W Kaliszu rozpoczną się narodowe rekolekcje, przygotowujące do Aktu Zawierzenia św. Józefowi - zdjęcie
23.09.21, 11:49

W Kaliszu rozpoczną się narodowe rekolekcje, przygotowujące do Aktu Zawierzenia św. Józefowi

11

Już za niespełna dwa tygodnie, 3 października, w kaliskim Sanktuarium św. Józefa rozpoczną się narodowe rekolekcje, mające stanowić przygotowanie do uroczystego Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce opiece św. Józefa. Aktu Zawierzenia dokona 7 października przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„Zapraszam wszystkich diecezjan, aby w miarę swoich możliwości czasowych uczestniczyli w wybranych przez siebie punktach programu rekolekcyjnego. Na każdy dzień rekolekcji chcę szczególnie zaprosić konkretne grupy wiernych. Wszystkich pozostających w swoich domach, zachęcam, aby przeżyli ten błogosławiony czas korzystając z licznych transmisji w mediach” – zachęca biskup kaliski, Damian Bryl.

Rekolekcje potrwają od 3 do 7 października. Kolejne dni poświęcone będą m.in. tematyce małżeństwa, życia, czy ojcostwa. Nauki rekolekcyjne głosić będą: ks. Dariusz Dąbrowski, ks. Krzysztof Wons, ks. Piotr Górski, ks. Marcin Wiśniewski i ks. Dominik Chmielewski. Ostatniego dnia rekolekcji, w czwartek 7 października uroczystego Aktu Zawierzenia dokona arcybiskup Stanisław Gądecki.

Transmisję całego kilkudniowego wydarzenia przeprowadzać będą  Radio Maryja i Telewizję Trwam , a także Telewizja Internetowa Dom Józefa oraz Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.

„Zawierzenie to wymaga od nas przede wszystkim ducha wiary, duchowego otwarcia i dyspozycyjności. Przez ten akt, przywołujący wstawiennictwa i opieki św. Józefa, wielkiego orędownika, zobowiązujemy się, że na wszystko, co się dzieje w naszym życiu osobistym, rodzinnym i w życiu naszej Ojczyzny będziemy spoglądać w duchu wiary” – powiedział w rozmowie z KAI ordynariusz kaliski, bp Damian Bryl.

 

ren/KAI, opiekun.kalisz.pl, naszdziennik.pl

Komentarze (11):

Anonim2021.09.23 20:26
kto jego wi gdzie ten sam kaalisz jest
WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ!2021.09.23 19:40
Bardzo dobrze, cieszę się na te Narodowe Rekolekcje w Kaliszu! Św. Józefie, już dziś powierzam Ci moją całą rodzinę i rodzeństwo. Proszę, zatroszcz się o nasze potrzeby duchowe. Ulecz nas na duszy i ciele, abyśmy byli wierni Prawu Bożemu. Amen
Jacek Kaczmarski2021.09.23 17:30
Kto uzna władzę oszalałych szamanów?
rebeliant2021.09.23 15:30
A ja zadam takie pytanie: a po co czynić taki akt ? Jaki to ma cel ? Ludzie wy nie marnujcie czasu na takie spektakle, wy chodźcie do pracy, a zmniejszycie prawdopodobieństwo porażek w relacjach mąż-żona-dzieci. Przede wszystkim - nie traćcie kontaktu z rzeczywistością. A już na pewno nie chodźcie w sprawach seksualnych do celibatów i zawsze dziewic. Skoro Jezus wywyższył celibat i zawsze dziewice, to nie jest to postać godna zawierzenia.
Religia to wymysł ludzi2021.09.23 15:02
Wasza wiara to politeizm w czystej postaci. Religie starożytnego Rzymu, Grecji, juidaizm itd to jedno i to samo, modyfikowane w zależność od potrzeb.
Simon2021.09.23 15:10
To nie masz czego się bać. Jak to wymysł ludzi to jeszcze rok no może dwa i religia zaniknie. Nie denerwuj się Bóg ci wybaczy.
MamyWłasneKlechdyBajaniaIPowiastkiOSkrzatach2021.09.23 14:20
Horda 55.000 (pięćdziesiąt pięć tysięcy!!!) klero-pasożytów szykuje następną hucpę "narodową" z transmitowaniem hochsztaplerskich zabiegów napuszonego okadzania truchła. Żałosnego rogacza, który dał sobie wmówić pasterzom kóz znad rzeki Jordan, że żona puściła mu się z pambukiem.
Simon2021.09.23 15:12
Nie oglądaj jak cię denerwuje a najlepiej zajrzyj na onet albo wirtualną tam o takich sprawach nie piszą. A jeszcze jedno możesz stać się dzieckiem Bożym tak długo jak żyjesz po śmierci nie da rady.
Anonim2021.09.23 11:58
Ponieważ królowanie Jezusa i Mboskiej słabo się sprawdza, to może Józek się lepiej wykaże.
Simon2021.09.23 12:05
Nienawidzisz siebie i innych ?? Spróbuj się przyłączyć do imprezy Bóg odmieni twoje serce staniesz się na powrót dzieckiem Bożym. Głowa do góry Bóg wybaczy ci wszystko.
ks. Szymon Grzeluk2021.09.23 13:20
Dołącz do imprezy jak uczył nas patron alkoholików, ojciec Pijo. Dzięki umiejętności bilokacji mogę teraz pić za dwóch.