Uczniowie "tolerancji"od Urbana, Michnika i Palikota atakują księży! - zdjęcie
28.01.16, 10:33 (fot. Dan Kitwood/Getty Images)

Uczniowie "tolerancji"od Urbana, Michnika i Palikota atakują księży!

4

- 12 proc. księży doświadczyło agresji z powodu kapłaństwa – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. Wynik został opublikowany przez „Rzeczpospolitą”.

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadził ankiety, w których pytał księży, czy w ostatnich latach doznali dyskryminacji ze względu na stan kapłański, trafiły do ponad 10 tysięcy parafii w całej Polsce. Informację zwrotną Instytut otrzymał od 9,2 tys. osób.

Twierdząco odpowiedziało 12 proc. badanych duchownych. Głównie to ataki słowne, lecz także oplucia czy pobicia. Problem zauważyli także księża korzystający z mediów społecznościowych.

– Z różnymi atakami agresji spotykam się niemal każdego dnia – mówi „Rz” ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej.

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec 2014 roku przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK). To pierwsza tego typu diagnoza w Polsce.

kz/tvp.info/Rzeczpospolita

Komentarze (4):

anonim2016.01.28 11:10
mocker to sobie może czytać nawet co kilka minut, jeśli ma ulubione wycinki z wybiórczej. Częściej można sobie poczytać o wyczynach policji albo prokuratury, to niech mocker spróbuje któregoś opluć. Śmiało mocker! Do odważnych świat należy!
anonim2016.01.28 11:31
Obaj panowie Credo i mocker mają po trosze racji. Problem w tym, że ją wyrażają bardzo ostro i z pozycji "wrogich okopów a karabinami maszynowymi". To jest właśnie też problem forum - pozwala na krótkie wypowiedzi, a tu mamy do czynienia z sytuacja tyleż trudną, co skomplikowana i w dodatku z bardzo wieloma zmiennymi. Nie da się tak skomplikowanych tematów przedyskutować i opisać na forum, a skakanie sobie do gardła to tylko woda na młyn lewych nienawistnych troli, których cele to między innymi jątrzyć, skłócać, prowokować i broń Boże nie dopuścić na racjonalną wymianę argumentów z wzajemnym poszanowaniem adwersarzy mających nawet całkowicie odmienne opinie. Wracając do artykułu - wzmożona agresja, nienawiść i ataki na księży, ale i na świeckich Katolików rzeczywiście przybierają na sile. Przyczyny są zbyt wielorakie i skomplikowane, i tu ich wyartykułować się nie da w sposób racjonalny i pełny - to temat do pracy duchownych o świeckich. Fakty pozostają jednak faktami.
anonim2016.01.28 16:00
Wystarczy poczytać forum aborczej,żeby było wiadomo,że to uczniowie szechtera.
anonim2016.01.28 16:16
Gdzie z treści tego "newsa" z Faktu rodem wynika że ci ludzie mają cokolwiek wspólnego z Michnikiem, Palikotem czy też Urbanem? Bo ja tam tylko wyczytałem (między wierszami) że są masonami z pejsami i codziennie jedzą macę z krwią z chrześcijańskich dzieci. Przynajmniej tak mi mówią głosy (podobnie jak redaktorowi kz)