Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych - zdjęcie
28.04.21, 08:05Fot. Kevin Rhese via Flickr, CC BY 2.0

Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych

33

Lecz któż to będę owi słudzy, niewolnicy i dzieci Maryi? To będą kapłani Pańscy, co jak ogień gorejący rozpalać będę wszędzie żar miłości Bożej. 14 Będą „jako strzały w ręku mocarnej” [Ps 127,4] Maryi, by przebić Jej nieprzyjaciół. Będę jako synowie pokolenia Lewi, którzy dobrze oczyszczeni ogniem wielkich utrapień, a ściśle zjednoczeni z Bogiem, nosić będą złoto miłości w sercu, kadzidło modlitwy w duchu i mirrę umartwienia w ciele. Dla biednych i maluczkich będą oni wszędzie dobrą wonią Chrystusową [2 Kor 2,15]; dla „wielkich” zaś tego świata, dla bogaczy i pysznych, będę wonią śmierci.

Apostołowie czasów ostatecznych

Lecz któż to będę owi słudzy, niewolnicy i dzieci Maryi? To będą kapłani Pańscy, co jak ogień gorejący rozpalać będę wszędzie żar miłości Bożej. Będą „jako strzały w ręku mocarnej” [Ps 127,4] Maryi, by przebić Jej nieprzyjaciół. Będę jako synowie pokolenia Lewi, którzy dobrze oczyszczeni ogniem wielkich utrapień, a ściśle zjednoczeni z Bogiem, nosić będą złoto miłości w sercu, kadzidło modlitwy w duchu i mirrę umartwienia w ciele. Dla biednych i maluczkich będą oni wszędzie dobrą wonią Chrystusową [2 Kor 2,15]; dla „wielkich” zaś tego świata, dla bogaczy i pysznych, będę wonią śmierci.

Będą jakoby chmury gromonośne, które za najmniejszym powiewem Ducha Św. polecą hen, by rozsiewać słowo Boże i nieść życie wieczne, nie przywiązując się do niczego, nie dziwiąc się niczemu, nie smucąc się niczym. Grzmieć będą przeciw grzechowi, huczeć przeciwko światu, uderzą na diabła i jego wspólników i przeszyją obosiecznym mieczem słowa Bożego [Ef 6,17] na życie lub śmierć wszystkich, do których Najwyższy ich pośle. Będą to prawdziwi apostołowie czasów ostatecznych, którym Pan Zastępów da słowo i siłę działania cudów i odnoszenia świetnych zwycięstw nad Jego nieprzyjaciółmi. Będą spoczywali bez złota i srebra, a co ważniejsza, bez troski pośród innych kapłanów i duchownych, „inter medios cleros” [Ps 68,14, a jednak będą mieli „srebrzące się skrzydła gołębicy”, by z czystą intencją chwały Bożej i zbawienia dusz pójść wszędy, dokąd Duch Św. zawoła. A wszędzie, gdzie głosić będą słowo Boże, pozostawią po sobie tylko złoto miłości, będącej dopełnieniem wszelakiego prawa [Rz 13,10]. Wiemy wreszcie, że będą to prawdziwi uczniowie Jezusa Chrystusa, idący śladami Jego ubóstwa, pokory, wzgardy dla świata, a pełni miłości bliźniego.

Będą nauczali jak iść wąską drogą do Boga, w świetle czystej prawdy, tj. wedle Ewangelii, a nie według zasad świata, bez względu na osobę, nie oszczędzając nikogo, bez obawy przed kimkolwiek ze śmiertelnych choćby najpotężniejszym. Będą mieli w ustach obosieczny miecz słowa Bożego; na ramionach nieść będą zakrwawiony proporzec krzyża, w prawej ręce krucyfiks, różaniec w lewej, święte imiona Jezusa i Maryi na sercu, a skromność i umartwienie Jezusa Chrystusa zajaśnieje w całym ich postępowaniu. Takimi oto będą owi wielcy mężowie, którzy się pojawią a których Maryja ukształtuje i wyposaży na rozkaz Najwyższego, by Królestwo Jego rozprzestrzeniali nad krainą bezbożnych, bałwochwalców i mahometan. Kiedy i jak to się stanie?... Bogu to Jedynemu wiadomo. Co do nas, milczmy, módlmy się, prośmy, wyczekujmy; „Exspectans exspectavi: Z upragnieniem wyglądałem” [Ps 40,2]

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny louisgrignion.pl

oprac.MP

Komentarze (33):

