[Wideo] Prezes PiS o Mierzei Wiślanej: Za rok powstanie kanał, który był marzeniem wielu ludzi od lat - zdjęcie
26.10.21, 11:11fot. yt/telewizja regionalna żuławy tv

[Wideo] Prezes PiS o Mierzei Wiślanej: Za rok powstanie kanał, który był marzeniem wielu ludzi od lat

59

Za chwilę, za rok w pełni, ze wszystkimi innymi inwestycjami za dwa, powstanie kanał, który przez wiele, wiele lat był projektem i był marzeniem wielu ludzi tej ziemi. Był projektem i był marzeniem także Jerzego Wilka. Był czymś, na co czekaliśmy i co wydawało się w różnych momentach niemożliwe do zrealizowania – powiedział podczas podczas nadania imienia posła Jerzego Wilka Mostowi Południowemu na kanale żeglugowym Mierzei Wiślanej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i Teresa Wilk, wdowa po śp. Jerzym Wilku wzięli 25 października udział w uroczystości nadania imienia posła Jerzego Wilka Mostowi Południowemu na kanale żeglugowym Mierzei Wiślanej.

- O to staraliśmy się, ale te starania wielokrotnie okazywały się bezskuteczne. Ale przyszedł taki czas, czas w którym można było w końcu podejmować decyzje. Można powiedzieć, że ten czas został w pewnym momencie jakby zapowiedziany. Tą zapowiedzią było zwycięstwo Jerzego Wilka w wyborach na prezydenta Elbląga. Był tym prezydentem krótko, ale był prezydentem, który dotrzymał słowa. Wszyscy co zapowiedział zostało uczynione – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Jest rzeczą potrzebną, by utrwalać pamięć o ludziach, którzy swoim życiem udowodnili, ze można uczynić wiele dla swojej ojczyzny i dla swojej ziemi — mówił dalej Jarosław Kaczyński.

Jerzy Wilk był właśnie takim człowiekiem. Jego zasługi dla Elbląga i ziemi elbląskiej były ogromne. Był politykiem, był działaczem związkowym, ale był także działaczem społecznym. Był człowiekiem nie tylko pracowitym, rzetelnym i utalentowanym, ale był także człowiekiem po prostu dobrym. Była to dobroć, która odnosi się do najbliższych, rodziny, przyjaciół, ale odnosi się także do rodaków. Odszedł przedwcześnie w maju tego roku człowiek dobry i zasłużony, który mógłby zdziałać jeszcze wiele dla tej ziemi, a poprzez tę ziemię, także dla naszej ojczyzny. Dziś utrwaliliśmy pamięć o nim. Uczyniliśmy to w miejscu dla niego szczególnym. Tu za chwilę powstanie kanał, który przez wiele lat był projektem i marzeniem wielu ludzi tej ziemi. I był projektem i marzeniem także Jerzego Wilka – powiedział prezes PiS.

Śp. poseł Jerzy Wilk z zawodu był ekonomistą, przedsiębiorcą, a z zamiłowania społecznikiem i samorządowcem. Był człowiekiem stanowczym, odpowiedzialnym i wiernym swoim przekonaniom. Pochodził z rodziny o silnych tradycjach patriotycznych, w której zasada „Bóg, Honor i Ojczyzna” były wyznawane przez kolejne pokolenia. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zaangażował się w budowanie struktur i działalność NSZZ „Solidarność”, następnie współtworzył Komitet Obywatelski w Elblągu, był członkiem Porozumienia Centrum, a następnie Prawa i Sprawiedliwość – czytamy na stronie poświęconej zmarłemu.

Wilk w roku 1998 otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w zakresie pomocy społecznej i zwalczania bezrobocia. W 2001został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

mp/300polityka/jerzywilk.pl/dziennik elbląski

Komentarze (59):

