30.05.19, 12:10

Wałęsa do dziennikarza. ,,Co pan pie***y?'' Pytanie o picie wódki z Kiszczakiem rozsierdziło TW Bolka

– Proszę pana, co pan pie**y? Co pan pie**y?” – mówił Lech Wałęsa, pytany o to, czy "trzeba było tam pić wódkę z Kiszczakiem?”. Pytanie wyprowadziło byłego prezydenta z równowagi. 

– Jest wiele osób, które uważają, że Okrągły Stół nie był wcale potrzebny. Komuna i tak by upadła, tylko trzeba było poczekać – mówił prowadzący wywiad 

– Proszę pana, jechać na Białoruś, jechać na Kubę, proszę sobie wybrać to miejsce i żyć z komuną. Ja i moje pokolenie wybraliśmy takie rozwiązanie i je wykonaliśmy. Jeśli ktoś miał inny pomysł, mógł to zrobić, nikomu nie broniliśmy – odpowiedział Wałęsa. Według niego, „to był jego najlepszy pomysł”, który został wprowadzony w życie.

Pytany o kulisy Magdalenki, mówił:

- Każde spotkanie musi być przygotowane, zorganizowane, kto tam siedzi, ilu siedzi, o czym mówimy (…) więc każde spotkanie poważnej grupy musi mieć swoją Magdalenkę, bo bez tego nie zrobi się nic poważnego – tłumaczył w odpowiedzi Wałęsa.

– Poszę pana, co pan pie**y? Co pan pie**y? Przewidując, że komuniści będą oszukiwać, nie miałem innego pomysłu, jak wymusić by świadkiem naszych spotkań był Kościół. Miałem z tym ciężką przeprawę i z moimi ludźmi i z kościołem, a z tamta władza straszną. Wziąłem tych ludzi, aby świadczyli, jak wyglądały sprawy, przewidując, że komuniści będą chcieli to zmanipulować. I miałem rację – wytłumaczył Wałęsa, pytany o to, czy trzeba było pić wódkę z Kiszczakiem

 

bz/dorzeczy.pl

Komentarze

Jack Em2019.05.30 21:02
Świadkami "spotkań" z TW Bolkiem i jego przełożonego Kiszczaka był ks. Jankowski współpracownik SB , którego przełożonym był Kiszczak , spowiednikiem Bolesława Wałęsy był TW ks. pedofil z filmu o ks pedofilach współpracownikach SB komucha Sekielskiego ... takie towarzystwo komuszej sekty Kiszczaka.
anonim2019.05.30 12:51
Na początku 1985 roku Gorbaczow został wybrany na I sekretarza KC KPZR. Wkrótce ogłosił głasnost i pierestrojkę. Przyjechał też do Warszawy pogadać z Jaruzelskim, by mu wyjaśnić że cyrkowanie z tą komuną się kończy i żeby zadbał sam o siebie i swoich towarzyszy. Jeszcze w tym samym 1985 roku Jaruzelski udał się z całą delegacją na długie robocze spotkanie z Rockefellerem, któremu towarzyszyło kilka czołowych polityków z USA. Tam zostały ustalone warunki i scenariusz kapitulacji komunizmu w Polsce. Po prostu z pod jednej rynny pod drugą, kuratele nad Polską po ZSRR przejęły USA. Przez następne 4 lata trwały przygotowania do uświęcania mebla. Polacy nie byli o tym informowani, choć podobno w podziemiu już w 1987 powszechnie się mówiło - że czas się dogadywać, będziem robić obustronnie korzystny deal z czerwonym, czas zadbać o siebie. No i zadbali. Niektórzy z opozycji się oburzali trzeba przyznać, bo wiedzieli dobrze że to cwaniacka złodziejska zagrywka, ale jakoś poszło do przodu. Oporni byli potępiani jako tam jakiś tam element, agentura, tak jak teraz robią ruskiego agenta wpływu z każdego co ma inne zdanie. No i na koniec ambasador USA osobiście pilnował w Sejmie RP aby na prezydenta został wybrany Wojciech Jaruzelski. A tak w ciągu kilku miesięcy upadły wszystkie reżimy komunistyczne Europy Srodkowej, wszystkie bo tak zostało ustalone na linii USA ZSRR. W Rumunii Czausescu stawiał opór, więc zarżnęła go jego własna bezpieka bo jak dostała identyczne polecenie tak z ambasady ZSRR jak i USA, to karnie wykonała.
100% racji2019.05.30 12:43
… Nasz (Wasz) ? jednak ICH ,, plus UJEMNY ” …ze szkoły zapamiętał ,, …używaj GŁOWY jak coś robisz !... ” czy użył ? oczywiście, że TAK !!! KOPNIETY prundem dalej iskrzy. POrażeni efektem KOSMICI uciekli. Ziemian ominie możliwość kolejnego.