Wiemy, kto i kiedy stanie przed komisją  śledczą ds. VAT - zdjęcie
11.09.18, 15:35Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Wiemy, kto i kiedy stanie przed komisją śledczą ds. VAT

To już pewne – pierwsze posiedzenie komisji śledczej ds. VAT będzie miało miejsce za tydzień, 18 września. Pierwszym świadkiem zaś będzie prof. Witold Modzelewski.

Informację na ten temat podał w rozmowie z PAP szef komisji, poseł Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości. Jutro natomiast komisja zbierze się na drugim, organizacyjnym i zamkniętym posiedzeniu. Horała pytany o przebieg posiedzenia powiedział:

Będą kolejne wnioski dowodowe, myślę, że zdecydujemy, żeby wezwać paru kolejnych świadków, być może przejrzymy jakieś dokumenty”.

Jednocześnie nie chciał jeszcze zdradzać nazwisk osób, które zostaną wezwane przed komisję, choć dodał:

[…] one są dosyć oczywiste, chodzi o kierownictwo resortu finansów oraz kierownictwa ministerstwa sprawiedliwości, dopóki minister był prokuratorem generalnym, a potem samej prokuratury, to dwie oczywiste pule świadków”.

Jak informuje PAP:

Wiceministrami finansów w latach 2007-15, które obejmuje swoim zainteresowaniem komisja, byli m.in. Jacek Kapica, Jarosław Neneman, Andrzej Parafianowicz, Agnieszka Królikowska, Hanna Majszczyk, a także obecni posłowie PO Janusz Cichoń i Izabela Leszczyna. Z kolei np. prokuratorami krajowymi, w strukturze resortu sprawiedliwości, byli Marek Staszak i Edward Zalewski”.

dam/PAP,Fronda.pl