Czy Litwa wreszcie przestanie szykanować ORLEN ? - zdjęcie
17.03.16, 10:00

Czy Litwa wreszcie przestanie szykanować ORLEN ?

3

Evelina Butkute-Lazdauskiene, rzecznik rządu litewskiego, poinformowała polską rozgłośnię w Wilnie, że rafineria w Możejkach jest dla Litwy obiektem strategicznym. Naszemu sąsiadowi ze Wschodu zależy na zapewnieniu długoterminowej działalności tego przedsiębiorstwa.

W środę premier Litwy, Algirdas Butkeviczius spotkał się z prezesem PKN Orlen, Wojciechem Jasińskim. Jasiński zapewnił, że zainteresowanie długotrwałą współpracą i zwiększeniem produkcji rafinerii jest również po stronie Orlenu. Było to pierwsze tego typu spotkanie po zmianie prezesa PKN Orlen.

Agencja informacyjna BNS podała również, że jest możliwość porozumienia w sporze na linii Lietuvos Gieleżinkeliai-PKN Orlen w sprawie stawek kolejowych za przewóz produktów rafinerii. Orlen Lietuva płaci za przewóz produktów więcej, niż jej konkurenci, a nie może korzystać z usług innego przewoźnika, gdyż Lietuvos Gieleżinkeliai jest monopolistą na litewskim rynku kolejowym. Do porozumienia ma dojść w czwartek.

JJ/money.pl

Komentarze (3):

anonim2016.03.17 11:10
Litwo nie daj się prosić... proszę dla frajdy, dla draki, dla wspólnego interesu-)
anonim2016.03.17 13:36
Już nie raz byli zainteresowani polepszeniem. Tacy jajcarze. Będzie polepszenie, jak dostaną solidnie -w zęby- w ramach konkretnych, mocno ich bolących, retorsji. Tylko to zmusi ich do myślenia. Tak, jak i innych. Jojczenie i suplikacje marny odnoszą skutek i pokazują tylko ślamazarność i niezdolność do obrony własnych interesów
anonim2016.03.17 15:51
Wystarczyło trochę podroczyć się o most energetyczny, który nam nie jest do niczego potrzebny.