[WIDEO] Jak Tusk agitował za dialogiem z putinowską Rosją, „taką jaką ona jest” - zdjęcie
29.01.22, 11:09Fot. Screenshot YouTube Republika TV

[WIDEO] Jak Tusk agitował za dialogiem z putinowską Rosją, „taką jaką ona jest”

47

Szef portalu tvp.info Samuel Pereira przypomniał w mediach społecznościowych prorosyjskie akcenty w polityce Donalda Tuska, gdy ten sprawował funkcję premiera RP.

„23.11.2007. Początek proputinowskiego kursu w Polsce” – napisał Pereira, zamieszczając poniżej fragmenty sejmowego przemówienia ówczesnego premiera Tuska.

„Chcemy dialogu z Rosją, taką jaką ona jest. Brak dialogu psuje interesy. Czas na dobrą zmianę w tej kwestii. Sygnały ze strony naszego wschodniego sąsiada potwierdzają, że i tam dojrzewają do tego poglądu” – deklarował ochoczo z sejmowej mównicy Donald Tusk dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci wykończonego przez zabójców putinowskiego reżimu Aleksandra Litwinienki.

A potem było już słynne sopockie molo w towarzystwie Putina i obściskiwanie się nad smoleńskimi trumnami w wykonaniu, tak demonstracyjnie dziś antyputinowskiego rzekomo, szefa Platformy Obywatelskiej.

 

ren/twitter

Komentarze (47):