T2021.04.29 9:06
To będą ludzie, którzy nie przyjmą lucyferycznej szczepionki, której powstanie kosztowało życie ogromnej liczby nienarodzonych! To będą ludzie, którzy mówią prawdę nie patrząc na nic! Bądźmy nimi!
Grizzly2021.04.28 21:31
Chciałbym się onanizować, ale mi nie stoi bo mi rabin przy obrzezaniu jaja wyciął.
Grizzly2021.04.28 21:30
Zaglądałem mojej mame w pisde bo miała pisde w poprzek i musiałem głowę przekręcić.
Grizzly2021.04.28 21:03
zejdźmy na ziemię,,, Może jakaś wizja dla Kleru, jak się wziąć do roboty i nie żerować na moich podatkach i emeryturach ubogich???
rebeliant2021.04.28 19:23
Oryginalny miętowy ludwik jest najlepszy. Natomiast te balsamy do słoni są o tyle nieprzyjazne, gdyż źle się spłukują - tzn. naczynia wciąż mają na sobie woń balsamy, ja kiedyś sobie tak termos załatwiłem i dopiero po czwartym płukaniu wrzątkiem "ulepszona" wersja się zmyła. I dlatego teraz uważam, aby kupować oryginalny miętowy.
Niebinarny tłumaczy krowie na rowie2021.04.28 17:25
Wytłumaczę o co chodziło z jedzeniem nieczystych zwierząt. Bo kwestia dzieli się na dwa punkty zwierzęta nieczyste - i takie których wygląd jest zbyt szlachetny żeby je bez przyczyny mordować - i nie jeść chyba że nie ma wyboru. Ale jeśli chodzi o nieczyste zwierzęta są jednym z raków planety który co prawda przy rozwiązłości ludzkiej jest niczym ale gdyby Bóg odzyskał moc to by je unicestwił. Jedzenie ich to nie jest kwestia grzechu. Wiadomo że gdy nie ma wyboru to zjesz. Chodzi o sytuację gdy masz wybór - I nie kwestią jest samo jedzenie - bo ktoś ci poda drobno posiekany ostry gulasz z pająków - poczęstuj się. ALE NIE PRZYRZĄDZAJ. To samo dotyczy zwierząt o wyglądzie szlachetnym ale przeznaczonym na rzeź - zwierzęta hodowlane. - Jeśli jesteś władcą nie pomagaj służącym doić krów - pij mleko jakby pochodziło z drzewa - jak jesteś służącym pij mleko jakiś czas po dojeniu - z dala od krów - na świeżym powietrzu - umyj dobrze wiadra.
Antychryst Przetrwa2021.04.28 16:53
Bóg który budował całe lata kobietę żeby mu służyła ciałem. Jej mowa i bystrość to dodatek do ciała żeby można było pogłębiać relację i budować coś większego. Współżycie to miała być rozrywka dająca życie na wieczność. Ale że program kobiety się rozpadał - Bóg wymyślił że musi stworzyć swój wygląd jako osobną istotę połączoną bardziej z kobietą niż z nim. Ponieważ jego wygląd i kobieta wyglądu się zbuntowali i woleli żyć jako osobny byt. Bóg postanowił ich zniszczyć. Ale zbyt dużo włożył pracy i własnej świadomości i program był za twardy, a jednocześnie zbyt cenny - posiadał walory które zjednoczyły się pamięcią Boga. Przy rozwalaniu programu jego kawałki spadały na ziemię i samo ożywały a później jeszcze mutowały.
A, waj!... Kellerze..!2021.04.28 23:39
Tak! ..Racja! Przetrwa twój antychryst------ ale tylko w piekle--- ! PIEKŁO JEST WIECZNE DLA TAKICH JAK TY I TOBIE PODOBNIYCH! Z piekła nie ma powrotu! ..." ZAPOMNIJCIE O WYJSCIU CI, CO TU WSTĘPUJECIE.."! Tak na bramach piekła pisze!
Art2021.04.28 16:11
Co Wy ludzie macie z tymi "czasami ostatecznymi"? Te czasy ostateczne w katolicyzmie sa jak u Swiadkow Jehowy, w kolko powracaja. Chrzescijanie plota o nich juz od czasow Chrystusa. Moze czas wreszcie jakos sie zmitygowac w tej sprawie. Zadnej rozumnej refleksji?
eee...2021.04.28 16:42
No nie wiem, może napiszesz nową Apokalipsę św. Jana? Zaś co do wspomnianych przez Ciebie Świadków Jehowy to wg. nich świat już się zakończył z 18 razy. Katolicyzm jednak mówi o jednym końcu świata, której to daty nie znamy, a to czym się teraz zajmujemy to proces zmierzający do tego końca, wg. tego co w Apokalipsie św. Jana. To co robimy to tylko analiza "znaków czasu". Nic więcej i nic mniej. Dla Ciebie to oczywiście mogą być bzdury, ale jak coś Ci nie będzie się zgadzało w Twoich kombinacjach to pretensje miej do siebie. Byłeś ostrzegany.
eee...2021.04.28 15:51
Jedno jest pewne: Bergoglio i jego wielbiciele nie pasują do opisu tych apostołów czasów ostatecznych.
Jawny2021.04.28 14:26
Skoro Frondę nie stać na administratora, który by kasował chamskie, antypolskie i bluźniercze wpisy (Anonim zaraz bluźnie: - Cenzura!) , zaproponowałem wstawianie pod nickiem Anonima innych poglądów. Dziękuję za tak szeroki odzew! (Oczywiście, on zaraz zmieni nicka, ale jest już z daleka tak rozpoznawalny jak góvvno w krzakach.)
