[Wideo] UWAGA! Jak Platforma walczyła z kibicami już dzisiaj w magazynie śledczym Anity Gargas - zdjęcie
27.05.21, 14:43fot. yt/magazyn śledczy

[Wideo] UWAGA! Jak Platforma walczyła z kibicami już dzisiaj w magazynie śledczym Anity Gargas

20

Od 8 do 40 miesięcy aresztu tylko na podstawie zeznań jednego świadka koronnego. 741 zatrzymanych przez policję osób, brutalne przesłuchania na kilkudziesięciu komisariatach i widelec znaleziony w trawie jako niebezpieczne narzędzie – to tylko niektóre aspekty bezprecedensowej walki w czasie rządów Platformy Obywatelskiej w polskimi kibicami.

W najnowszym magazynie zostaną ujawnione kulisy wymierzonych w kibiców represji, do których dochodziło w czasach Donalda Tuska i rządów Platformy Obywatelskiej. Pokazane zostaną kulisy policyjnej akcji „Widelec” oraz poruszająca relacja kibica Legii Warszawa Macieja Dobrowolskiego, który spędził w areszcie 3 i pół roku.

Jak doszło do aresztowania tuż przed Euro2012 Macieja Dobrowolskiego, Piotra Staruchowicza i innych kibiców? Dlaczego kilku kibiców jest już uniewinnionych, a procesy innych trwają latami? Dlaczego w 2008 roku policja podległa Grzegorzowi Schetynie, ówczesnemu Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, dokonała zatrzymań kilkuset osób, choć nie zakłócały one porządku publicznego? Jakie fakty świadczą o tym, że tzw. akcja Widelec była starannie przygotowaną operacją policji? Jak drastyczne metody stosowała policja by wymusić na zatrzymanych fałszywe zeznania? Ile polscy podatnicy zapłacili za polityczno-policyjną pokazówkę? – na te wszystkie pytania poznają państwo odpowiedź już w czwartek o 21:55 w TVP1.

mp/„Magazyn śledczy Anity Gargas”

Komentarze (20):

