"wSieci": PO chciało sprzedać lasy, by zapłacić Żydom - zdjęcie
19.01.15, 16:11Bronisław Komorowski (fot. Prezydent.pl)

"wSieci": PO chciało sprzedać lasy, by zapłacić Żydom

15

Na łamach „wSieci” pojawił się artykuł Marzeny Nykiel, która dowodzi, że polski rząd oraz prezydent Bronisław Komorowski zamierzali doprowadzić do prywatyzacji polskich lasów, by pozyskać w ten sposób pieniądze na odszkodowania dla Żydów. Nykiel opiera się tu na notatce opublikowanej przez WikiLeaks i twierdzi, że dowody na taką operację są niezbite.

„Prywatyzacja kopalń i likwidacja polskiego przemysłu wydobywczego to tylko czubek góry lodowej. Doniesienia ostatnich tygodni obnażają obłudę rządu i dowodzą, jak głęboko zakrojony był plan wyprzedaży polskiego majątku. Po zniszczeniu stoczni, hut, kopalń, fabryk  i przetwórni dobrano się do ostatniego bastionu. Platforma Obywatelska, obłudnie zapewniając, jak bardzo troszczy się o polską ziemię i państwowe lasy, konsekwentnie parła do ich prywatyzacji” – pisze autorka.

„Bronisław Komorowski i Donald Tusk zamierzali sprzedać lasy i nieruchomościnależące do skarbu państwa, by zdobyć środki na wypłatę odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców i Sowietów. Komorowski złożył taką obietnicę w styczniu 2009 r., a jego deklaracja jest kluczem do zrozumienia szeroko zakrojonej strategii rządu.Ambasador Victor H. Ashe zaraportował do Departamentu Stanu USA, że „Komorowski stwierdził, iż premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, […] by »dołożyli się do rekompensat«, sprzedając państwowe lasy i nieruchomości” – dodaje Nykiel.

Jej zdaniem pomysł zdecydowano się przeprowadzić podczas ostatniego posiedzenia Sejmu w 2014 roku. „W przeładowany program przedświątecznych, nocnych obrad, między poprawki budżetowe i związki partnerskie wciśnięto fundamentalną sprawę lasów, zapewniając, że proponowane zmiany jeszcze bardziej je zabezpieczą. Ewentualną debatę miał zagłuszyć chamski rechot Twojego Ruchu pastwiącego się nad sałatką prof. Krystyny Pawłowicz” – czytamy we „wSieci”.

bjad/wpolityce/wsieci

Komentarze (15):