Anonim2022.01.30 12:49
Ten osobnik to szkodnik prawie równy szajce Kaczyńskiego. Ale w jednym rację ma. Z Rosją należy robić interesy! Wystarczy popatrzeć na mądrzejsze od Polaków narody, Niemców np. Niby krytykują, wzywają, sankcje nakładają itd. A tak naprawdę robią pieniądze z ruskimi. Na tym polega dbałość o dobro własnych obywateli. Niestety Polacy są chorzy na Rosję. Nie od wczoraj. Od bardzo dawna.
Dell2022.01.30 12:59
Komunikat do Polaków od Russia Today?
Jackow2022.01.30 12:11
Zdradziecka gęba.Wyraz twarzy jednego jak i drugiego wszystko mówi.Jakim trzeba być zaślepionym aby na na ryżego głosować.
goral2022.01.30 10:44
Po której stronie stoi PISowska Polska? 1. Napad Maciarewicza na ośrodek wywiadu NATO w Warszawie. 2. Przekazanie, przez Maciarewicza, do ambasady rosyjskiej, jako pierwszej, wykazu polskich agentów za granicą i osób z nimi współpracujących, ponoć tylko do tłumaczenia na rosyjski. 3. Zlikwidowanie polskiej osłony wywiadowczej w Iraku i Afganistanie. Zastąpienie doświadczonych oficerów harcerzami po 7 dniowych kursach. 4. Zdymisjonowanie polskich generałów i wyższych oficerów szkolonych przez Amerykanów (Maciarewicz, Błaszczak, Duda), zastąpienie ich kadrą z Moskwy. 5. Uznanie że Ukraina to jest strefa wpływów Rosji (Le Pen, na spotkaniu pod auspicjami Kaczyńskiego i Morawieckiego). 6. Dążenie do POLEXITu. 7. Przekazanie danych o niesprawnych samolotach i czołgach (w odkrytej poczcie Dworczyka) 8. Przekazanie danych o stanie polskiej armii wszystkim wywiadom świata. Poza stratami wywiadowczymi i materialnymi, po raz kolejny kompletna utrata wiarygodności wśród sojuszników. (Błaszczak, na czyje polecenie? Wodza, czy znowu intryga Antoniego?) 9. W obliczu agresji na Ukrainę Kaczyński i Morawiecki przyłącza się do Putinowskiej, antyukraińskiej międzynarodówki w Madrycie. Są tacy co nie kochają Ukrainy ale chyba lepiej mieć za granicą Ukraińców niż Rosjan? O tym marzy Wódz Narodu? Przecież Morawiecki to tylko chłopiec na posyłki. Za wieloma z tych punktów kryje sie śmierć polskich oficerów, żołnierzy i osób towarzyszących. Również groźba śmierci dla tysięcy a może milionów Polaków. NIkt mi nie wmówi że to są zwykłe wpadki a nie wykonywanie poleceń oficera prowadzącego.
Dell2022.01.30 12:45
Niedziela. Godzina 10:44. Sok z buraka jak "cała prawda", nie odpoczywa ani chwili.
Czy było już o tym na Frondzie?2022.01.30 0:14
Wizyta Mateusza Morawieckiego w Madrycie wywołała falę komentarzy. Część polityków i publicystów zwraca uwagę, że szef polskiego rządu spotkał się z Marine Le Pen. Przywódczyni francuskiego Zjednoczenia Narodowego całkiem niedawno stwierdziła, że Ukraina leży "w strefie wpływów Rosji".
Anonim2022.01.29 22:06
jest niemożliwe ,żeby było tylko 1 zdjęcie z tego zdarzenia, i by wyszło ,co ma na gebie donałdo,bo wygląda na radośc że samolot szlag trafił ,czy naprawde zdjecia są takim rzadkim towarem ?? aż ,nie do wiary .ktos robi wode z mózgu
Anonim2022.01.29 19:28
Pereira to pisowski głąb, zresztą w PiS - ie to norma.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.29 18:36
