Wspólne oświadczenie uczestników „Warsaw Summit”: UE złożona jest z wolnych i równych państw narodowych - zdjęcie
04.12.21, 21:13fot. tt/pis

Wspólne oświadczenie uczestników „Warsaw Summit”: UE złożona jest z wolnych i równych państw narodowych

91

Odrzucamy arbitralne stosowanie prawa UE, naginanie, a nawet łamanie traktatów. Pełną legitymację demokratyczną mają wyłącznie suwerenne instytucje państw. Instytucje europejskie nie cieszą się taką legitymacją i dlatego ich rola w architekturze politycznej musi być służebna wobec państwa narodowego” – czytamy we wspólnym oświadczeniu konferencji „Warsaw Summit”, która odbyła się w sobotę w Warszawie, a której uczestnikami byli liderzy europejskich partii konserwatywnych i prawicowych.

W konferencji wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyńskiego, premiera Mateusz Morawiecki oraz szefie kilkunastu konserwatywnych partii europejskich. Był obecny premier Węgier Viktor Orban a także liderka francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.

Jako podsumowanie spotkania przyjęto wspólne oświadczenie, w którym podkreślono, że instytucje europejskie nie mogą być „narzędziem inżynierii społecznej dla stworzenia nowego europejskiego narodu”.

Uczestników konferencji łączy wspólne i głębokie przekonanie, że Unia Europejska złożona jest z wolnych i równych państw narodowych, powiązanych bliskimi i licznymi nićmi współpracy”. „Przekonanie to dzielimy z wieloma milionami obywateli krajów członkowskich całej Unii Europejskiej” – czytamy w oświadczeniu.

Podkreślono, że Unię Europejską można ochronić przed kolejnymi kryzysami i napięciami poprzez powstrzymanie tendencje do „tworzenia Europy rządzonej przez samowybierające się elity”.

Instytucje europejskie nie mogą być „narzędziem inżynierii społecznej dla stworzenia nowego europejskiego narodu” – podkreślono w komunikacie.

„Taką inżynierią społeczną jest, między innymi, ideologiczna operacja na języku, która zmierza do oderwania człowieka od kultury i dziedzictwa, jak na przykład dążenie przez Komisję Europejską do usunięcia z przestrzeni publicznej nazwy »Boże Narodzenie«” – napisano.

Koncepcja takiego narodu nigdy nie istniała, nie istnieje i zaistnieć nie może. Uczestnicy deklarują wolę solidarnej współpracy na różnych poziomach i w różnych formach ze wszystkimi partiami i organizacjami, którym drogie jest wyjątkowe dziedzictwo Europy i koncepcja Europy Ojczyzn” – czytamy dalej we wspólnym oświadczeniu uczestników „Warsaw Summit”.

mp/pap, iar, twitter, pis

Komentarze (91):