anonim2015.01.19 16:16
W/g różnych szacunków nawet do 50 mld w nieruchomościach dla ich gmin wyznaniowych, więcej dla prywatnych cwaniaczków (np na "podstawie ustnej relacji spisanej w Izraelu), co roku absolutny rekord swiata na prmocje ich kultury (samo muzeum więcej niz muzeum powstania i muzeum katyńskie razem wzięte). A jak się nam "odwdzięczają" ? Jak odwdzięczali się za kilkusetletnie ich goszczenie na naszej ziemi? Trzeba byc ślepym żeby nie widzieć, że cos jest nie tak ...
anonim2015.01.19 16:35
mienie bezspadkowe idzie na skarb państwa na całym świecie
anonim2015.01.19 16:45
Dlaczego mają być lepsi i gorsi obywatele II RP?Jednym i drugim należy się odszkodowanie i to nie pod stołem ale na podstawie ustawy reprywatyzacyjnej.Znalazało się 5 sprawiedliwych,którzy zablokowali ten sabotaż....
anonim2015.01.19 17:06
Odszkodowania sie naleza,ale komu? Bo mienie zydowskie, o ktorym mowa nie ma w wiekszosci spadkobiercow,zatem przeszlo na wlasnosc skarbu panstwa. Zreszta byla umowa powojenna, ktora to dodatkowo uregulowala zamykajac calkowicie temat jakichkolwiek roszczen materialnych wobec Polski. Inna sprawa,ze skoro Niemcy i Rosjanie wywolali wojne i zamordowali tych wszystkich Zydow, to dlaczego teraz panstwo Polskie ma placic,tymbardziej, ze przegralo wojne,mimo iz jej nie rozpoczelo? To jakis rabunek i szwindel jest i nie przeszedlby, gdyby nie rzadzili nami prostytutki.
anonim2015.01.19 17:16
[email protected] Dostali odszkodowania od sprawców -Niemców (zagraniając wszystkie takze te nalezne Polsce), potem jeszcze Gomółka im zapłacił. w międzyczasie także w inny sposób zarabiali na tej tragedii. Teraz po tym jak to nie raz robiliśmy im niebywale kosztowne "prezenty" po 89 roku chcą jeszcze ordynarnego haraczu w wysokości 65 mld $ od kraju najbardziej poszkodowanego. Naprawdę nie widzisz, ze coś jest baaardzo nie tak ?
anonim2015.01.19 17:18
@rabarbar z tego co wiem to w czasie wojny Niemcy a po wojnie komunistyczne gnidy z zydowskimi i ruskimi gebami im to zabrali (wiec Zydy i Ruskie powinni im to oddac). A jesli Zydzi narobili przestepstw w czasie i po wojnie i uciekli z Polski by nie odpowiadac za udzial w grabierzy i mordzie na naszym narodzie, to trudno przepadlo. Wielu Polakom po wojnie za walke z Niemcami i komunistami, czy to kare smierci dostalo czy tez dlugoletnie wiezienia , stracilo wszystko co mialo, przepadek calkowity mienia - nikt im tego nie oddal. Zydzi, byli obywatelami Polski, a wiec wszystko pozostaje w Polsce i przechodzi na skarb panstwa. Zadna gmina zydowska, czy panstwo Israelskie nie ma prawa czegokolwiek rzadac. Dziwne , ze po takich zawieruchach wojennych Polacy jakos nie moga znalezc dokumentow potwierdzajacych wlasnosc, ktora chca odzyskac, za to Zydzi przywoza nowe zastepcze dokumenty z Izraela do trzech pokoleni wstecz , ze ich krewni byli prawowitymi wlascicielami . Kazda Zyd w Polsce musial studiowac pisma Nostradamusa przed wojna,ze wiedzieli na 100% iz powstanie panstwo Izrael i tam przed wojna wywiezli wszystkie dokumenty, inaczej sobie tego nie moge wytlumaczyc.
anonim2015.01.19 17:20
@swojski_lewak Proponuje sięgnąc po inne źródła nie tylko te szczujące na Kościół. Kilkutysięcznej gminie wyznaniowej przyznano mienie o kosmicznej wartości. A oni odszkodowania dostali. Wiele milionów katolików nie odzyskało wszystkiego tego co komuna zabrała. My odszkodowań nie dostaliśmy. Widzisz różnicę ?
anonim2015.01.19 17:44
Jeśli żydzi chcą odzyskać utracone mienie to niech ich spadkobiercy i potomkowie staną przed polskim sądem i udowodnią, że mają prawo do tych majątków. Zdecydowana większość żydów zginęła podczas wojny wraz z całą rodzina więc spadkobierców brak, czyli zgodnie z prawem majątek przejmuje Skarb Państwa. Gmina Żydowska otrzymała zwrot majątku w ramach Komisji Majątkowej (ba wygrała nawet więcej spraw od KK chociaż tutaj Polska mogła znaczną spraw umorzyć z powodu przerwania funkcjonowania GŻ w Polsce). Nie widzę powodu by żydom płacić "odszkodowanie" za mienie żydów, którzy zostali zamordowani przez Niemców a nie pozostawili spadkobierców.