kefas2021.05.28 6:17
kibole to elektorat pisowiecki, małe główki, duże karki. Nowy Ład - Stary Burdel.
Anonim2021.05.27 20:10
Banda pisbolszewickich durniów, mamy efekty !!!
Pierdolenie już teraz, teraz ...2021.05.27 19:03
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Sex Randka2021.05.27 18:10
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Na kolana przed Staruchem2021.05.27 17:11
"Jakub Rzeźniczak, który nie pozwolił się obrażać po przegranym meczu z Ruchem Chorzów został uderzony przez jednego z kiboli. Okazuje się, że na boisko wtargnął "Staruch", który jest nieformalnym liderem kibiców warszawskiej drużyny. To on nadawał ton na "Żylecie" - trybunie zajętej przez najzagorzalszych fanów. "Staruch" miał do dyspozycji aparaturę nagłaśniającą i to przez nią zaintonował: "Jeszcze jeden" po śmierci jednego z właścicieli Legii - Jana Wejcherta. Wtedy to (październik 2009 r.) dostał zakaz wejścia na stołeczny stadion. Jednak klubowi zależy na dobrych stosunkach z kibicami i frekwencji na trybunach. Dlatego "Staruch" wrócił na stadion pod koniec 2010 r."
Staruch wrócił2021.05.27 17:00
"Jak donosi serwis Onet.pl Piotr Staruchowicz czyli lider pseudokibiców warszawskiej Legii na czele 50 podobnych mu postanowił w niecodzienny sposób zmotywować piłkarzy stołecznego klubu. Rzecz miała miejsca po powrocie drużyny z Poznania, gdzie 2 października Legia przegrała z Lechem 0:3. Do autokaru wszedł Staruch i „zaprosił” piłkarzy na zewnątrz. Tam miało dojść do kilkuminutowego bicia. Pseudokibice zagrozili piłkarzom, że jeśli kolejne mecze będą wyglądały podobnie, to wrócą z dodatkową porcją motywacji. Kim jest człowiek, który rządził atakiem? Staruchowicz to w środowisku warszawskich kiboli legenda. Tak pisaliśmy o nim w 2011 r."
Ustawki, kradzieże, handel narkotykami2021.05.27 16:20
"W sumie kilkaset zarzutów usłyszeli pseudokibice Ruchu Chorzów. Policjanci zatrzymali 69 osób, które m.in. organizowały ustawki i sprzedawały narkotyki. Kibole mają też na swoim koncie kradzieże. Grupa działała przez kilka lat. Zaczynała od organizowania tak zwanych ustawek, czyli bójek między pseudokibicami. Wszystko bardzo dokładnie przygotowywali, począwszy od wybrania miejsca, przez ustalenie liczby walczących, wybrania kolorów ubrań przeciwników, a na sposobach walki kończąc - wylicza prokurator Leszek Goławski. Najpierw w walkach uczestniczyło kilkadziesiąt osób, potem uczestników bójek było coraz więcej. Rekordową ustawkę grupa zorganizowała w okolicy Lublińca pod Częstochową. Przyjechało na nią kilkuset kiboli. Mieli nawet specjalne służby, które zajmowały się wtedy porządkiem i kierowały samochody w odpowiednie miejsce - tłumaczy prokurator Goławski. Ustawki były przeprowadzane według konkretnych zasad. Walczący musieli mieć na rękach bandaże, a ich uczestnicy nie mogli mieć więcej niż 21 lat. Grupa czerpała dochody z napadów, kradzieży i sprzedaży narkotyków. Mamy dowody, że sprzedali 50 kg amfetaminy i kilkanaście tysięcy sztuk tabletek extasy - dodaje prokurator Goławski. W czasie napadów i włamań, najczęściej do biur, ich łupem padło po kilkaset tysięcy złotych. Część pieniędzy trafiała na tak zwany fundusz socjalny. Jeśli ktoś z grupy został aresztowany, jego rodzina dostawała "zapomogę". Z tych środków opłacano także prawników."
MODLITWA ZA "KIBOLI"2021.05.27 16:13
Kibole wszystkich drużyn niech zaproszą Kaczyńskiego, Dudę, Morawieckiego, Ziobro i O. Rydzyka i spotykają się na Jasnej Górze na modlitwie za nawrócenie kibolskiego "bydła"
Józef Bonkzdupytuska2021.05.27 16:01
Taki matoł jak Tusk nie potrafił rozpoznać skąd idzie zagrożenie dlatego jedynie w UE miał szanse być kimś pod skrzydełkami Makreli.
Ustawka w Grabach2021.05.27 15:49
"W 2010 roku doszło do ustawki kiboli Zawiszy Bydgoszcz i Lecha Poznań w Grabach koło Sulęcia. W bójce wzięło udział ponad 140 osób. Po dwóch latach śledztwa funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 26 pseudokibiców z Bydgoszczy, którzy byli prowodyrami zajścia. Wcześniej policja rozbiła grupę pseudokibiców z Poznania, którzy handlowali także narkotykami"
Ustawka w Krakowie2021.05.27 15:46
"W styczniu 2011 roku na osiedlu Kurdwanów w Krakowie kilkunastu kiboli Wisły urządziło sobie polowanie na herszta bojówki Cracovii Tomasza C. Chuligani najpierw ścigali 30-latka samochodami, a gdy jego auto uderzyło w budynek ruszyli za nim w pogoń pieszo. Po 500 m bandyci dopadli go, gdy usiłował wdrapać się do kabiny śmieciarki i zadali mu w sumie 60 ciosów nożami i maczetami. Kibol Cracovii zmarł po przewiezieniu go do szpitala."