woyey2021.11.19 15:10
Ale tu wali ruskimi onucami!
kiero2021.11.19 15:09
Jeśli jesteś półgłówkiem i jedynie co potrafisz to szczekać, miejsce na komentarze pod jakimkolwiek artykułem jest stworzone specjalnie dla Ciebie. Tu też.
qwq2021.10.28 11:47
przekop dla kajakarzy i kaczora
mymłon2021.11.19 15:05
Oddaj organy potrzebującym bardziej. Teraz.
asa2021.10.27 22:34
kanał ten to durnota dla zaglówek. Elbląg nie ma portu i przemysłu
kujawianka2021.10.26 19:51
PIĘKNA TA MIERZEJA WIŚLANA! CHYBA ,ŻADEN POLAK W POLSCE NIGDY NIE POMYŚLAŁ,ŻE MOŻNA WYBUDOWAĆ I ZROBIĆ COŚ TAK PIĘKNEGO. ZAZDROSZCZĘ MIESZKAŃCOM ELBLĄGA! COŚ CUDOWNEGO! CAŁY ŚWIAT O WAS BĘDZIE PISAŁ.A TURYSTÓW BĘDZIECIE MIĘLI MILIONY! BRAWO PIS!!!! BRAWO POLSKA PRAWICOWA!
Lech Keller-Krawczyk z FEJK "downunder" pisze:2021.10.26 19:11
CYT.: "Żyje 40 lat w Australii, pracowałem w różnych firmach, ostatnie 12 lat spędziłem w międzynarodowej korporacji z siedzibą w USA." --------------- oraz fragmenty CV, CYT.: "Ja obroniłem na The University of Melbourne rozprawę z dziedziny ekonomii na temat skutków ‎deform Balcerowicza -------------- Nie jest ona zaś znana w Polsce, bo została napisana po angielsku i obroniona na antypodach." ----------- https://www.youtube.com/watch?v=4EoAHdwGBvU
Polak2021.10.26 18:55
Bratobójca jarek co roku powtarza jak to "za rok powstanie kanał", a na razie jedyne co powstaje to coraz większe kwoty zdefraudowane przez kolesiów z ***owskiej mafii. Jakoś dziwnie nie widać też nigdzie tych dziesiątek ton bursztynu które bratobójca obiecywał z tych przekopów.
kapral CBA2021.10.26 21:13
Wy Paljak by wybudowali most dla statków. A żaglówki by się transportowało ruskim helikopterem.
Krakus2021.10.26 15:30
"Za rok powstanie kanał, który był marzeniem wielu ludzi od lat" - chyba kajakarzy i włascicieli małych łódek z podnoszonym kilem :D :D :D
ja2021.10.26 20:59
Marny z Ciebie żeglarz. NIE MA łódek z podnoszonym kilem (kil stanowi część integralną kadłuba). Owszem są jachty ale z ruchomą PŁETWĄ MIECZOWĄ.
Właściciel jachtu!2021.10.26 15:09
Od lat to jest moim marzeniem pływać po jeziorach mazurskich, na Zalewie i przez KANAŁ na Bałtyku! . . . . . . BEZ ŁASKI bydła kremlowskiego!
Leon2021.10.26 15:08
Trudno jednak odmówić rządowi PiS konsekwencji : - 1. PiS zrobiło tyle długów, że nie da się ich spłacić. - 2. Morawiecki planuje III wojnę światową z Unią Europejską wiedząc, że przegra. - 3. Suski mówi o okupacji. - 4. Mularczyk pracuje nad reparacjami.
ja2021.10.26 21:08
lecz się chłopie
Sanitariusz Pogotowia Tworki2021.10.26 21:16
Leoś kończ ta sesje internetowa czas na wstrząsy.
Koczyński won!2021.10.26 12:38
Anonimowy aparatczyk, funkcjonariusz partyjny i wyznawca PiS został patronem mostu. Niech sobie te tablice pamiątkowe ku czci swoich partyjnych bohaterów wieszają na elewacji willi na Żoliborzu.
Anonim2021.10.26 14:05
PiSowcy to TŁUKI kamienne. Słynna jest historia, jak chcieli nadać szkole imię "Zdobywców Westerplatte". Inicjatywa bez przeszkód została klepnięta, na wszystkich wymaganych szczeblach, z ministerstwem włącznie. Dopiero kamieniarz szykujący tablicę, uświadomił im że są DEBILAMI.
julia2021.10.26 14:06
Pod Jelenią Górą jest Wzgórze Partyzantów a jedyna partyzantka w tych okolicach to był hitlerowski Werwolf.
xyz1232021.10.26 14:10