kefas2021.12.6 10:05
jak nisko trzeba upaść by kumać się z faszystami i poplecznikami putinowskiej Rosji. Pisowieci nie idźcie tą drogą - Polska was rozliczy faszystowskie mordy !
gumowa kaczka2021.12.5 21:09
wot mołodcy
pytania2021.12.5 20:16
Komisja Europejska - kto to jest? Nazwiska zdjęcia twarzy, chciałbym poznać jak zostali członkami tego gremium, kto ich wybrał, czy Polska miała w tym udział? Jeśli coś przeoczyłem i te pytania są dla wszystkich oczywiste, a odpowiedzi znane, to przepraszam, coś przespałem.
Sebastian2021.12.5 17:26
A może Kaczyńskiemu Nord Stream2 jest na rękę? PiS nie robi nic, by zablokować rurę przez Bałtyk. Kiedyś prezes Kaczyński obiecywał nam IV RP, a skończyło się tym, że straszy IV Rzeszą. Podczas posiedzenia klubu PiS sprawa Mejzy była tylko marginesem, bo Kaczyński był zajęty prezentacją swego kolejnego błyskotliwego oglądu geopolityki. Prezes powiedział, że Władimir Putin odbudowuje ZSRR, a w Niemczech nowa koalicja rządząca ma budować IV Rzeszę. Tak, tak, zdaniem Kaczyńskiego niemiecka socjaldemokracja SPD, razem z liberalnym FDP i lewicowymi Zielonymi ma w planach budową nowego totalitarnego reżimu, który zasługuje na miano kontynuacji zbrodniczego państwa Hitlera.
Paweł2021.12.5 17:15
Niewidziany od dawna Jarosław Kaczyński objawił się z nową energią. Nie ma się co dziwić — na horyzoncie wypatrzył sobie nowego wroga, a wtedy zawsze prezes dostaje przyspieszenia. Któż jest owym wrogiem? To hasło brzmi złowrogo, zwłaszcza w ustach prezesa: IV Rzesza, którą zaczynają budować Niemcy. Prezes wie, że aby poruszyć opinię publiczną musi rzucać coraz bardziej toporne hasła. Ale tym razem jednak przeszedł samego siebie. Bo jeśli dokonać egzegezy jego słów — a to ulubiona rozrywka „Stanu po Burzy” — to okaże się, że tym nowym Reichem ma być... Unia Europejska. Im starszy Kaczyński, tym bardziej wierzy, że historia zatacza koło. Widzi dzisiejszą Polskę jak II Rzeczpospolitą, zagrożoną przez ZSRR i Rzeszę jednocześnie. Można byłoby teorie o kolejnej Rzeszy — tym razem Rzeszy Europejskiej — zlekceważyć jako jedną z wielu fantasmagorii prezesa. Ale niestety: „Stan po Burzy” przewiduje, że wkraczamy w nową fazę konfliktu z Unią Europejską. Jeśli Kaczyński sam uważa siebie za reinkarnację Piłsudskiego — a megalomanii prezesowi nigdy nie brakowało — to logiczne, że na wzór Marszałka wysunie koncepcję wojny prewencyjnej z Rzeszą. To będzie wojna na pieniądze i trybunały, obliczona na wyprowadzenie Polski z Unii. Idąc na wojnę, Kaczyński potrzebuje karnych szeregów. Kiedyś mówił, że w PiS nie muszą być ludzie szczególnie błyskotliwi, byleby byli zdyscyplinowani i uczciwi. Teraz po błyskotliwości, odpuszcza także uczciwość. Przykładem tego jest wiceminister sportu Łukasz Mejza, który próbował naciągać rodziców ciężko chorych dzieci na niesprawdzone terapie w egzotycznych krajach. Mejza broni się, przekonując, że nie wystawił żadnej faktury za szamańskie usługi swej firmy Vinci NeoClinic sp z o.o. Tak, „Stan po Burzy” przyznaje Mejzie rację: Vinci NeoClinic sp z o.o rzeczywiście nie wystawiła faktury, bo zrobiła to zarejestrowana w USA spółka Vinci NeoClinic LLC — za leczenie 6-letniej Poli chorej na mukowiscydozę zażądała 170 tys. dolarów w pierwszej transzy. Idziemy tropem tej faktury, by pokazać, jak w amerykańskim raju podatkowym została założona spółka, która pozwala ukrywać dochody przed polską skarbówką. Kto jest jej właścicielem? Nie wiadomo, bo została założona przez Internet (1400 PLN na rok) z opcją ukrycia udziałowców (500 PLN na rok). „Stan po Burzy” pozostanie