Wielka Brytania bez ,,paszportów covidowych’’ - zdjęcie
12.09.21, 12:23fot. pixabay.com

Wielka Brytania bez ,,paszportów covidowych’’

0

Jak poinformował w rozmowie z BBC News brytyjski minister zdrowia Sajid Javid, kraj ten zrezygnował z wprowadzania tzw. paszportów covidowych na terenie Wielkiej Brytanii.

- Wymóg przedstawienia certyfikatów covidowych, aby wejść do klubów nocnych i na inne imprezy masowe w Anglii, nie będzie wprowadzony w życie – powiedział w niedzielę brytyjski minister zdrowia.

Sajid Javid dodał także, że rząd brytyjski rozważa także zniesienie obowiązku wykonywania testów PCR po powrocie z niektórych krajów.

Nie powinniśmy po prostu robić czegoś dla samego faktu lub dlatego, że inni to robią – oświadczył brytyjski minister.

Z komunikatu wynika także, że certyfikaty nie będą wymagane w Anglii, ale władze Szkocji potwierdziły w piątek, że będą one jednak „wymagane w przypadku klubów nocnych oraz imprez masowych od 1 października” - czytamy.

Javid w rozmowie ze Sky News powiedział również, że wymóg wykonywania testów typu PCR powinien zostać zniesiony najszybciej jak to możliwe i nie powinien być utrzymywany ani chwilę dłużej. Wskazał też, że poprosił już urzędników o zbadanie możliwość jak najszybszego zniesienia takiego obowiązku.

 

mp/pap