Ot takie skojarzenie. Jak kiedyś spotkanie KOMUNISTYCZNYCH - FASZYSTÓW. Dlaczego „KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTÓW”, bo LEWACKI "PAKT HITLER-STALIN" zwany po wojnie dla niepoznaki "PAKT RIBBENTROP-MOŁOTOW", i te wspólne konferencje uzgodnieniowe, jak ZNISZCZYĆ POLSKI NARÓD, pomiędzy komuszym NKWD GESTAPO faszystowskim, w ZAKOPANEM, bo WSPÓLNA DEFILADA HITLEROWCÓW i BOLSZEWIKÓW w BRZEŚCIU w1939 roku, gdzie na trybunie witali tych „KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTOWSKICH” SOŁDATÓW, wspólnie "W RAMIĘ W RAMIĘ" SOWIECKIE BOLSZEWICKIE GIENIERAŁY WRAZ Z GENERAŁAMI HITLEROWSKICH NIEMIEC ,SS-manów i GESTAPOWCÓW. DLATEGO. Tak samo ci BANDYCI PĘDZILI MAŁE DZIECI PRZED CZOŁGAMI w CZASIE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, JAK w 1939 roku BOLSZEWIA z CCCP-u przywiązywała POLSKIE dzieciaczki do pancerzy TANKÓW-czołgów w czasie obrony POLSKI przed SOWIETAMI z CCCP-u, BRZEŚĆ. Takie same metody, DZIECIĄTKA na PIERWSZA LINIĘ i KATOWAĆ JE a za Ich pleckami RUSZALI do ATAKU . Ta sama metoda KOMUNISTYCZNO – FASZYSTOWSKA.
man.of.Stagira2022.01.29 18:30
Na twitterach ciPOsza, w TVN’ach ciPOsza, nie ma Mickiewicza i nie ma Miłosza | Tu ciPOosza tam ciPOsz, szaro brudno i zima, nie ma Słowackiego i nie ma Tuwima | Na ulicach ciPOduch, na kościołach POśluzy, nie ma Heideggera i nie ma Deleuzy | Tu ciPOtusk tam ciPOsz, śmierdzi niemcem i wzdycha, GWnoprawdą Brejzy i szlochem Giertycha. | Na twitterach ciPOsza, w GieWueN’ach ciPOduch, nie było wolności a za to był podsłuch | Bezrobotny ciPOśluz ciemny stalker ujada od świtu do nocy śni mu się zdrada | Na twitterach ciPOsza … na kościołach POśluzy … nie ma Heideggera i nie ma Deleuzy | f i n e // da capo al fine
man.of.Stagira2022.01.29 18:22
Niemcy CHORYM człowiekiem Europy. cyt. "Jeśli Niemcy nie zmienią stosunku w sprawie odpowiedzi na rosyjską agresję, rząd federalny będzie mierzyć się nie z problemem samozwańczych republik w Donbasie czy anektowanego Krymu, a z problemem Niemieckiej Republiki Demokratycznej - ocenił. - I to nie jest przesada. Materialna podstawa dla tego już istnieje - to m.in. gazociągi Nord Stream 2 i OPAL czy przedstawiciele establishmentu niemieckiego otrzymujący wynagrodzenie od Rosji - uważa minister Rzeznikow, Ministerstwo Obrony Ukrainy." // NIE żebym was NIE ostrzegał przed Panem ... für Deutschland ale ten sq*rvsyn Donald dopuścił się ZDRADY STANU.// Tym razem ... Niemiec oczywiście. Buhahaha .... to ciPOsz pier*olony ...Ale jaja, ale jaja ...
YORK2022.01.29 17:23
Ryży pies tak ma, kumplował się z wrogami polski i kumpluje się nadal, psy zwłaszcza rude tak mają.
6969692022.01.29 17:47
Nie obrażaj seterów irlandzkich! Fałszu i sprzedajności donka, nie da się porównać do niczego!
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.29 16:10
Zdaniem szefa PO skrót PiS w Polsce oznacza - przekupstwo, inwigilację i szantaż. - To są filary, na których prezes PiS Jarosław Kaczyński oparł swoją władzę w polskim państwie i uczynił Polaków i Polskę nieodpornymi na szantaż, na przekupstwo i na inwigilację - zaznaczył Tusk.
Dell2022.01.30 12:58
Jeśli 'P', w nazwie partii, musi być skróconym słowem 'przekupstwo', to nie jest wykluczone, że skrót 'PO,' to: Przekupstwo Obowiązkowe.
man.of.Stagira2022.01.29 15:44
Zapamiętajcie dobrze: inflacja była, jest i będzie.// ALE bez tej prostytutki protektora Polski z Niemiec przysłanego tutaj i instalowanego na siłę Wnuczka z Wehrmachtu Donalda für Deutschland który ją nam fundował z Angelą Merkel. Bez Króla Europejskiej INFLACJI! // Won za Don!
Anonim2022.01.29 13:30
Media PiS i Kaczyńskiego z DUMĄ i RADOŚCIĄ donoszą: "1 stycznia 2022 Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Péter Szijjártó otrzymał z rąk Siergieja Ławrowa rosyjski Order Przyjaźni"........................................................................https://dorzeczy.pl/swiat/246454/szef-wegierskiego-msz-odznaczony-rosyjskim-orderem-przyjazni.html
