Włosi przycisnęli Apple'a. Zapłaci 318 mln euro - zdjęcie
30.12.15, 10:35

Włosi przycisnęli Apple'a. Zapłaci 318 mln euro

1

Informatyczny gigant zawarł umowę w państwem włoskim. Zdaniem śledczych, Apple w nieuczciwy sposób uniknął zapłaty 880 mln euro podatku. Podobnie miała postępować firma Google.

 

Do nadużyć w wykonaniu Apple'a dochodziło w latach 2008-2013. Transakcje prowadzone we Włoszech były księgowane w Irlandii, gdzie podatki są niższe. Zdaniem instytucji prowadzących dochodzenie w tej sprawie, za proceder odpowiadali trzej menadżerowie: szef włoskiego oddziału Apple'a Enzo Biagini, dyrektor finansowy Apple Italia Mauro Cardaio oraz kierownik oddziału irlandzkiego, Michale O'Sullivan. Ugoda nie oznacza jeszcze, że zostaną oni uniewinnieni.

We Włoszech toczy się podobna sprawa. Inny informatyczny gigant, Google, jest oskarżony o niezapłacenie blisko miliarda euro należnego podatku. Służby Skarbowe prowadzą negocjacje w tej sprawie i liczą na odzyskanie ok. 150 mln euro.

 

KJ/repubblica.it  

Komentarze (1):

anonim2015.12.30 11:06
"uniknął zapłaty 880 mln euro" a zapłaci "ugodowo" 318 to znaczy, że prawo we Włoszech jest złe i dowolnie interpretowane. Apple nie chce się użerać i odpuścił. I tak jest "do przodu". To samo jest w Polsce.