Wokół ,,Opcji Benedykta''. Zapraszamy na sympozjum - zdjęcie
06.12.19, 14:45

Wokół ,,Opcji Benedykta''. Zapraszamy na sympozjum

4

Wokół „Opcji Benedykta”

10 grudnia 2019, ul. Rybnicka 27
Warszawa Włochy
od godz. 10
Dyskusja nad tezami bestselleru,
który poruszył tysiące katolików na całym świecie!

IDEA SYMPOZJUM

„Opcja Benedykta” to zaskakująco piękna propozycja, która wyszła od świeckich katolików żyjących w Stanach Zjednoczonych – miejsca poddanego galopującej sekularyzacji. Od rodziców przejętych o przekaz wiary swoim dzieciom. Od ludzi, którzy przeżywają w samotności swoją wiarę i muszą nieraz iść pod prąd modom, gustom i opinii publicznej zgoła antychrześcijańskiej.
„Opcja Benedykta” to wizja budowy środowisk, w których można bezpiecznie przekazywać zdrową i pełną wiarę w Chrystusa. Jest to pomysł na to, jak w trudnych czasach doświadczyć Kościoła jako miejsca objawienia się Chrystusa, ale także przeżywania wspólnoty i braterskiej miłości.

Widzę obecnie pewne podobieństwo z dramatem Europy VI wieku dotkniętej wędrówką ludów i wtargnięciem barbarzyńców, którzy zakwestionowali dotychczasowe osiągnięcia chrześcijaństwa. Bóg jednak wzbudził św. Benedykta i jego dzieło, które okazało się zbawiennym pomysłem na dalszą egzystencję Kościoła. Dzisiaj, w analogii do doświadczenia sprzed stuleci, rozpoznaję w „Opcji Benedykta” nawiązanie do tamtej strategii, która okazała się inspiracją Ducha Świętego. Mam nadzieję, że „Opcja Benedykta” również dziś jest natchnioną podpowiedzią dla tych, którzy cierpią z powodu rozpływania się wiary chrześcijańskiej w świecie zaatakowanym neopogaństwem.

— Ks. prof. PWTW, dr hab. Robert Skrzypczak

Komentarze (4):

abbe2019.12.7 0:11
Wypowiadaja sie ignoranci ktorzy tej ksiazki nawet nie widzieli nie mowiac o jej tresci.Ksiazka warta przeczytania.
lady chapel2019.12.6 15:11
W okol opcji Benedykta - by bylo jak bylo
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.6 14:58
Przed sympozjum, proponuję rozgrzać publikę, tematem o zasięgu globalnym : Wpływ Kopulacji Mrówek na Rozwój Dorożkarstwa w Kenii.!!!!!!
Bolek2019.12.9 7:06
Zboczenie jesteś czy tęczowy