wierny rozumowi, ryzykując surową odpowiedzialność prawną: jest dla nas oczywiste, że właścicielem lub współwłaścicielem Vinci NeoClinic LLC jest Mejza. Panie Łukaszu, dziwimy się tylko, czemu za siedzibę swego amerykańskiego koncernu wybrał pan chałupę w środku prerii w stanie Wyoming (800 PLN na rok), a nie biurowiec w NY albo LA (1200 PLN na rok). Za dodatkowe cztery stówy mógł pan być sąsiadem Woody Allena albo nawet Bruce’a Willisa. To byłoby coś, co nie? Amerykański sen Mejzy jest prezentem dla opozycji — dlatego Donald Tusk wykorzystuje podły proceder Vinci NeoClinic do ataku na Kaczyńskiego.
Krakus2021.12.5 16:50
Na zdjeciu przyjaciele i utrzymankowie Putina, wrogowie Europy. I Kaczyński. Supeeeeer! :)
matis892021.12.5 14:31
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
AAAtomek2021.12.5 14:24
Prawicowa Europejska Rodzina Putina spotkała się w Warszawie = Układ Warszawski 2.0
Anonim2021.12.5 14:19
Pismo mówi: "Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Jak skończy politycznie Dziadek, który otacza się szumowinami społecznymi?
Klapaucjusz2021.12.5 13:27
Jak PiS odbuduje Pałac Saski i Pałac Bruhla to nowy rosyjski namiestnik poczuje się jak w domu.
Anonim2021.12.5 13:07
Proputinowskie męndy. Faszyzm skrzyżowany z komunizmem, czyli polityczny kundel, który należy opluwać przy każdej nadarzającej się okazji.
Już nie PiSowiec2021.12.5 12:02
Wstydź się Kaczyński stać obok takich Faszystów
Rolicki2021.12.5 11:57
Świat wolny od smrodu!!Zawsze wczorzj po dziś dzień,Zniszcymy czerwone miedzynarodówki
Rolicki2021.12.5 11:55
Zawsze ,wczoraj po dziś dzień!!! Zniszcymy czerwone międzynarodówki z Berlina !! ...a Ozjasz niech nie udaje kulawego pod czerwoną flagą alma mater
Rolicki2021.12.5 11:50
Zawsze ,wczoraj po dziś dzień!! Zniszczymy czerwone międzynarodówki!! ...a Ozjasz niech nie udaje kulawego :-)
Mirek2021.12.5 11:27
Niemcy chcą zbudować IV Rzeszę Niemiecką ale coś mi się wydaje że dostaną po łapskach i na tym się skończy . Prawdopodobnie już niedługo muzułmanie nauczą ich rozumu . Głupia niemiecka krowa merklowa sama wbiła nóż w plecy Niemcom przyjmując 1,5 miliona muzułmanów którzy rozmnożą się niczym australijskie króliki . Co się zaś tyczy Jarosława Kaczyńskiego to polityków tej klasy jest w Europie najwyżej kilku reszta to plankton na czele z Ryżym Tuskiem .
głupiś, trolu2021.12.5 12:19
­
MEGA ZAORANIE!!! OSTRA ORKA!!!2021.12.5 10:22
NIECH NAM ŻYJE POLSKA ZJEDNOCZONA PRAWICA RZECZPOSPOLITEJ!!! WIWAT I ZJAZD MIĘDZYNARODÓWKI!!!
RadosnyWarsyfFetorSummitDziadaKaczyńskiego2021.12.5 10:16
Wielką nadzieję wlał mi w serce ten obrazek. Żałobnie zgrzybiały dziadyga Kaczyński ledwo trzyma się na nogach!!! Prezentuje się jak sflaczały wpółdenat, przytroczony pionizująco do niewidocznego trzpienia. Pokrzywiony przykurczami, przeciążony bateriami ukrytymi na plecach. Przyduszony oplotem przewodów, rurek, dozowników, mierników. W gaciach a la Chaplin, trzy numery za obszernych, żeby pomieścić trzy warstwy pieluchomajtek i aparaturę odcedzania, odprowadzania i magazynowania produktów przemiany materii. Widać, jak grzybica żeruje na woskowatej skórze obrzydliwego gnoma. Trupiej bladości nie zdołało ukryć nawet nacieranie burakiem przez kuchtę Przyłębską. Od dołu panoszy się gnilec: w trumniakach nasączonych kocim moczem i skarpetach non-iron po ojcu Rajmundzie. Lecą powieki jak wieko trumny. Wygniłe pieńki uzębienia homogenizuja się w trującą pulpę. Obwisają fałdy, łuszczy się powłoka, ślina wycieka bezwiednie. Całość dziadygi Kaczyńskiego musi już wydzielać straszny syf i fetor. Współczuję obsłudze, bo wyjmowanie tego dogorywającego próchna z barłogu raz na tydzień i oporządzanie go do stanu pokazywalności w Kurwizji, musi być doznaniem z pogranicza ekshumacji i mumifikacji.