Parę lat temu radny PiS kazał namalować w Łomiankach mural .Byli na ni hitlerowcy - kaci Warszawy . Przedstawieni jako Powstańcy ... (https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22685580,lomianki-zamalowano-mural-na-ktorym-zamiast-powstancow-uwieczniono.html?disableRedirects=true )
historyk2021.10.26 21:18
Bo Tusk ja tak nazwał. Patriota chyba nie?
robaczek2021.10.26 12:17
BARDZIEJ KOLEJNY POMINK PISU niz PROJEKT GOSPODARCZY
Piotrowicz2021.10.26 15:29
Wielka budowa socjalizmu, na rozmiar kurdupla. Mały człowieczek buduje wieeeeeeeeeeeeellllki kanał.
Kredo kaczysty:2021.10.26 12:12
„Jeżeli chcesz być oddanym zwolennikiem PiS, czyli prawdziwym patriotą, uczciwym, głęboko moralnym obywatelem, wzorowym katolikiem, a także dobrze płatnym prezesem czegoś, na czym się kompletnie nie znasz, powinieneś pamiętać i przy każdej okazji powtarzać, że: 1. Trwa zmasowany atak całego świata na Polskę. 2. Świat boi się Polski, bo nabroił, i teraz, gdy Polska wstała z kolan, może światu przyłożyć. 3. Komisja Macierewicza bezstronnie i fachowo dojdzie do prawdy, tzn. ogłosi, ile dokładnie bomb podłożył Tusk. 4. Trybunał Konstytucyjny już dawno próbował zabrać po 500 zł każdemu dziecku, nie tylko drugiemu, i za te pieniądze jeździć po Chinach. 5. Trybunał Konstytucyjny zniszczyła Platforma Obywatelska, ale szczęśliwie udało się to naprawić. Żadnego problemu już nie ma. Komisja Wenecka i Parlament Europejski idą na pasku agresorów (patrz pkt. 1.), ale my im pokażemy. 6. Protesty KOD się kończą. 7. Protesty KOD są opłacane z zagranicy i mają niewielką liczbę uczestników. Co to znaczy masowa demonstracja, pokaże dopiero nasz marsz poparcia dla rządu, gdy wyprowadzimy na ulice milion oceniony przez policję na pięć milionów. 8. Polacy mają prawo poznać prawdę o swojej historii. Porozumienia Sierpniowe 1980 r. podpisywali założyciele "Solidarności", tzn. Lech Kaczyński z bratem. Niestety agent SB Lech Wałęsa zniszczył ich dorobek przy Okrągłym Stole, zakładając esbecko-niemiecko-rosyjskie kondominium pod mylącą nazwą "III RP". Na szczęście zrywem wyborczym 25 października 2015 r. Naród skruszył kajdany i Polska odzyskała niepodległość. 9. Unia Europejska nas wydoiła. 10. Głosowanie w Sejmie inaczej, niż głosuje PiS, jest podważaniem wyników demokratycznych wyborów. 11. Wszystko, co robią politycy opozycji, wynika z żalu za korytem, od którego zostali oderwani. (Uwaga! Na czas sprawowania rządów przez PiS koryto przestaje być korytem, staje się miejscem bezinteresownego działania dla dobra Narodu. Miejsce to wróci do nazwy "koryto" zaraz po przejęciu władzy przez opozycję). 12. Ale to czysta teoria. Do przejęcia władzy przez opozycję Naród nie dopuści. Wola Narodu stoi ponad prawem. Wolę skasowania wyborów Naród wyrazi we właściwym czasie ustami Jarosława Kaczyńskiego. Uwaga! Jest jeszcze pkt 13., ale należy go na razie jedynie zapamiętać. Jego wygłaszanie rozpoczniemy dopiero wtedy, gdy uda się nam już na dobre wyrwać Polskę z łap Unii Europejskiej. 13. Ten Putin jest całkiem sympatyczny.”
Adeptus2021.10.26 15:02
Sugerować PiS-owi putinizm pod artykułem o inwestycji wymierzonej w Rosję. Pomyśl czasem trochę, zanim zastosujesz bezmyślne kopiuj-wklej jakiejś pasty. Aha - głosowanie inaczej niż PiS nie jest podważaniem wyniku demokratycznych wyborów. Jest dokładnie odwrotnie - to opozycja odmawia PiS-owi legitymacji dlatego, że ośmiela się realizowac własny program, a nie rządzić, jak każe opozycja. adeptusrpg.wordpress.com
