Wanda Nowicka zostanie nowym Petru? Zaskakująca wpadka - zdjęcie
09.12.19, 21:45zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Wanda Nowicka zostanie nowym Petru? Zaskakująca wpadka

11

Niektórym obserwatorom polskiej polityki i internautom brakuje w obecnym Sejmie Ryszarda Petru, który ciągłymi "wpadkami" językowymi, historycznymi etc. wnosił dużo śmiechu do coraz ostrzejszej debaty publicznej. Okazuje się, że pojawiła się godna następCZYNI. 

Posłanka Lewicy, Wanda Nowicka niedawno "spaliła na stosie" Brunona Schulza, teraz okazało się, że nie zna składu polskiego rządu. 

Polityk gościła w RMF FM. Podczas wywiadu okazało się, że parlamentarzystka nie wie, kto kieruje MRPiPS. Prowadzący, Marcin Zaborski zaczął dopytywać Nowicką o innych ministrów. 

"Strasznie trudno odpowiedzieć na pytanie, czego się nie wie, bo gdyby człowiek wiedział czego się nie wie, to by wiedział czego nie wie"-w taki sposób lewicowa posłanka postanowiła wybrnąć z całej "wpadki", popełniając przecudnej urody "petruizm". 

"Zaskoczyło mnie, że pani nie zna nazwisk ministrów"-skomentował dziennikarz. 

"To chyba nie tyle o mnie świadczy. Myślę, że gdyby każdego posła przepytać na tę okoliczność, to miał by problemy i to nawet posłów PiS-u. Na razie jeszcze niczym się nie wsławili. Ja nie muszę znać całej listy w przypadku, kiedy rząd tak naprawdę nie zaczął swojego działanie"-tłumaczyła Nowicka.

yenn/RMF FM, Fronda.pl

Komentarze (11):

jula2020.06.19 10:58
Kompetentna to ona nigdy nie była za to zajadła do en-tej potęgi.
aaaa2020.03.30 0:06
Jak patrzę w oczy pań Dolniak czy Nowackiej to nic nie widzę.
Dam2019.12.10 9:18
Szkoda, że tak nie pokazujecie wpadek wszystkich posłów, także partii rządzącej. Dla równowagi: Mateusz Morawiecki: „Miał być jeszcze Kubica, ale na szczęście złamał rękę raz, drugi" „A ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!” „Nasza polityka nie jest ani biała, czyli poddańcza, ani czerwona, czyli postkomunistyczna. Nasza polityka jest biało-czerwona." „Jesteśmy w Polsce bardzo daleko od sytuacji poważnego naruszenia zasad praworządności. Gdy porównuję sytuację w Polsce, która ma bardzo niski poziom korupcji i kwitnącą demokrację, z sytuacją u naszych przyjaciół z Bułgarii, Rumunii albo Czech - gdzie wszędzie jest pełno korupcji - albo do Węgier, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać” 2 ostatnie są akurat prawdą, tak przypadkiem mu się udało nie skłamać.
Kris2019.12.10 9:07
A musi znać? Kogo ta bolszewicka, PiSowska banda obchodzi. I tak rządzi Naszczalnik.
Pirx2019.12.10 7:50
To nie kobieta czy dama, w jewrolandzie są marksistowskie żen-szczyny
lucjanhenryk2019.12.10 7:07
Co za głębia wypowiedzi, równe jak spojrzenie pełne wyrazu.....
anonim2019.12.10 6:37
SKANDAL! Restauracje w Arabii Saudyjskiej nie będą musiały dzielić przestrzeni na strefy dla kobiet i mężczyzn.
Michał Jan2019.12.10 7:58
Na miarę takiego, jakby u nas właśnie te oddzielne strefy wprowadzono.
JANOSIK2019.12.10 0:59
No coz sie dziwic, przecia blondi i sycko na temat
Krakowianin2019.12.9 22:55
Ach te jej oczy - zwolenniczki aborcji dzieci. Koszmar!
stan2019.12.9 22:52
Słowo "petruizm" bardzo mi się podoba. Można w tych jednostkach mierzyć inteligencję całej opozycji, bo tak naprawdę to cała opozycja to takie samo lewactwo, tylko inaczej się ponazywali, że niby są większością w Polsce, a tymczasem..... Środa chce obywatelstwa dla zwierząt, by mieć nowych wyborców. PARADNE!!!. Mieliśmy niedawno popis kandydatki na prezydentkę, ale ta przynajmniej wiedziała czego nie wie i tak chciała udowodnić, że wie, aż zaplątał się jej język