Anonim2021.12.5 9:57
Siedmi wspaniałych, którzy obronią Europę przed bandytami. A może nawet więcej.
SZOK!!! SAMOZAORANIE I SAMOZMIAŻDŻENIE!!!2021.12.5 9:55
W wywiadzie dla telewizji BFM, kandydatka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego we francuskich wyborach prezydenckich Marine Le Pen stwierdziła, że nie ma powodu, by uważać, że aneksja Krymu dokonana przez Rosję była nielegalna. – Absolutnie nie zgadzam się, że Krym przyłączono do Rosji nielegalnie. Odbyło się referendum, a mieszkańcy Krymu zdecydowali, że chcą przyłączyć się do Rosji – powiedziała Marine Le Pen.
! ! ! !2021.12.5 9:53
Ofensywna komunistyczna prawica. A promowanie komunizmu w normalności miało być zakazane.
A2021.12.5 10:18
Komunizm ma tyle wspólnego z prawicą co Biedroń z mężczyzną.
Anonim2021.12.5 9:49
Dobrze, że są państwa narodowe, dobrze, że są partie konserwatywne - dziwne, że lewacy, którzy wyznają multi-kulti, tak nienawidzą tej różnorodności narodowej.
Kwik żydokomuny poniżej2021.12.5 9:29
...dowodzi, że jednak są ludzie w Europie, którzy nie poddają się zbrodniczym ideologom lgbtyzmu, genderyzmu i zielonizmu.
Detonator2021.12.5 9:19
To są słowa dla ludu ale po czynach się poznaje. A z tym jest jak i było.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.5 9:12
Czego się spodziewać po kałczyńskich? Jaki wujek taka bratanica! czyli zwykłe k u r w y!
Anonim2021.12.5 10:32
to znaczy że twój wujek się puszczał
w TfuN - dziwne POchodni nie palili2021.12.5 8:03
już wiem - będą palić książki
Anonim2021.12.5 8:02
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud.
Historia kołem się toczy ...2021.12.5 7:53
Coś ten spęd wam przypomina ? Jak endecja lizała tyłek Mussoliniemu i nacjonalistom francuskim ......Co obiecywał Goering po pogrzebie Marszałka ? Nie wyciągają pisowcy żadnych wniosków z historii....
Wania Antonim obcięto tiebia napletek2021.12.5 8:04
historia MOPem się toczy - i po lewackiej glacy łubu dubu w pusty dzban
Historia kołem się toczy ...2021.12.5 8:11
Wania - Kozak w necie DU*PA w realnym świecie.
katolik2021.12.5 7:49
Realizowany jest program Agenda 2030-- depopulacja, zniewolenie i zamordyzm co dokona się w róznych sektorach gospodarczych, w tym w rolnictwie i życiu zniewolonego ludu. Tylko powstanie Partii która zniszczy plan masono- nazistów SSPIS PO PSL SLD może uratowac Polaków przed dokończeniem mordu chemią genetyczną, zniewoleniem i zamordyzmem !!!
wiekszych zdrajcow od PIS nie ma2021.12.5 10:08
Cuda imieniem swietego Judasza, patrona lockdownu i zamknietych lasow widoczne nie tylko w Polsce. 7 mln Brytyjczykow pozbawiono/pozbawilo sie samo opieki lekarskiej..... Modelowane przez ONS poziomy przeciwcial na polowe grudnia 2020 w UK: 65-69 4.5%... 70-74 3.8%... 75-79 4.8%... 80+ 1.5% -------- Analizy z SE i DK. Zgony covid po zakazeniu 65-69 1.075%... 70-74 1.674% ... 75-79% 3.203% ... 80+ 8.292% -----Smiertelnosc ogolna w 2018: 65-74 1,33 % .... 75-84 3,74 % ... 85+ 14,84 % ----- Hospitalizacje, odsetki po zakazeniu (dane zawyżone bo nie da sie zbadac kazdego) 60-69 10% …70-79 23% … 80-89 39% ... 90+ 37% ............ Ze statystyk SE wynika dodatkowo ze wirus lubi atakowac zwlaszcza tych , ktorym zycie w sposob naturalny sie konczylo.-------Jest matematycznie niemozliwe by miec wiecej smierci niz ma PiC, partia ktorej pierwsze imie to przekret, a drugie to lockdown.
katolik2021.12.5 7:42
