Wojna hybrydowa. Wczoraj SG udaremniła ponad pół tysiąca prób przekroczenia granicy  - zdjęcie
18.10.21, 10:28Fot. screenshot - Twitter (Ministerstwo Obrony Narodowej)

Wojna hybrydowa. Wczoraj SG udaremniła ponad pół tysiąca prób przekroczenia granicy

8

Presja Łukaszenki nie ustaje. Straż Graniczna przekazała kolejne informacje o próbach szturmowania polskiej granicy. W niedzielę przekroczyć próbowało ją ponad pół tysiąca osób.

Wczoraj do Polski próbowało nielegalnie przedostać się 542 migrantów sprowadzonych przez łukaszystowski reżim na Białoruś. Zatrzymano czterech obywateli Iraku. Reszta prób nielegalnego przekroczenia granicy została udaremniona. Polskie służby zatrzymały też sześciu cudzoziemców oskarżonych o pomocnictwo. To obywatele Turcji, Niemiec, Iraku, Libanu oraz dwóch obywateli Ukrainy.

Od początku października odnotowano już 9,6 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

kak/PAP, Twitter

Komentarze (8):

Anita2021.10.19 7:36
Polacy jak i rzad PiS powinni uzyc media spolecznosciowe : Facebook, Twitter, etc, rozne forum intenetowe i komorki zeby rozeslac wiadomosci (i sms-y) po polsku, angielsku, arabsku o tym ze granice dla uchodzcow z Bliskiego Wschodu na kraje Polski, Litwy i Estoni sa zamkniete. Na granicy Polskiej z Bialorusia sa zaporowe ogrodzenia i pol armi wojskowej polskiej na granicy polskiej odsylajacej uchodzcow spowrotem do Bialorusi. Poinformowac ludzi na Bliskim Wschodzie ze sa oklamywani przez przemytnikow Bialoruskich ktorzy wyludzaja tylko od nich $$$ a nic za to nie robia. Na granicy polskiej przejscia dla emigrantow nie ma. W Litwie i Estoni tez nie sa mile widziani ani wpuszczani. Powinni sie przeszeregowac i wybrac inna droge do Niemiec. Przez Polske przejscia nie ma. Mur jest budowany na granicy Polskiej. Na Facebooku pokazac zdjecie ilustrujace zapory na granicy polskiej.
doda2021.10.28 21:04
nie prosciej postawicic ostrzezenia o zaminowanym terenie Nie podpowiadam czy minowac i czym: ostra czy slepakami ale to chyba taniej i spokojniej by bylo
Filip2021.10.18 20:05
Uchodźcy zwracają się o ochronę naszego państwa, a potem są wywożeni do lasu po białoruskiej stronie. Straż Graniczna nie dopuszcza do nich dziennikarzy, prawników i innych osób chcących nieść im pomoc. Do lasu wywożeni są małe często chore dzieci i kobiety w zaawansowanej ciąży. Kiedyś Polacy uciekali do innych krajów i również zwracali się o pomoc.
Protestant2021.10.18 14:22
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego." Módlmy się za funkcjonariuszy straży granicznej, bo wielu z nich znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie ognia piekielnego.
Anonim2021.10.18 12:32
tak to q-wa jest jak sie nie strzela ,od samego gadania tylko gęba boli
Mała Zbrodnia 2.02021.10.18 11:50
na granicy z Białorusią zmarło już siedem osób.
Anonim2021.10.18 12:33
co ty tam pier.do.lisz białoruski śmieciu
„ob.Iraku”2021.10.18 11:25
Co to znaczy?