Waszczykowski: ,,Opozycji nie podoba się poparcie Trumpa. To mentalność Kalego’’ - zdjęcie
25.06.20, 15:20fot. Screenshot/ youtube

Waszczykowski: ,,Opozycji nie podoba się poparcie Trumpa. To mentalność Kalego’’

9

Europoseł PIS Witold Waszczykowski w wywiadzie dla Polityce.pl powiedział: „Dynamika dyplomacji przyspieszyła i od lat stało się to zwyczajem, że politycy zaprzyjaźnionych środowisk politycznych odwiedzają się wzajemnie i udzielają sobie poparcia. Obserwowaliśmy to już od lat w Europie zachodniej, gdzie Francuzi i Niemcy organizują sobie wzajemnie poparcie”.

Były minister spraw zagranicznych podkreślił, że wsparcie Trumpa „Świadczy o przyjaznych relacjach, zarówno międzypaństwowych, jak również o osobistych i ideologicznych sympatiach. Chciałbym odrzucić te wszystkie zastzeżenia opozycji, iż to jest niestosowne”.

Dodał, że „Przed laty Donald Tusk był też hołubiony przez panią kanclerz Merkel, obsypywany medalami, honorami, bardzo często zapraszany, czasem wydawało się, że bez powodu. Pani kanclerz Merkel też odwiedzała Polskę właśnie w kampaniach wyborczych, żeby udzielić bezpośredniego poparcia Donaldowi Tuskowi”.

Na pytanie czy poparcie Dudy przez Trumpa oznacza umocnienie relacji polsko – amerykańskich minister powiedział: „Myślę, że był to świadomy wybór Donalda Trumpa, aby w tym momencie zaprosić właśnie tego prezydenta z Polski. Prezydent Andrzej Duda ma wielkie szanse na reelekcję. Poza tym ma dobre relacje ze swoim rządem, który ma legitymację demokratyczną uzyskaną w ubiegłym roku i ma perspektywę dokończenia kadencji przez następne trzy lata, więc z punktu widzenia amerykańskiego jest szansa mieć przewidywalnego, stabilnego, lojalnego sojusznika w Europie”.

Waszczykowski podkreślił, że osobiste i przyjacielskie relacje Dudy i Trumpa przekładają się na relacje między państwami.  „Pewne sympatie też powodują, że prezydentowi Trumpowi łatwiej jest wtedy docierać z przesłaniem np. do biznesu prywatnego czy administracji amerykańskiej. Mówiąc o relacjach z Polską na pewno wypowiada się wtedy również w sympatycznych sformułowaniach, zwrotach, co jest wskazówką dla administracji czy biznesu” – zaznaczył.

ks/ wPolityce

Komentarze (9):

Polak2020.06.25 21:38
Wiciu, wytrzeźwiej - obietnica że"może kiedyś coś ci obiecam" to nie jest żadne poparcie, to spuszczenie Adrianka z gnojówką.
Urszula2020.06.25 16:06
Głupiś Waszczykowski. Trampek nie powinien nikogo popierać bo w ten sposób miesza się w wewnętrzne sprawy Polski. Jak Merkel pochwali kogoś znienawidzonego przez PiS to jest wielki wrzask pisdzielskiego motłochu. Pilnuj, facet, lepiej swojego San Escobaru bo ci go rozkradną. :D
Krakus2020.06.25 15:52
Panie Waszczykowski - jedyne, co KONKRETNEGO dał wyjazd PAD do USA to wpis do księgo gości i kilka zdjeć. Czy można prosić o jakieś konkrety, fakty, dane?
Ty Krumsztyk2020.06.25 16:02
A ty kim, ty koorva jesteś, żebyś chciał wiedzieć coś co może jest tajemnicą obu państw?
Krakus2020.06.25 17:45
Pragmatykiem i oczytanym czlowiekiem, który nie daje sobie makaronu na uszy nawijać. Ta wyprawa to hucpa, show. I pamietaj człowieku, że Polska jest pionkiem. To rozgrywka Trumpa z Niemcami. To "spotkanie" trwało 30 min. Czy w 30 min uzgodnisz coś poważnego? Na skalę państwową? Ja na remont mieszkania potrzebowałem 60 min na uzgodnienia z ekipą, żeby potem podpisać zlecenie . 30 minut!!! PS: Mam nadzieję, że Duda miał tłumacza, bo znając jego angielski przez 20 min może zdażyłby się najwyżej przywitać :P
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 15:31
A ja jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 15:30
Wyszczyjkowski a PADalec ma też poparcie prezydenta San Escobar? Witek był tak dobry i doceniany jako minister że został pognany i dostał kopa na PiSdę...
Reytan-ow wasz radziecki towarzysz2020.06.25 15:28
𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
Gratulacje FRONDA!2020.06.25 15:27
Nowy format - SUPER! Eliminuje mendy, hejterów a ci "wytrwali" stają się NIEWIDOCZNI!