W Polsce musi powstac PARTIA która zniszczy szmaty SSPIS PO PSL SLD mordujace Polakow chemią genetyczną, zniewoleniem,zamordyzmem
OSTRA ORKA!!!2021.12.5 7:46
Już jest! To POLSKA ZJEDNOCZONA PRAWICA RZECZPOSPOLITEJ
katolik2021.12.5 8:11
tak jak mówisz, dlatego musi powstać nowa partia
Do katolika2021.12.5 8:33
Nie ma juź czasu na budowę jakiejś tam partii.Mamy prawicę i tu trzeba kuć żelazo póki gorące.
katolik2021.12.5 9:10
to nie jest prawica, ale MORDERCY płatni !
Anonim2021.12.5 9:55
A jaki program ma ta partia? - najpierw program, potem wybory, a potem zobaczymy.
katolik2021.12.5 19:26
to ta partia bedzie musiała wiedzieć ! i nam powiedzieć
gracz2021.12.5 7:25
Żałosne, polityczne eunuchy.
SZOK!!! SAMOZAORANIE I SAMOZMIAŻDŻENIE!!!!2021.12.5 7:22
"Kaczyński zawarł sojusz z partiami wspieranymi i opłacanymi przez Kreml", "Układ Warszawski 2.0", "Emerytowany zbawca narodu kończy jako trzeciorzędny putinowski pomocnik"
LookSkyWalker2021.12.5 7:09
To dlaczego nasi umiłowani przywódcy podpisują się pod stosowaniem w Polsce śladu węglowego, zamykaniem kopalń, wprowadzaniem rezolucji UE w sprawie gender i LDBT praworządności etc.? Choć jak się ogląda TVP to mówią tylko o patriotyzmie, przed kamerami hołubią powstańców warszawskich i narzekają na UE a jak tam pojadą to na wszystko co lewackie się zgadzają i podpisują. Ciekawe kiedy zlikwidują produkcję polskich rolników wprowadzając piątkę Kaczyńskiego?
PO prostu znakomicie, znakomicie2021.12.5 6:53
jak słychać bełkotliwe Wanii wycie.
OSTRA ORKA!!!2021.12.5 6:41
Nowa międzynarodówka: przyjaciele Putina i neofaszyści z inicjatywy Kaczyńskiego? Największym sojusznikiem Kaczyńskiego i... Putina w Europie są Orban, Salvini i Le Pen. Putin finansuje swoich sojuszników, a przeciwko Kaczyńskiemu organizuje ruch migrantów, który przypadkowo wzmacnia sondaże PiS. „Szaleństwem jest demonizowanie prezydenta Rosji” – mówił w 2018 r. w dzienniku „La Repubblica” premier Węgier Viktor Orbán. „Z Le Pen mamy tyle wspólnego, co z Putinem" mówił w 2017 roku Kaczyński.
to siła i potencjał, które zniosą w pył2021.12.5 5:47
wszelkie lewactwofaszystowskie, liberalizm nazistowski (Gitler i Stalin byli socjalistami) oraz formy zboczenia marksistowskiego. Idziemy po Was tawariszczy
Anonim2021.12.5 6:42
Gitler to postać z polskiego serialu pt. DALEKO ON NOSZY gimbie podkarpacki
Wania jak napiszę Hitler (twój zbawca i wybawca)2021.12.5 6:55
to twój czerwony algorytm w mózgownicy zagotuje się
glebo zaorana2021.12.5 8:02
Stalin to zajmuje się Kulturą i ma wiele Pałacyków Kultury - stąd kulturnyj narod
tiażioło budiet ponijat2021.12.5 5:45
ruskim sukom lub dogom szwabskim z hodowli niemieckiej
Anonim2021.12.5 5:20
Zlot Luzerów - Proputinowskie bydło.
Zlot Luzerów2021.12.5 5:11
!
PISMATOLY SOWIECKO-NIEMIECKIE BĘDĄ WISIEĆ2021.12.5 4:53
Komuniści dogadali się z faszystami, teraz atak na UE!
POMATOLY SOWIECKO-NIEMIECKIE BEDA WISIEC2021.12.5 1:18
Piękna będzie Polska cała, bez pedałów i Rafała, bez Donalda wermachcika , TVN-u i Michnika , bez niemieckich POmatołów co zlizują z obcych stołów
Brawo PiS !2021.12.5 0:26
Nie będzie w Polsce nigdy zgody na utratę suwerenności .
Po 11 ...2021.12.5 0:34
A utrata suwerenności wyznaniowej? Aneksja przez korporację katolicką? Jest twoja zgoda?
miko2021.12.5 4:22
Oooo są i Judajczykowie
Anonim2021.12.5 0:11
"Odrzucamy arbitralne stosowanie prawa UE”. Ciekawe, co powie nam Jarek, gdy Niemcy przejadą nas "walcem” i usłyszymy od Niemców to samo, czyli: "Odrzucamy arbitralne stosowanie prawa UE”.
Anonim2021.12.5 0:07
Lachociągi Putina. 😀😀😀
