23.05.19, 20:38Zdj. Jakub Szymczuk/Prezydent.pl

Ważne orędzie prezydenta. 'Szanowni Państwo, idźmy na wybory! Niech to będzie święto demokracji'

"Idźmy na wybory! Niech to będzie święto naszej demokracji!"-mówi prezydent Andrzej Duda w orędziu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

"w najbliższą niedzielę wybierzemy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Zachęcam każdego uprawnionego do głosowania, aby skorzystał z przysługującego mu prawa i wziął udział w tych wyborach. Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od 30 lat budujemy"-zwraca się do Polaków głowa państwa. Andrzej Duda podkreślił w orędziu, że Unia Europejska i sprawy poruszane w Brukseli i Strasburgu wcale nie są tak odległe dla Polaków, jak mogłoby się wydawać. 

"To, jak kształtuje się Europa, to, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia, zależy od każdego z nas. Nasze głosy razem z głosami milionów obywateli innych państw wpłyną na przyszłość Europy, decydując o jej obliczu na kolejne lata i dziesięciolecia. Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza Ojczyzna"- powiedział prezydent.

"Wierzę, że nowo wybrani europarlamentarzyści będą z determinacją zabiegać o polskie sprawy w Europie, przyczyniając się do podnoszenia poziomu życia Polaków i rozwoju naszego kraju. Jako członek Unii Europejskiej i państwo, które aktywnie uczestniczy w budowie przyszłości Europy, mamy do tego pełne prawo. Ale Unia to nie tylko prawa, to też obowiązki. Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby europejskie wartości solidarności, współpracy i równości między państwami były wartościami rzeczywistymi."-przekonywał Andrzej Duda. 

Prezydent wyraził również przekonanie, że frekwencja w niedzielnych wyborach będzie dużo lepsza niż poprzednim razem. 

"Będzie to oznaczać, że nasza demokracja się wzmacnia, a Polacy są narodem świadomym siły swojego głosu w Europie"-ocenił Andrzej Duda. 

Na koniec zaapelował do rodaków:

"Idźmy na wybory! Niech to będzie święto naszej demokracji!"

yenn/prezydent.pl

Komentarze

Hak Ci w smark2019.05.24 11:56
Cały ten apel prezydenta, pokazuje wyraźnie jak kiepskim politykiem jest A.Duda. Wyraźny kij w d...e, nienaturalne modulowanie głosu i puste slogany, zero jakiekolwiek naturalności. Panie Prezydencie, nie jest pan w liceum i nie wygłasza Pan apelu. Tutaj odbiorcami się dorośli ludzie i trzeba tak samo ich traktować. Oby to była Pańska jedyna i ostatnia kadencja.
LEWA NOGA2019.05.24 7:59
PRAWY KOSZERNIAKU TWOJE MIEJSCE W KIBUCU BUCU
POLACY GLOSUJA NA PIS ANTYPOLACY NA ZDRAJCOW2019.05.24 7:57
AGNIESZKO ICKOWA NA WYBORY TO WY POJDZIECIE PIERWSI BO TAM GDZIE DARMOCHA TO WAS NIE MOZE BRAKOWAC.
na zbokow niech glosuja zboczency2019.05.24 7:53
ty dumny gej taki polak jak ja zydek chamuwa i beszczelnosc to wasza specjalnosc
sn2019.05.24 6:32
"Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny." - Ktoś jeszcze w to wierzy?
LEWA NOGA2019.05.24 8:01
ICEK PIERWSZY BEDZIESZ STAL PRZED DRZWIAMI
PiS=UWbis2019.05.24 6:29
Dostęp do mediów i wyborców oraz ordynacja wyborcza, w tym sposób przeliczania głosów na mandaty powodują, że to "święto demokracji" to farsa.
PrawyObywatel2019.05.24 1:34
Święto gdzie 10 moherów z demencją jest równa 10 profesorom... oj buraczku prostaczku.
gośka2019.05.23 23:16
jeśli mam być szczera to boję się o los kobiet...jeżeli do europarlamentu dopchają się szaleńcy
PiS=UWbis2019.05.24 6:31
Jak masz lęki ich do psychiatry - pomóc pewnie nie pomoże, ale jemu, a nie normalnym ludziom będziesz swoimi problemami zawracała głowę.
Agnieszka2019.05.23 23:06
Demokracja pojmowana jako nowa religia, bożek, któremu składa się hołd z kodziarstwem nawet kosztem ludzkiego życia czy różnorakich kompromisów ze złem - w czym specjalizował się pan prezydent Duda, wygłaszając teoretyczne deklaracje czy podejmując praktyczne działania - nie zasługuje na robienie jej święta. Dziękuję za kolejny argument, by nie iść na wybory.
Mateusz2019.05.23 22:37
Zapomnieliście dodać, że głosowanie na inną opcje, niż PIS, to ''grzech''.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.23 22:21
NIE BĄDŹ PiSda, GŁOSUJ NA WIOSNĘ
man woman albo gender2019.05.23 22:04
Slogan "wybory to święto demokracji" ukuł zdaje się Kwaśniewski.