Wąsik: Kaczyński jest liderem od początku - zdjęcie
01.07.16, 08:10Fot. telewizjarepublika.pl

Wąsik: Kaczyński jest liderem od początku

Maciej Wąsik stwierdził, że to Jarosław Kaczyński jest twórcą sukcesu polskiej prawicy. 

– Jarosław Kaczyński jest gwarantem tego, że polska prawica jest zjednoczona i idzie w dobrym kierunku – komentował w studiu Telewizji Republika sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera Maciej Wąsik.

– Jest liderem naszego ruchu od początku, twórcą sukcesów, w tym tych ostatnich wyborczych też – mówił o Jarosławie Kaczyński Maciej Wąsik.

Jak podkreślił polityk, obecny lider PiS nie powinien mięć jutro problemu z utrzymaniem przywództwa w partii. Podczas jutrzejszego kongresu partii w Warszawie, wybierany będzie bowiem nowy prezes Prawa i Sprawiedliwości. – Jarosław Kaczyński jest gwarantem tego, że polska prawica jest zjednoczona i idzie w dobrym kierunku – podkreślał Wąsik.

Jak dodał, to właśnie dzięki niemu PiS to partia, która obecnie samodzielnie rządzi i zmienia Polskę, wprowadzając "dobrą zmianę".

Polityk zapewnił też w rozmowie z Janem Piaseckim, że jest dumny z polskiej reprezentacji, która wczoraj zakończyła swój udział w Euro2016. – Czuje się dumny, Polacy pokazali świetną piłkę – mówił Wąsik.

– Byliśmy przyzwyczajeni, że z ostatnich mistrzostw wracamy z niczym, mamy mecz o honor. Teraz była piękna gra, wspaniałe emocje i kapitalni kibice – podkreślił polityk. – Teraz Polacy będą kibicować Islandii – żartował gość.

Wczoraj wieczorem reprezentacja Polski odpadła z Euro 2016 po przegranej w ćwierćfinale z Portugalią w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry jak i po dogrywce był remis 1:1 po golach Lewandowskiego i Sanchesa. Jedenastki nie wykorzystał bohater biało-czerwonych w poprzednich spotkaniach Jakub Błaszczykowski.

emde/telewizjarepublika.pl