anonim2015.01.19 17:50
Nie @rabarbar, w wyniku II wojny światowej wszyscy ucierpieliśmy, a z dobra zostały zrujnowane i obrócone w perzynę.Przytulać można było ruiny! Np spalony Szpital Dermatologiczny przy ul. Leszno róg Karolkowej w Warszawie. Gmina żydowska go przejęła w 2007 r.i chciała by z funduszy państwowych został po raz drugi restaurowany. Nie było funduszy, zburzono szpital w 2009r. W 1949 roku ludzie odbudowali go za zgliszcz własnymi siłami, co było możliwe ,bo został upaństwowiony. A teraz jest tu plac.
anonim2015.01.19 18:26
temida Sty 19, 2015, 4:35 po południu usuńcie ten komentarz! "W Polsce istnieje prawo spadkowe. Majątek osób, które zmarły bezpotomnie przechodzi na Skarb Państwa. ŻYDZI, KTÓRZY ZGINĘLI W HOLOKAUŚCIE BYLI OBYWATELAMI POLSKI. Majątek przez nich pozostawiony przeszedł więc zgodnie z prawem na Skarb Państwa. Tak się dzieje wszędzie na świecie. Amerykańscy Żydzi, oraz organizacje z USA i z Izraela, żądają aby uchwalono w Polsce "Ustawę Reprywatyzacyjną" mówiącą, że to właśnie te organizacje stają się ustawowymi spadkobiercami Polskich Żydów, którzy zginęli w Holokauście. Dzięki amerykańskim i izraelskim naciskom, oraz ich agentom wpływu w Polskim Knesecie (jak trzeba nazywać obecny Sejm), trwają prace nad ustawą reprywatyzacyjną, która jest niczym innym niż rabunkiem Skarbu Państwa. Temu musimy się sprzeciwstawiać. - Pieniądze z "ustawowego rabunku" mają być przeznaczone na wykup Polskich lasów, które "nasz" rząd będzie musiał sprzedać, bo nie ma pieniędzy na zaspokojenie roszczeń, które sam chce wykreować, ze szkodą dla nas obywateli polskich. Dlatego te zmieniono "Ustawę o obywatelstwie polskim", czyniąc z obywateli Izraela obywateli polskich, bo rosczenia obywateli innych państw, niż obywateli polskich zostały wcześniej zaspokojone umowami międzynarodowymi. Przyznając Żydom z Izraela prawo do polskich pasportów i de facto przygotowując się do dania im nienależnych środków z "reprywatyzacji", oraz przygotowując prawo umożliwiające wykup Lasów Państwowych powinno być traktowane jak zdrada stanu, bo z tym właśnie mamy do czynienia."
anonim2015.01.19 19:19
No i co parobasy! To wasi starsi bracia w wierze, jak mówił wasz guru. Znowu dacie dupy.
anonim2015.01.19 20:34
No proszę. Zawodowym dziennikarzom zajęło to tylko 3 tygodnie dłużej, niż blogerowi Pokutującemu Łotrowi: http://blogmedia24.pl/node/70090 Brawo
anonim2015.01.19 21:32
Bronek to skurwi.l roku
anonim2015.01.20 6:00
Mieszkali w Polsce, rozpijali chłopów, mieszkają w Izraelu, "doją" Polskę dalej.
anonim2015.01.20 7:25
Swoją wizje Polski miał Piłsudski, miał Dmowski. Mieli ją także Hitler i Stalin, to właśnie ich plan jest realizowany w tak zwanej III Rzeczpospolitej. Plan ten to dwadzieścia milionów pozbawionych tożsamości, zmanipulowanych ludzi i obca elita. Skutkiem obcości tej obecnej elity jest choćby rytualne przepraszanie za dokonaną przez Niemców zbrodnie w Jedwabnem, co uzasadnia tak powszechne dziś określenie „polskie obozy śmierci”. Powyższe stwierdzenie natychmiast odwołam, jeśli ktokolwiek poda podobne temu wydarzenie, kiedy w państwie prawa świeckiego duchowni zatrzymali toczące się śledztwo. Miało miejsce kiedy przerwano ekshumacje w Jedwabnem, gdy jej wyniki rozmijały się z oczekiwaniami ich wspólnoty. Tak jak Katyń był kłamstwem założycielskim PRL-u, tak Jedwabne jest kłamstwem założycielskim „III Rzeczpospolitej”. W ten właśnie sposób pozbawia się nas i nasze dzieci dumy z przynależności do najbardziej katolickiego narodu Europy, dumy z bycia Polakami. Z Narodu, który przez kilkanaście lat kosztem nieprawdopodobnych ofiar, przez długie okresy samotnie, wielokrotnie zdradzany, prowadził walkę z dwoma totalitaryzmami czyni się dziś wbrew prawdzie twórców „obozów śmierci” i winnych palenia w pogromach swoich sąsiadów. Mają w tym swój wielki udział środowiska dziś rządzące naszym krajem. A jeśli chodzi o zabrane mienie to Żydzi stali na czele tzw PRL w czasie upaństwowienia mienia prywatnego, Minc i inni. To oni powinni to mienie oddać Polakom a nie odwrotnie.