ja2021.10.26 21:11
toż to psychol na urlopie zdrowotnym
POdPIS2021.10.26 12:11
Polacy mają niewielkie marzenia . Ot,zdrowie i stabilizacja czyli przysłowiowa ciepła woda w kranach .A mają zimny prysznic i możliwość podziwiania kanału . A kto wpuścił nas w ten kanał .Dyletant ekonomiczny czyli Narodowy decydent zawsze dziewica.
Za rok powstanie film2021.10.26 12:08
„Wpuszczeni w kanał”
Klapaucjusz2021.10.26 12:05
Za rok zaślubiny Polski z morzem! Pannę młodą do ołtarza poprowadzi pan Prezes.
Na Mazurach trwa już2021.10.26 12:01
...poszukiwanie działek pod inwestycje. Głównie związane z turystyką.... Zdaniem PO to pewnie debile szukają, ale ja myślę, że Mazury odżyją wreszcie po dekadach straszliwej zapaści gospodarczej.
wszyscy warszawiacy uczciwi będą tam pływać2021.10.26 11:56
szefie proszę o zakaz kąpanie się POplatfusów - łoni mają full wypas Czajkę
Zawi2021.10.26 11:55
Kurcze... od dziecka marzyłem o przekopie Mierzei ;) Moi bliscy i znajomi - także. Teraz już wszystko będzie inaczej. Dziękujemy Prezesie.
PŁYWAM KAJAKIEM I DMUCHAŃCEM2021.10.26 11:53
Klub kajakarski czeka na otwarcie kanału
OtoOn2021.10.26 13:14
A to skorzystacie przynajmniej. Bo odrobinę większe jednostki to tam już nie bardzo...
Anonim2021.10.26 13:26
BEZ KILA BĘDZIE MOŻNA PRZEPŁYNĄĆ
Brawo PIS2021.10.26 11:52
R.I.P. panie Wilk. Pana testament jest wypełniany.
DLA PRZYPOMNIENIA2021.10.26 11:51
Kaczyński: Z panią Le Pen mamy tyle wspólnego, co z panem Putinem https://forsal.pl/artykuly/1026792,kaczynski-z-pania-le-pen-mamy-tyle-wspolnego-co-z-panem-putinem.html
ten kraj upada!2021.10.26 11:49
przypomnę tylko, ze głębokość toru wodnego 5m - jakie statki, oprócz żaglówek i kajaków będą tam pływać?
5 m to sporo dla jednostek silnikowych2021.10.26 11:56
A jachty mają specyficzny kształt dna... ze względu na napęd żaglowy i konieczny balast....
OtoOn2021.10.26 13:16
No jak to, będą spływy beczkami! Region odżyje turystycznie! Gospodarka będzie kwitła. Budki z hot-dogami (narodowymi oczywiście) dla przepływających. Zimne napoje sprzedawane zawodnikom konkursu: Kto szybciej w bród przez kanał. To są ogromne możliwości! Warto było wydać te trochę pieniędzy...
SZOK!!!2021.10.26 11:49
Na terenie inwestycji Przekop Mierzei Wiślanej udokumentowano złoże bursztynu, którego zasoby bilansowe określone w dokumentacji geologicznej wynoszą 6,9 t. W związku z robotami budowlanymi, dotyczącymi „Budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” – część I, do 14 kwietnia 2021 roku (najnowsze dane pochodzące z odpowiedzi na interpelację poselską) wydobyto około 17 kg bursztynu. Ta sama wartość została przekazana przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w lutym 2021 roku.
MEGA MASAKRA!!! TYLKO U NAS!!!!2021.10.26 11:52
Inwestycja miała się w dużym stopniu zwrócić dzięki wydobyciu bursztynu. Wydobyto go ... 17kg!!!!!!!!!!
OtoOn2021.10.26 13:18
Jak widzę, guzik się znacie na ekonomii. Uczyć się trzeba z TVP! nie żadne tam 17 kg tylko SIEDEMNAŚCIE TYSIĘCY gram...
DOKŁADNIE2021.10.26 14:26
w PRLu też operowano np. kwintalami.
Grizzly2021.10.26 11:46
Panie prezesie marzeniem wszystkich nauczycieli jest uczyć dzieci jak Pan prezes dzielnie walczył 13 grudnia do południa