Ustawka w Katowicach2021.05.27 15:43
"8 stycznia 2010 roku doszło do ustawki kilkudziesięciu kiboli GKS Katowice i Ruchu Chorzów na ulicy Gliwickiej w Katowicach. Chuligani walczyli na noże, butelki i inne niebezpieczne przedmioty. Trzy osoby zostały poważnie ranne. Policja po kilkumiesięcznym śledztwie zatrzymała kilku najbardziej agresywnych uczestników bójki. To regularnych starć pseudokibiców GKS i Ruchu dochodzi także na katowickim Giszowcu."
Polak2021.05.27 15:41
Z bandytami to chyba trzeba walczyć. Haracze, narkotyki, grupy przestępcze, przecież to jest obraz naszych stadionów. W interesie obecnego rządu jest to by bandyci chodzili po ulicach.
Lizaki z PiS2021.05.27 15:39
Obecna władza boi się kiboli i liże im zadki!
PO WALCZYŁO Z "KRYSZTAŁAMI"2021.05.27 15:36
"Na niespełna rok przed rozpoczęciem Euro 2012 Niemcom Polska jawi się jako kraj opanowany przez futbolowych chuliganów. Dotyczy to zwłaszcza wojny kibicowskiej w Krakowie. "Oba obozy rosną w siłę i rekrutują nawet 12-latków" - zauważa Der Spiegel. Prestiżowy Der Spiegel szczegółowo opisuje napiętą od lat sytuację w Krakowie. - Każdy dom, każda restauracja, każda ulica należy albo do chuliganów Wisły, "Sharks", albo do "Jude Gang", fanatyków Cracovii - opowiada tygodnikowi dziennikarka Gazety Krakowskiej. "Tak naprawdę nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, w których toczyłaby się równie agresywna i pełna przemocy walka" - komentuje niemiecka gazeta. "Te dwie grupy prowadzą bezsensowną i brutalną rywalizację o przywództwo w mieście" - dodają żurnaliści, podając liczne przykłady krwawych zamieszek. - Dla mnie nie ma to nic wspólnego z piłką nożną. To po prostu rywalizacja grup mafijnych i kryminalnych. Oba obozy przejęły również kontrolę nad rynkiem narkotykowym w mieście. Dotyczy to marihuany, LSD, kokainy i amfetaminy - tygodnik cytuje policjanta z Komendy Wojewódzkiej. - Najwyższy poziom zagrożenia występuje podczas meczów derbowych. Nad chuliganami pracuje aż sześć departamentów - dodaje stróż prawa. "W kraju, w którym w przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Europy, chuligańskie wybryki są na porządku dziennym. Raz po raz kibice wpadają na murawę podczas meczów, doprowadzają do przerwania spotkań, dewastują trybuny, nawet biją zawodników" - Der Spiegel puentuje reportaż o wymownym tytule "Z nożami i maczetami"."
Z TAKIMI "ANIOŁKAMI" WALCZYŁA PO2021.05.27 15:29
"Do krwawych kibicowskich ustawek dochodziło w latach 2000-2012. Jedna z nich miała miejsce 30 czerwca 2001 r. w Opatówku w Wielkopolsce. Biorący w niej udział Michał K. tak został skatowany, że zmarł nazajutrz. Tak samo tragicznie zakończyła się bijatyka 17 maja 2003 r. w Walichnowach (woj. łódzkie). Roland L. doznał wtedy m.in. złamania kości czaszki i zmarł po ośmiu dniach. Krwawo też było, ale bez ofiar śmiertelnych, w trakcie ustawki w nocy z 22 na 23 listopada 2013 r. w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie walczący użyli siekier, pałek, kastetów i łańcuchów."
Margines Społeczny2021.05.27 15:14
To nie są kibice tylko "BYDŁO"
Kryształy?2021.05.27 15:20
"Do tych niecodziennych i bulwersujących wydarzeń doszło we wtorek 5 stycznia w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Toczy się w nim proces 62 pseudokibiców. Prokuratura zarzuciła im, że stworzyli chuligańską bojówkę DHW, która organizowała tzw. ustawki, czyli krwawe bijatyki między kibicami różnych klubów piłkarskich kończące się nawet śmiercią. Jednym z oskarżonych jest słynny Rafał J. - „Jędras”, który podczas śledztwa uderzył się w piersi, przyznał się do winy, poszedł na współpracę z prokuraturą i zaczął sypać kompanów, dzięki czemu śledczy poznali kulisy działań oskarżonych. Zemsta jego niedawnych kolegów była straszliwa. W różnych częściach Łodzi pojawiły się zdjęcia „Jędrasa” z podpisem „pedofil”.
hej, katolicy2021.05.27 15:07
Gargas to ta, co miała nogę w gipsie?
Anonim2021.05.27 14:56
a kto zamknal stadiony na jesien majac wiedze ze na zewnatrz nie dochodzi do zakazen? sami sportowcy z kolei dostarczaja niezbitych dowodow ze tylko w skrajnych przypadkach dochodzi do reinfekcji, mialy byc pionierskie testy by wytropic grupy ryzyka ale PIS woli dalej robic hucpe.... kibole tych stadionow nie zapomna dlatego PIS rzadzi ostatni raz