć religijnych" Shame on you.
0-8-152020.01.31 18:35
Dlaczego zamieszczacie jej zdjęcie sprzed 10 lat?
V82020.01.31 21:14
Może nie mają aktualnego??
0-8-152020.01.31 21:45
W Google jest. Nie sądze, by Asia Bibi "zastrzegła" je niczym Greta Thunberg.
anonim2020.02.1 9:51
a Stachu jak zwykle czepia się bzdur zamiast MĄDREJ ANALIZY HISTORII ASI BIBII - wstyd Panie Stachu od dłuższego czasu tak postępujesz - CZAS NA NAWRÓCENIE - NIECH CI JEZUS POBŁOGOSŁAWI NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA !
anonim2020.02.1 16:53
A mogę "nawrócić się" na Islam?
leszczyna2020.02.1 23:52
Możesz.
skuter2020.01.31 18:21
|Podziwiam cię kobieto ciebie naprawdę chcieli zabić za wiarę Pan Jezus ci tego nie zapomni Będziesz w niebie A dzięki twojej postawie dałaś siłę zalęknionym Bóg z tobą