Wildstein: 4. czerwca Polacy totalnie odrzucili komunizm - zdjęcie
04.06.19, 09:10

Wildstein: 4. czerwca Polacy totalnie odrzucili komunizm

9

Bronisław Wildstein jest przekonany, że 4. czerwca ma swoją wielką wagę. Polacy odrzucili wówczas komunizm i to w sposób absolutny. Byłoby wszakże lepiej, gdyby świętem państwowym uczynić 31. sierpnia, kiedy zaistniała oficjalnie "Solidarność".

 

"Jeżeli chodzi o to obalanie, to ja muszę szczerze powiedzieć, że dobrze by było, żebyśmy bardziej obalili wtedy i żeby może nie całkiem te rewolwery Gary'emu Cooperowi zabrano, bo to - przypominam, że na tym plakacie był ten szeryf z "W samo południe"... Samotny szeryf, który rozwala tych bandytów. A na tym plakacie odebrano mu te rewolwery już, idzie bez rewolwerów. W każdym razie to były pierwsze wybory nie w pełni wolne, na 35 proc. miejsc do znaczące Sejmu i 100 proc. do nieznaczące Senatu, ale okazały się one dużo bardziej znaczące niż się wydawało. Bo to było totalne odrzucenie komunizmu przez Polaków" - powiedział Wildstein w rozmowie z radiem RMF FM.

"I to było najważniejsze, to zupełnie zmieniło układ. Nikt nie wiedział, że tak druzgoczące będzie zwycięstwo Solidarności" - dodał.

Pytany, czy 4. czerwca powinien być świętem pańswowym, powiedział: "Dla mnie zdecydowanie bardziej 31 sierpnia. 31 sierpnia zaistniała oficjalnie Solidarność - nie nazywała się wtedy jeszcze: Solidarność, ale de facto zaistniała. I to było ważniejsze, ponieważ nie byłoby 4 czerwca bez tamtej daty".

bsw/rmf24.pl

Komentarze (9):

z pogranicza2019.06.4 13:50
lolek ty brudny Budrysie, nie wpier..... sie w sprawy Korony, prymitywie litewski
Paula2019.06.4 12:23
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
bezlitosny internauta2019.06.4 11:19
Zwrócić należy uwagę, że w Polsce nie było komunizmu. Bo czy w kraju komunistycznym (Korea Północna, kiedyś Chiny, Rosja) są prywatne gospodarstwa rolne, czy są prywatne sklepy warzywnicze (tak zwani badylarze), czy są takie zawody jak taksówkarz, fotograf, zegarmistrz, którzy pracują na własny rachunek, w kraju komunistycznym tego nie ma a w Polsce przed 1989 rokiem to wszystko było. Socjalizm, owszem ale nie komunizm.
AQQ2019.06.4 11:11
Wciskajcie ten kit naiwniakom, my już wiemy kto dogadał się z Kiszczakiem w dniu odnalezienia zwłok Ś.P. Ks. Jerzego Popiełuszki - Gieremek, Mazowiecki i Michnik - "nawróceni komuniści i laicka lewica" kontra reszcie niczego nieświadomego społeczeństwa i ruchów Patriotycznych - precz ze zdrajcami!!!
dz2019.06.4 10:35
To dlaczego jeszcze nie zdelegalizowano komunizmu wraz z wszelkimi mutacjami ? Dlaczego ci mutanci, którzy zmieniają tylko kolory i nazwy chodzą wolno i mieszają tak samo jak kiedyś zagrażając naszej ojczyźnie ?
ect2019.06.4 10:32
Patrzcie! Król jest nagi!
lolek kremowka2019.06.4 10:18
polityka, polityka, polityka na portalu poświęconym :) Gdy paliła się Notre Dame - Frendzel grzmiał o karze za grzechy laicyzującej się Europy. Gdy w Gdańsku spłonął dach jednego z najstarszych kościołów - Frendzel milczy... Jakież to obłudne :( Bałagan u innych widzimy a na swojej plebani bajzlu nie zauważamy. Podobnie było gdy Rosję trawiły pożary podczas suszy. Frendzel pisał o karze Boskiej. Gdy w Polsce powódź - to już nie kara a nieszczęście.
Mirek2019.06.4 9:50
Panie redaktorze Wildstein to że ludzie odrzucili 4 czerwca 1989 roku komunizm to jedyna dobra wiadomość . Ale data ta jest datą graniczną bo od tej daty zaczęło się ZŁODZIEJSTWO W IMIENIU PRAWA . Podczas tej WIELKIEJ RABACJI rozkradziono gigantyczny majątek narodowy . Zwykli ludzie tacy jak ja zostali oszukani . Dlatego dla takich jak ja 4 czerwca to nie jest żadne święto . Zostaliśmy okradzeni przez rodzimych złodziei tak z lewa jak i z prawa . Z tego względu uważam że dzień 4 czerwca powinien być ogłoszony DNIEM ZŁODZIEJA !!!. Dzień 4 czerwca kojarzy się wielu takim jak ja ze zdradą narodową . To właśnie wtedy komunistyczni szpicle z Bolkiem i Ryżym na czele obalili legalny rząd premiera Jana Olszewskiego . To wówczas z trybuny sejmowej premier Olszewski zadał dramatyczne pytanie :CZYJA BĘDZIE POLSKA !!! . Okazało się że III RP była Polską złodziei i zdrajców . Długo czekaliśmy na NASZĄ POLSKĘ ale doczekaliśmy się !! . To było 25 października 2015 roku gdy władzę przejął PiS . Mam nadzieję że w wyborach jesiennych do sejmu i senatu obronimy NASZĄ POLSKĘ i nie oddamy jej złodziejom i zdrajcom !! .
Lolas2019.06.4 9:36
4 czerwca 1989 roku Eskimosi totalnie przytulili Polskę.