Tematem tej debaty jest poszukiwanie prawicy, która współpracuje z Rosją. Ja Państwu pomogę. Przypomnijmy: Niemcy w porozumieniu z Rosją w XVIII i XIX wieku zniszczyły Polskę i szef pruskiej administracji w Polsce jako cel tej akcji wskazał, zacytuje: „Uczynienie z byłych niewolników i Słowian – Niemców i ludzi” – powiedział w Parlamencie Europejskim europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki rozpoczynając swoje wystąpienie.

W dniu dzisiejszy po kolejnej debacie dotyczącej „praworządności” w Polsce, Komisja Europejska postanowiło o odebraniu Polsce 69 mld euro. - Partia Donalda Tuska z lewicą zorganizowała w Parlamencie Europejskim debatę dot. «poszukiwania prawicy współpracującej z Rosją»” – napisał na Twitterze Patryk Jaki. Dodał, że pomógł znaleźć taką „prawicę”.

Podczas debaty politycy establishmentu europejskiego jako „prawicę, która współpracuje z Rosją” wskazywali takie ugrupowania jak na przykład francuskie Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen czy węgierski Fidesz Viktora Orbána, co w rzeczywistości jest sprawą kuriozalną.

Na mylność tych koncepcji europoseł Jaki rozpoczął od historii i  wskazał zupełnie inny podmiot, który już od bardzo dawana współpracuje z Federacją Rosyjską.

W wieku XX – kiedy Polska wróciła na mapy świata, znowu zniszczyły ją Niemcy i Rosja w słynnym pakcie Ribbentrop–Mołotow, a lider Niemiec uznał, że Polacy to podludzie i wolno im mniej – mówił Jaki.

W wieku XXI Niemcy i Rosja zbudowały gazociąg nad głowami Polaków i Słowian i zmusiły poprzez „politykę klimatyczną” wszystkich, aby od nich ten gaz kupowali, a do tego twierdzą, że Polacy w sądach nie mogą robić tego, co Niemcy robią u siebie, bo mają gorszą tradycję i gorszą kulturękontynuował.

I otóż proszę Państwa, jeżeli szukacie prawicy, która współpracuje z Rosją, to chce państwu powiedzieć, że od więcej niż 400 lat są to w Europie Niemcy – podsumował Patryk Jaki.

mp/twitter