Włoska prasa: W Budapeszcie rozpoczęto drogę ku nowej UE - zdjęcie
02.04.21, 14:45Fot. Krystian Maj/KPRM, via: Twitter

Włoska prasa: W Budapeszcie rozpoczęto drogę ku nowej UE

12

W Polsce, jak to w Polsce, opozycyjne media od rana krzyczą za Donaldem Tuskiem o organizacji „proputinowskiego bloku politycznego”. Tymczasem we włoskiej prasie komentującej wczorajsze spotkanie w Budapeszcie czytamy o rozpoczęciu wielkiej budowy europejskiej prawicy.

„La Stampa” pisze o realizacji planu Salviniego, który od dawna chce stworzyć coś nowego, jednocząc w Parlamencie Europejskim Ligę Północną, PiS i Fidesz. Dziennik odnotowuje rozpoczęcie drogi ku „innej wizji Unii Europejskiej”.

- „Trudno stwierdzić, czy można będzie doprowadzić do nowego rozdania kart podczas trwającej kadencji PE, ale początek politycznej budowy na pewno otwiera nowe scenariusze i perspektywy”

- przekonują włoscy dziennikarze.

O szansie na budowę nowej frakcji piszą też węgierscy komentatorzy. Daniel Deak przekonuje, że wczorajsze spotkanie „może być pierwszym ważnym krokiem na drodze do stworzenia stowarzyszenia, w ramach którego nie zostanie utworzona nowa rodzina partyjna, tylko ścisła współpraca”.

kak/PAP

Komentarze (12):

Aldona2021.04.7 16:13
To będzie krucjata Wartości , powrót do zapisów Ojców Zalożycieli EU. Wywalimy lewaków i judeo-lewaków na śmietnik historii.
Art2021.04.3 1:24
Ha ha ha, tak oczywiście. Włoska prasa pisze o początkach budowy nowej Europy. Wy jak już walicie to z grubej rury. A, że to bujdy na resorach, to nieważne, nikt się nie pozna. Drodzy redaktorzy nie ośmieszajcie się. Europa nawet nie zauważyła tego idiotyzmu. Te 3 ugrupowania nie mają żadnego znaczenia w polityce europejskiej. Kto ma co budować? Skompromitowany Salvini? Orban, z którego śmieją się w całej Europie? Czy może Kaczyński, który jest wprost nazywany autokratą. Tak, sny o potędze. Zawsze w modzie.
Aldona2021.04.7 16:15
Do wiosny 2022 będzie nowe Wielkie Prawicowe Ugupowanie !!!!! ZAKŁAD ?
Filip2021.04.2 17:45
Mateusz Morawiecki zawiązuje sojusz z Matteo Salvinim i Victorem Orbanem, czyli z sojusznikami Władimira Putina. Matteo Salvini dostaje pieniądze od Władimira Putina na sfinansowanie partii w Europarlamencie, które dążą do rozbicia Unii Europejskiej. Jarosław Kaczynski, Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki realizują strategiczne cele Władimira Putina polegające na rozwalaniu Unii Europejskiej. Rosja bez Unii Europejskiej będzie mogła Polsce dyktować warunki, tak jak Białorusi. To jest polityka zdrady narodowej. Mamy drugą Targowicę! Politycy z PiS-u nie reformują sądownictwa, tylko je przejmują. Doprowadzili do takiego galimatiasu prawnego, że następne ekipy rządzące będą musiały długo wyprowadzać je ze stanu katastrofy. Prezes PiS-u dąży również do przejęcia mediów pod pretekstem ich "repolonizacji" żeby kłamać i manipulować dla utrwalenia swojej władzy.
jle_ffm2021.04.2 15:54
A co tam pisze o tym doniosłym sojuszu prasa rosyjska (tzn. putinowska)?
Mirek2021.04.2 15:08
Nadchodzi zmierzch lewactwa ponieważ lewactwo oparte jest na absurdalnych zasadach.....a ściślej ujmując braku w ogóle jakichkolwiek zasad . W Polsce jest to szczególnie widoczne po wyczynach wściekłych macic. Głupota , bezsens , arogancja , gangsterka , qrestwo , wulgaryzm to tylko niektóre określenia związane z lewactwem . Spotkanie w Budapeszcie dało początek do dyskusji nad przyszłością Europy .
rychu2021.04.2 15:06
To niemcy maja problem i ten PO 11 tez
Po 11 ...2021.04.2 14:51
To nie przejdzie, za wcześnie na faszystowską Europę.
Verstand2021.04.2 14:58
bredzisz
katolicka deratyzacja Polski2021.04.2 15:10
Faszyzm to Konfederacja,i ta tez jest Rosyjska.
Lolo2021.04.2 16:17
Ale z Ciebie gnida
x2021.04.2 18:04
Patrząc na pandemię, można się obawiać, że partie narodowo-socjalistyczne będą się miały świetnie. Wręcz można podejrzewać, że to one robią wszystko, by pandemia się zbyt prędko nie skończyła. Mają do tego rosyjskie wsparcie, a Putin młodszy się nie robi i po akcji z Nawalnym coraz trudniej mu będzie się cofnąć. Nasi przyjaciele z UE, zamiast objąć Polskę, Rosję i Węgry porządnym sankcjami, gdy to jest konieczne, znów nas oddają w ręce Rosji.