k.2021.10.26 21:16
Ty, z kolei w mundurze, walczyłeś o wiele za długo. Aż do zapaści gospodarki PRL
Ksiądz Grizzly2021.10.26 21:20
Won od mojego nicka.
OKOPZN2021.10.26 11:40
Nowoczesna infrastruktura nie jest budowana dla narodu ! Nasze zasoby naturalne sa przemilczane i leza w ziemi , czekajac na pelna prawna legislacje przekazujaca je ... szabrownictwu 2.0. Ale do terminu oddania przekopu dokupluja wybory nowego knesetu .. bo wierza ze na tym koniku zdobeda dodatkowe punkty.... a o czym przemilczaja i jakie tematy blokuja blokuja ????? https://www.youtube.com/watch?v=CBLkBa0LOqg
robaczek2021.10.26 11:30
ja codziennie miałem takie marzenia!! ............. budze sie rano : ...............ale mi sie kanał marzy!!!!! ......................... i tak całe życie ...........................................PROPAGANDA DLA ŚREDNIO ROZGARNIĘTYCH PISURKUF .......................... jestesmy potęgą!!!
Adeptus2021.10.26 11:35
Zgadza się, średnio rozgarnięty człek rozumie, dlaczego ta inwestycja jest taka ważna. A jak ktoś jest poniżej średniej - to cóż, pozostają mu kpiny. adeptusrpg.wordpress.com
­2021.10.26 11:38
Weź, dziadu, nie blamuj.
OKOPZN2021.10.26 11:44
Owszem jestesmy potega , ale ta potega lezy w ziemi ukryta i szabrownicy 2.0 juz klada na to lapy !!!! https://www.youtube.com/watch?v=IF4oZ5Q41Kc
Adeptus2021.10.26 11:50
A jakiś argument? Potrafisz podać?
robaczek2021.10.26 12:03
przeciez to jest zwykły projekt wizerunkowy dla PIS ....... tkai następny pomnik.............. coś w stylu : ............................... patrzta jak sie od ruskich uniezalezniamy!!! .....................nic więcej!!!!! .......................... a kase trzeba bylo na inne projekty przenaczyc. ................. PATRZ ENERGETYKA .................. tyle............................... no ale trzeba troszke pomyslec....... wyjść poz swoje zgorzknienie i zawiść pato-patriotyczna
Adeptus2021.10.26 13:22
No własnie rzecz w tym, że to Ty nie potrafisz wyjść poza swoją zawiść i będziesz krytykował każ inicjatywę pisowską, nawet racjonalną i potrzebną, dla zasady, bo to PiS. I jaki zgorzknienie? Ja się cieszę, że dzieje się coś dobrego dla Polski, to gorzko sobie kpisz.
Alojzy Cedzidło2021.10.26 12:11
- Powiedz mi, po co jest ten Miś? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia. - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach!
Adeptus2021.10.26 15:04
Przecież cel wykopania kanału jest jawny i dobrze znany - dla każdego, kto ma choć odrobinę pojęcia, co dzieje się w naszym regionie. No ale łatwiej udawać (?) głupiego... adeptusrpg.wordpress.com
Przekop mierzei, Via Baltica i Via Carpatia2021.10.26 11:23
...to 3 najbardziej oczywiste inwestycje na wschodzie Polski. To tak apropos "nofoczesnych" Polskojęzycznych Oszustów, którzy tej jakże oczywistej oczywistości nigdy nie zrobili. Ba, nawet ją wciąż wyśmiewają i na wszelkie sposoby utrudniają. Oni chyba naprawdę nie lubią ludzi...
ak2021.10.26 11:23
Na otwarcie kanału prezesa trzeba załadować w kajak niech przetnie wstęgę i spływa. Tylko trzeba mu dać kamizelkę i Sasina jako ochroniarza. Ostatecznie prezes do kajaka może zabrać kota.
Dziadek, idź się wreszcie zakop do ziemi.2021.10.26 11:17
Twoja głowa już nie łapie kontaktu z rzeczywistością.