A teraz towarzysze jewreje2022.01.29 14:49
wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
man.of.Stagira2022.01.29 13:13
OBWIESZCZENIE do ludności niemieckiej narodu polskiego; „Wzywamy niniejszym oficjalnie wszystkich, którzy chcą się włączyć w niemiecką wspólnotę narodową, by zgłaszali się na niemiecką listę narodowościową (Volksliste). Tą odezwą daje się każdemu szansę stać się pożytecznym członkiem niemieckiej wspólnoty. Właśnie teraz, gdy naród niemiecki wiedzie bój o swój byt i wolność, musimy mieć jasność, kogo na tym pograniczu uważamy za Niemca, a kogo za Polaka. Wielu tych, którzy przez ostatnie 20 lat nie okazywali publicznie swojej niemieckości, może ją teraz swym aktywnym uczestnictwem wykazać. Kto natomiast to odrzuca, winien być świadom, że będzie traktowany jako do niemieckości nie przynależny, oznakowany na zewnątrz jako Polak i regulacjom dla Polaków podległy. Rozumie się przy tym samo przez się, że oznaczać to będzie zrównanie z najgorszym wrogiem narodu niemieckiego.”// Podpisano: Reichsgau Warschau, Gauleiter Rafał Tschaschkosky: Fernschreiben vom Kanzlei Der Oppositonsführer und Stellvertretender Reichsprotektor in Polen -Donald Tusk..
Mirek2022.01.29 13:05
Ryży to dzisiaj niemiecki knecht ale dopóki nie dostał kopa w du...ę od kacapa to tę kacapską du...ę lizał zresztą razem z Radkiem-Zdradkiem . Ryży "przygotował" katastrofę pod Smoleńskiem a Putin był jej wykonawcą . Słynne przybijanie żółwików przez Ryżego i Putina są jaskrawym dowodem na to że tych dwóch łotrów działało ręka w rękę . Dzisiaj Ryży w każdym swoim wystąpieniu powtarza jak mantrę : Kaczyński , PiS , Kaczyński , PiS . Widać na jego zdradzieckiej mordzie strach bo doskonale wie że już niedługo stanie na ławie oskarżonych za zdradę Polski . Ja chciałbym tego ryżego łotra i największego szkodnika Polski widzieć jak najszybciej za kratami .
Hehehhe2022.01.29 13:31
Wy ZBOCZENI katolicy ciągle myślicie albo o du..ie,seksie, gó..nie albo o sr..niu. Chyba z 500 takich komentarzy przeczytałem ostatnio na portalu katolickim od katolików. ,co jest znamienne. A może byś pomyślał o Bogu? Za trudne, prawda?
6969692022.01.29 17:51
Ty tu widzisz coś o seksie ???! I wmawiasz katolikom, że to oni wszędzie widzą seks?
OCH2022.01.29 12:55
żółwiki , żółwiki jak my się kochamy, już można będzie rządzić bez PIS. I co? i Gó.no! Kaczor Donald.
AAAtomek2022.01.29 12:30
A tutaj Prezes Jarosław Kaczyński do "braci Rosjan": https://www.youtube.com/watch?v=rjfUm6mbBv4
Krakus2022.01.29 12:16
Inflacja 8,6 proc (najwyższa od 22 lat), potworna drożyzna, o cenie prądu czy gazu nie wspomne, skłócenie z całym światem, brak miliona elektrycznych aut, brak 100 000 mieszkań +, brak CPK, promu, podsłuchy Pegasusem, afera za aferą - wszystko wina Tuska. Czy moglibyście tego człowieka wyrzucić wreszcie z rządu?
DO Krakus2022.01.29 12:51
Tylko twoich bredni za dużo pachołku POYEBÓW.
Krakus2022.01.29 15:54
Bredni? Nie ma inflacji? Niema drożyzny w sklepach? Masz te obiecane elektryczne auta, CPK, 100 000 mieszkań? Nie ma podsłuchow? Nie ma afer niemal codziennie? Bredni? To ty, biedny, stary zgorzkniały człowieczku bredzisz :)
do krakusa2022.01.29 17:35
A ty boisz się o utratę ciepłego POwskiego stołeczka stary zgorzkniały człowieczku. Wszystko ci się nie podoba twoje zgorzknienie przekracza granice schizofrenii.
