Pierwszy mecz polskiej reprezentacji na Euro 2020 niestety skończył się porażką. Biało-czerwoni przegrali ze Słowacją 1:2. Dla Polski trafił Karol Linetty. W drużynie Słowacji celny był Milan Skrinar. Wcześniej samobójczą bramkę zdobył Wojciech Szczęsny.

Jeszcze przed meczem otwarcia Wojciech Szczęsny mówił o ogromnej presji i przekonywał, że „trzeba wygrać, nieważne jak”. Dziś miał jednak ogromnego pecha. W 18. minucie Robert Mak pokonał polską obronę i trafił w słupek. Wtedy interweniujący Szczęsny skierował piłkę do własnej bramki.

Po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania nadzieję Polakom dał Karol Linetty. Po wyrównaniu polska reprezentacja przejęła inicjatywę, ale nie trwało to długo. Drugą żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Krychowiak, który musiał opuścić boisko.

W 69. minucie Wojciecha Szczęsnego pokonał Milan Skrinar, definitywnie ustalając wynik spotkania.