W Polsce powstaje przełomowa technologia magazynowania energii - zdjęcie
14.06.16, 07:15fot. YouTube

W Polsce powstaje przełomowa technologia magazynowania energii

W dniu 8 czerwca 2016 roku w gmachu Stowarzyszenia Techników Polskich, odbyła się konferencja naukowa pt. ”C-GEN – Przemysłowe Magazynowanie Energii”. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, oraz firma Clean World Energy Systems. Patronem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Gospodarcze - informuje portal Biznesalert.pl.

"Zaprezentowana przez prezesa firmy CWES, Tadeusza Bąka technologia C-GEN jest unikalnym, polskim rozwiązaniem, zgłoszonym do opatentowania w międzynarodowej procedurze PCT.  Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, szeroko zdefiniowanej branży energetycznej i oczekiwaniom środowiskowym w zakresie magazynowania energii na skalę przemysłową, bez emisji CO2, NOx, dioxyn i furanów,  jak również w zakresie wysoko sprawnej produkcji energii elektrycznej, bez produkcji NOx, dioxyn i furanów. Dodatkową rekomendacją dla technologii C-GEN jest możliwość jej dalszego zintegrowania (następny efekt synergii) i realizacji procesów CCS, oraz CCU" - czytamy dalej na portalu.

Portal podaje następnie, że według organizatorów konferencji "na projekt C-GEN nie można spojrzeć inaczej jak tylko na przełomową technologię w magazynowaniu energii, która w krótkim czasie może stać się również cennym towarem eksportowym".

Więcej na łamach portalu Biznesalert.pl.

tag