miko2021.12.5 4:23
psy szczekają a karawana idzie dalej
PILNE!!!🔺🔺🔺🔺🔺🚬🚬🚬🔺🔺🔺2021.12.5 0:03
Jelenia Góra. Atak nożownika w centrum handlowym. Podobno krzyczal : Ala ma kota!!!
Newsroom2021.12.4 23:47
Ci Panowie konserwatyści na czele z Mistrzem Koronnym Polski Panem Jarosławem Kaczynskim, skończą z marksistowską UE, oraz z niemieckimi mrzonkami o federalizacji UE !
Po 11 ...2021.12.4 23:44
Jakie zadęcie, jaki foch. Spotkali się i protestują przeciw federalizacji. A co sami robią? Nazywają swoje spotkanie "Warsaw Summit”. Taaaak "Warsaw Summit”. Co to ma być? Jesteśmy w USA, w UK??? Może Warszawa jest w Australii???? Nie, to piękny przykład federalizacji językowej. Samozaoranie. Wasza głupota poraża.
nolens volens2021.12.4 22:52
co za debil ciągle ty taj siedzi Gnida je...a
Anonim2021.12.4 22:42
A może geszeft podmiany UE na jedno wielkie państwo ma stworzyć miejsce do powrotu ludu wybranego gdy rypnie razem z USA Izrael. Zostaną w EU dwa niezależne państwa wolne od wpływów żydowskich, Niemcy i Francja bo mają nowych arabskich obywateli którzy są przeciwwagą nie do pokonania dla Żydów.
kibuc EjU pogonic na IV wiatry2021.12.4 22:15
Wygolic pejsatych do zera i won do bakutilu w sterfie Gazy ... szakal palestynski glodny !!!
skrzypisz dalej i srasz z dachu2021.12.4 22:33
parchu yebany?!
Po 11 ... window_licker... DANIEL PASSENT2021.12.4 22:11
Pedofile, pedofile ___________________________________________________________________________________________________ Jak się wam w kibucach żyje, ___________________________________________________________________________________________________ Rzućcie smutki i precz troski ___________________________________________________________________________________________________ Mowi wam to rebe Sergiusz Kowalski ___________________________________________________________________________________________________ Żydki tępe ślą wam w jesziwy całe łany ___________________________________________________________________________________________________ Będą żniwa omyckowane pany, ___________________________________________________________________________________________________ Baw się boś kibucowy klubowicz ___________________________________________________________________________________________________ Tako rzecze wam wasz rebe Staś Wojciechowicz
Böno2021.12.4 22:01
Brawo i tak trzymać. Pogonić raz na zawsze czerwonych i libertynów, którzy całą UE doprowadzają do coraz nowych kryzysów. Dość dyktatury i poprawności politycznej. Obecne UE to nie żaden postęp, to wstecznictwo i podobieństwo do ZSSR i kołchozu.
Pascal2021.12.4 21:56
Jarosław Kaczyński veut détruire l'Union européenne avec les alliés du président de la Russie. C'est une trahison des intérêts nationaux de notre pays.
Po 11... HERTRICH-WOLENSKI ...krzywelustro2021.12.4 21:53
POCZET MĘŻÓW ŚWIETYCH - POEMAT RETORYCZNY ___________________________________________________________________________________________________ Czy słyszysz głuchy odgłos z oddali? ___________________________________________________________________________________________________ Czy to rabin Polinu w piersi się wali? ___________________________________________________________________________________________________ Może Hartman łezkę żalu roni ___________________________________________________________________________________________________ Nie! To Passent medialny bimber dalej goni ___________________________________________________________________________________________________A może otwiera jeszcze z 'okrągłego stoliczka" ___________________________________________________________________________________________________ Od towarzyszy radzieckich ostatnia "stoliczna"
