Wizyta arcybiskupa „narusza model integracji” - zdjęcie
12.12.15, 14:08Abp Paolo Atzei u Benedykta XVI (webdiocesi.chiesacattolica.it)

Wizyta arcybiskupa „narusza model integracji”

4

W szkole w diecezjiSassari na Sardynii odwołano świąteczną wizytę arcybiskupa. Jak tłumaczą władze placówki, przybycie duchownego mogło „naruszyć wzorcowy modeli integracji”.


Arcybiskup Paolo Atzei był zaskoczony zachowaniem władz szkoły. Jak twierdzi, wielokrotnie zapraszany był przez władze różnych placówek dydaktycznych na Sardynii i zawsze wizyty przebiegały w ciepłej i przyjacielskiej atmosferze. Jak mówi, chciał jedynie poznać uczniów i życzyć im udanego wypoczynku w czasie ferii. Arcybiskup dodał, że dobrze zna imama z Massari, a także wielu muzułmanów. Zarówno osiadłych na wyspie od dawna jak i nowych imigrantów.

Do szkoły w Sassari uczęszcza 250 uczniów. Połowa z nich nie wyznaje katolicyzmu.

Decyzję władz szkolnych ostro skrytykował Ugo Cappelacci, regionalny koordynator partii Forza Italia. Cappelacci powiedział, że decyzja taka to wysłanie bardzo złego sygnału. Sygnału, który popiera niewłaściwie rozumianą tolerancję.

W Sassari mamy do czynienia ze swoistą cenzurą prewencyjną. Z doświadczenie wiem, że nie przyniesie ona niczego dobrego. Doprowadzi jedynie do wzrostu napięć. A swoją drogą czy to nie dziwne, że wolność wyznania, która jest we Włoszech prawnie zagwarantowana, ostatnio coraz bardziej „omija” katolików? - stwierdził przedstawiciel Forza Italia.

KJ/Pch24.pl/intoleranceagainstchristians.eu/avvenire.it

Komentarze (4):

anonim2015.12.12 14:24
A to ciekawe. Pamiętam jak w Polsce był Dalai Lama i było dokładnie to samo :-D
anonim2015.12.12 17:54
To jest odwieczny problem relatywistów. Nie odróżniają biskupa od jechowegoa, ani matematyka uczącego, że 2+2=4 od takiego, co uczy, że 2+2=7.
anonim2015.12.12 19:59
Jak słynny druh J Palikota sodomita został burmistrzem Słupska to również nie wróży nic dobrego dla tej mieściny, podobnie jak i dla tzw miłośników Mahometa.w Massari
anonim2015.12.13 7:33
"Pamiętam jak w Polsce był Dalai Lama i było dokładnie to samo :-D" może był, lecz cóż ma Lama do europejskiej kultury? Może teraz Imam będzie bardziej na fali? Tylko jakiej fali?......