Anonim2021.04.28 15:22
Buhahhahahhaha, mam to w pompie stulejarzu... 😁😁😁😁
Ra2021.04.28 13:44
Zbliża się czas, gdy lewaki będą skomleć o śmierć, zgodnie ze słowami św. Jana: A z dymu wyszła szarańcza na ziemię, i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony. I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu, lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach. I dano jej nakaz, by ich nie zabijała, lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze. A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka. I w owe dni ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie.
Jawny2021.04.28 14:02
Kupie sobie medalik z jeleniej góry i nic mi nie grozi panbuk mnie oszczędzi
"Jawny" głupcze!2021.04.28 23:43
Ciebie nie da się komentować! JESTEŚ JEDNĄ WIELKĄ PATOLOGIĄ! .... "BYLE CO JESZ I BYLE CO PISZESZ! "
MVD2021.04.28 11:24
memento mori! pamiętaj - żebyś chociaż żal doskonały sobie wzbudził! bo twój czas ostateczny może być ... cóż zrobić! jedynie powiedzieć słowa Jezu, Ufam Tobie.
Artur2021.04.28 11:10
Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny to wspaniała książka zawierająca wiele bardzo pożytecznych rad dla wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą.
Krzysztof2021.04.28 10:56
Polecam stronę gdzie są zebrane różne współczesne objawienia i ciągle aktualizowane https://niebomowidzisiaj.wordpress.com/blog-2/
Anonim2021.04.28 11:05
Mapa pedofilii?
Anonim2021.04.28 13:56
Masz natręctwa, lewaku. Poproś o pomoc psychiatrę, bo skończysz w wariatkowie.
Anonim2021.04.28 10:42
Zarządzanie strachem to podstawowe narzędzie czarnych pijawek służące do dojenia durnych owieczek.
Grizlly2021.04.28 9:21
A czy jakiś mądrzejszy ode mnie podpowie nam wszystkim , ile potrwają te "czasy ostateczne". Chciałem kupić jakiś domeczek na wsi , no i nie wiem czy warto..? Proboszcza pytałem ale wzniósł oczy ku niebu i odszedł.
Czarek2021.04.28 11:17
Czasy ostateczne potrwają tyle ile chce Pan Bóg. Żyjemy w nich i z pewnością nie będą one trwały długo bo mieliśmy już wiele ostrzeżeń od Maryi. Pewne jest także i to że koniec tych czasów będzie dla wszystkich zaskoczeniem bo nie chodzi o to aby przygotować się akurat na ten dzień ale o to, żeby trwać w dobrym. Mamy też i bardziej konkretne wskazówki ale ci, którzy chcą to wiedzą jakie one są lub wiedzą gdzie mogą je znaleźć. Moje życie nie zmieniłoby się gdybym wiedział, że ten koniec nastąpi jutro bo już dziś robię to co robiłbym przed końcem moich dni i żyje tym czy chciałbym żyć. Czekam na spotkanie z Panem Bogiem z niecierpliwością i nadzieją.
Grizzly2021.04.28 11:30
Nie traktujemy ostrzeżeń od rzekomej Maryji poważnie. To tylko wcielenie Demona, który szantażem chce osiągnąć swój cel.
Jest Fronda? Jest śródka? Jest LOLcontent!2021.04.28 9:08
"chmury gromonośne" - będą rozsiewać gromy w majtkach ministrantów?
Anonim2021.04.28 13:59
Lewaku, poproś o pomoc psychiatrę, bo skończysz w wariatkowie. A może już tam jesteś, zamknięty w więzieniu swojej głowy XD pajac.
chłopka2021.04.28 8:49
" Lecz któż to będą owi słudzy " . To bydom Poloki . O. Klimuszko też mioł wizja . Widzioł w nij wielko Polsko . Ale niy widzioł Polokow . Bo Polocy byli pariasami . Lotali z klapkami na oczach i ciongnyli te riksze . A w rikszach rozwalone paniska z batogami i co chwila chlast to jednego to drugigo konia . A kim byli te paniska ? Sami sie kapnijcie . To jest przyszłość polskich dzieci w na polski ziymi . Jak w Indiach za czasow Anglikow . Bydom służyć panom i jeszcze bydom bici . Chudziny taki bo ta miska ryżu nie styknie do wszystkich .
F. Drake2021.04.28 9:18
Wypier... kołchozowa szołdro!
chłopka2021.04.28 15:42
A parias znaczy niewidzialny . Ktoś taki podobno jest , ale nie widzi się go , nie zauważo . :):):):):):):):):):) Mie to zwiso . Jak Poloki tak chcom to co mie to obchodzi ? Jo je Hanyska .
Grizzly2021.04.28 8:13
Klesze pasożyty będą straszyć dowolną wizją byle pozostać u koryta.
Grizzly2021.04.28 9:05
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won mendo!
Grizzly2021.04.28 11:29
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won mendo!