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.4 21:49
kałczyński ty ruska świnio i szczurze z moskiewskiego metra cięty z metra lumpie w butach nie od pary i w majtkach pełnych szczochów i gazu od Putina, wreszcie maska z twojej parszywej gęby opadła!
AB2021.12.4 22:08
kacapski szur ?
Grizzly2021.12.4 22:17
Won ruska k.!
Gryzzly2021.12.5 4:55
Won czerwona szmato!!!
Böno2021.12.4 22:22
Nie tylko jesteś kretyn ale i prymityw.
Po 11 ... precz_z_komunia ... JERZY URBAN2021.12.4 21:49
"Oznacza to że żydo-komuniści z Brukseli będą jeszcze mocniej inwigilować Polaków :-) Podobno TUSK jak BERIA szczególnie interesuje się telefonami młodych dziewczynek i chłopców :-) ... Wiem to od Passenta i Hartmana :-)" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Coś JURUŚ z tobą nie tak, brudny żydku! Tylko czekaj po łykendzie jak cię rebe Schudrich dopadnie i zyebie jak burą sukę!
vvvv2021.12.4 21:47
vvvvvvv
@Sebastian - Piotr ichuj wie jeszcze co!2021.12.4 21:40
"Zjednoczona Prawica dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej, a w konsekwencji do podporządkowania Polski interesom rosyjskim" - - - - - TAK TO SIĘ STALO w PRZYPADKU UK! . . . UK teraz jest republiką rosyjską . . . . . . . Zmień płytę Igor! Już lepiej pisz o bytkojnach, masonach i szczepionkach. Bardziej to kabaretowe.
ales ty2021.12.4 21:46
glupi
skrzypisz a dachu czy z niego srasz2021.12.4 21:55
??
Po 11 ...2021.12.4 21:38
To przełomowe oświadczenie: "Uczestników konferencji łączy wspólne i głębokie przekonanie, że Unia Europejska złożona jest z wolnych i równych państw narodowych, powiązanych bliskimi i licznymi nićmi współpracy” --- to coś tak rewolucyjnego intelektualnie, tak innego, że Europa padnie z wrażenia. Świat już nigdy nie będzie taki sam :)
Anonim2021.12.4 21:49
Ale lewacy tego nie pojmują i chcą budować IV Rzeszę pod tęczowym sztandarem.
Anonim2021.12.4 21:51
jest złożona z wolnych państw tylko że komuniści chcą się połączyć jak związek socjalistyczny republik radzieckich ZSRR bis
Po 11 ...2021.12.4 21:35
Fajna fota. Kobiety w centrum.
pomatoly sowiecko niemieckie beda wisiec2021.12.4 21:32
Piękna będzie Polska cała, bez pedałów i Rafała, bez Donalda wermachcika , TVN-u i Michnika , bez niemieckich POmatołów co zlizują z obcych stołów
Sebastian2021.12.4 21:25
Zjednoczona Prawica dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej, a w konsekwencji do podporządkowania Polski interesom rosyjskim. Zjednoczona Prawica to nowa "targowica" realizująca strategiczne cele Władimira Putina. Dla wyborców PiS-u i Solidarnej Polski łamanie praworządności przez rządzących jest oznaką "suwerenności" i "patriotyzmu", nawet jeśli w konsekwencji Polska straci dotacje z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld euro. Jarosława Kaczyńskiego można przyrównać do Szczęsnego Potockiego. Historia się powtarza. Dla rządzących utrzymanie władzy i apanaże są ważniejsze niż nasze narodowe interesy. Jeszcze żadna władza w Polsce od 1989 roku nie zaszkodziła naszemu krajowi tak jak obecna! Rządzącym udało się jednak otumanić znaczną część społeczeństwa. Demoralizacja obecnej władzy przybrała niespotykane dotąd rozmiary.
Anonim2021.12.4 21:33
a co myślałeś że postkomuna ma monopol do rządzenia Polską do końca świata
Anonim2021.12.4 21:21
To po co Morawiecki jeździł cały tydzień po UNI skoro dzisiaj spotyka się z ludźmi którzy chcą aby UNI nie było. Kto was teraz będzie traktował poważnie.