Krakus2022.01.29 18:06
Pracuję w prywatnej firmie :) I nie jestem zgorzkniały, mam wielu przyjaciół :) Nikt by mi nigdy nie powiedział, że jestem zgorzkniały :) Przeciwnie. Jestem wesoły, oczytany i dlatego nienawidzę PiS - proputinowskiej bandy złodziei, oszustów i nieudaczników. :D :D :D Uważaj, bo ci zyłka peknie :P
Krakus2022.01.29 18:50
Pracuję w prywatnej firmie :( Jestem zgorzkniały, nie mam przyjaciół :) Wszyscy mi mówią, że jestem zgorzkniały :(( Jestem smutny, nieoczytany i dlatego nienawidzę PiS - proputinowskiej bandy złodziei, oszustów i nieudaczników. :D :D :D Uważam na to żeby , mi żyłka nie pękła z wściekłości :(( Pozdrawiam . Wasz KRAKUS
Krakus2022.01.29 19:58
Poziom 2 klasy w podstawówce :) Pokazałeś na co stać twój zlasowany wapniem mózg :P
Krakus2022.01.29 18:20
A merytorycznie jesteś w stanie się wypowiedzieć? Czy starcza złosliwośc pozwala ci tylko na ataki ad personam? :P
Del2022.01.29 20:54
Krakus ty naprawdę jesteś schizofernikiem i to paranoidalnym jak już ktoś wcześniej pisał.
Krakus2022.01.29 21:27
Miłej soboty, zramolały starcze :D :D :D Ja się dzis nudzę, bo musiałem zostać w mieście, ale sie nie nudzę, dzieki tobie m.inn. :) A merytorycznie sie wypowiesz na temat Tuska? :P Czy tylko twoja zwiędła męskośc pozwala na ataki ad personam? :P
Del2022.01.29 21:43
GŁUPEK Krakus
Krakus2022.01.29 22:18
Zupełnie jak w przedszkolu :)
Oi Pereira!2022.01.29 12:12
O ano é 2022.
Dam2022.01.29 11:52
Orban robi interesy z Putinem i nie macie mu tego z złe. Le Pen chce robić interesy z Putinem i nie macie jej tego za złe. Salvini chce robić interesy z Putinem i nie macie mu tego za złe. Co więcej we wszystkimi trzema chcecie współpracować. Ale jak Tusk powiedział, żeby robić interesy z Putinem, to jest to skandal i zdrada. Dwójmyślenie i hipokryzja pożytecznych idiotów Putina.
Bez zdrady stanu można.2022.01.29 15:40
To robi różnicę. Ale do tego musiałbyś myśleć po polsku. Wiem trudne. Biedaku.
Dam2022.01.29 16:07
A tą zdradą stanu to co jest? Bo wg PIS i frondy sam fakt, że Tusk chciał z Putinem rozmawiać. Ale do tego musiałbyś myśleć w ogóle, a nie tylko powtarzać co ci w TV powiedzieli.
Q*rewskie zagadywanie Smoleńska tu na forum2022.01.29 16:46
proste. Ale nie dla takiego troglodyty który czeka na wieść co to on ma powiedzieć całymi dniami.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.29 11:38
pereira to brudny portugalski kozo-yebca i niech ta przybłęda wypyerdala do miesca gdzie go matka wysyrała na świat!
6969692022.01.29 21:05
Tylko dzięki Religiom, człowiek podnosi się z poziomu zwierzęcia ku Transcendencji. Bez Religii - upada dużo poniżej zwierząt. Ty jesteś tego przykładem, reprezentujesz poziom wyjątkowego prymitywizmu!
kefas2022.01.29 11:36
pinokio zwany premierem pissowieckiego (nie)rządu spotkał się wczoraj z putinowskimi akolitami, Orbanem, Le Pen i skrajnie prawicowymi przywódcami partii europejskich. To jest wrzucanie Polski w ramiona putinowskiej Rosji !
6969692022.01.29 21:09
Wszyscy wiemy, że ludzie PiS cierpią na antykomunistyczna fobię - komu wciskasz te brednie?
BND2022.01.29 11:21
Takie zadanie miał TW Oskar do wykonania .
Anonim2022.01.29 11:20
Norwegowie ostatnio przyjeli delegacje Talibow. a ty frondo musisz byc pacholkiem PISu .. Szumowski odchodzi z sejmu. Pomóżcie mu znieść walizki https://demotywatory.pl/5004261/Szumowski-juz-spakowany