Viktor Orban: V4 popiera polską propozycję dot. planu geostrategicznego UE - zdjęcie
19.08.20, 16:03Fot. Kancelaria Premiera, via: Twitter

Viktor Orban: V4 popiera polską propozycję dot. planu geostrategicznego UE

13

Premier Węgier Viktor Orban poinformował po dzisiejszym wideoszczycie UE ws. kryzysu na Białorusi, że Grupa Wyszehradzka jednomyślnie popiera polską propozycję opracowania przez UE planu geostrategicznego.

- „Premier Orban na temat Białorusi po wideoszczycie UE: V4 jednomyślnie popiera polską propozycję, że UE musi opracować rzeczywisty, kompleksowy plan geostrategiczny, który będzie odnosić się nie tylko do kwestii praw człowieka, ale też obejmować aspekty wojskowe i gospodarcze” – napisał rzecznik węgierskiego premiera Zoltan Kovacs.

Po godz. 15 zakończył się dziś nadzwyczajny szczyt UE, który został zwołany z inicjatywy szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego. Przywódcy państw UE dyskutowali nad kryzysem, jaki wywołały na Białorusi wątpliwości związane z wyborami prezydenckimi.

Rada Europejska nie uznała wyniku wyborów na Białorusi, stwierdzając konieczność ich ponownego przeprowadzenia. Zapowiedziano sankcje dla osób bezpośrednio odpowiedzialnych za fałszowanie wyborów oraz represje i przemoc wobec demonstrantów.

Kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (13):

GunSheep2020.08.19 19:29
Czekaj, czekaj.... A to przypadkiem nie nieśliśmy niedawno na sztandarach, że nie chcemy armii Europejskiej? Teraz mamy być za? Z całym szacunkiem - NIE. pzdr
I znowu cios w plecy, zdradzeni o świcie.2020.08.19 19:17
Hungary’s government will introduce stricter rules on travelling abroad starting next month, the head of the Prime Minister’s Office said on Wednesday. Read more at: https://dailynewshungary.com/breaking-news-stricter-travel-restrictions-come-from-september-in-hungary/
Doktryna Breżniewa2020.08.19 18:13
przemówienie Leonida Breżniewa w Warszawie na V zjeździe PZPR, 12 listopada 1968 r. - - - - - - - Omawiając na wstępie sytuację polityczną w skali światowej, mówca podkreślił, że w centrum procesu rewolucyjnego znajduje się walka dwóch podstawowych systemów XX wieku - socjalizmu i kapitalizmu. W walce tej ugruntował się światowy system socjalizmu i rozwija się gospodarka krajów socjalistycznych. Jednocześnie pogłębia się współpraca między krajami socjalistycznymi oraz umacnia się ich sojusz z innymi rewolucyjnymi siłami.- - - -Potęga obozu socjalistycznego jest obecnie tak wielka, że imperialiści obawiają się klęski militarnej w razie bezpośredniego starcia z podstawowymi siłami socjalizmu. Rzecz jasna, dopóki istnieje imperializm, w żadnym wypadku nie wolno nie brać w rachubę niebezpieczeństwa wojny, które niesie ze sobą imperialistyczna polityka. Jednakże jest faktem, że w nowych warunkach imperialiści coraz częściej stosują także inną, bardziej podstępną taktykę. Szukają słabych ogniw w socjalistycznym froncie, stosują kurs na wywrotową robotę ideologiczną wewnątrz krajów socjalizmu, starają się oddziaływać na rozwój ekonomiczny tych krajów, próbują siać niezgodę, wbijać kliny, popierać i podsycać nacjonalistyczne nastroje i tendencje, aby następnie chwytać te kraje po kolei za gardło. Słowem, imperializm próbuje podważyć trwałość socjalizmu właśnie jako systemu światowego. - - - Doświadczenia rozwoju i walki krajów socjalistycznych w tych nowych warunkach na przestrzeni ostatnich lat, w tym również i niedawna aktywizacja sił wrogich socjalizmowi w Czechosłowacji, z nową mocą przypominają komunistom krajów socjalistycznych, jak ważne jest, aby ani na chwilę nie zapominać o pewnych najistotniejszych prawdach, które wytrzymały próbę czasu. - - - - Jeśli nie chcemy zahamować naszego marszu drogą budowy socjalizmu i komunizmu, jeśli nie chcemy osłabić naszych wspólnych pozycji w walce z imperializmem, powinniśmy zawsze i wszędzie, przy rozwiązywaniu wszelkich problemów naszej polityki wewnętrznej i zagranicznej zachowywać niezachwianą wierność zasadom marksizmu-leninizmu, wykazywać jasne, klasowe, partyjne podejście do wszystkich zjawisk społecznych, dawać zdecydowaną odprawę imperializmowi na froncie ideologicznym, nie czyniąc żadnych ustępstw na rzecz burżuazyjnej ideologii.
Elwira2020.08.19 17:29
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Znajdź lale juz dzis2020.08.19 17:24
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
ups2020.08.19 17:00
Tylko Putiny brak na tym zdjęciu.
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.08.19 16:49
Orban to taki Łukaszenka tylko, że w białych rękawiczkach i kołnierzyku...
Przynajmniej nie pierdzi w tramwajach, autobusach.2020.08.19 16:42
Zdesperowane parchy Hertrich-Woleński i Keller-Krawczyk już na wylocie. Nie wiedzą jak na siebie zwrócić uwagę. Jako Suweren, Goovvno z Nilu, Elwira, seks kamerki, szybka randka, kretynizacja, oficer LWP, Urszula, Agnieszka, mordechaj, itp., itd. - YEBNIĘTY na dobre! I bardzo dobrze. Klikaj, czasu nie zatrzyma ch.... strzeli wcześniej niż mu ci się to wydaje.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.19 16:30
dwóch przygłupów polski i węgierski którzy łamią praworządność w swoich krajach, są za wypowiedzeniem konwencji stambulskiej chcą walczyć o prawa człowieka! żenada...
ladychapel2020.08.19 16:28
Czechy i Slowacja wkrotce na troglodytow Europy - Niemcy i Francje - wypna sie. Z takimi pariasami szukajacymi wroga w okol - nie warto sie zadawac. P.S. ciagle nie wiem jak z tym chinskiem govvnem sie obchodzic.
ladychapel2020.08.19 16:37
Kmieciu z podlasia - nie kradnij nicka
Pisz po polskiemu2020.08.19 16:47
towariszcz z Riazania.
ladychapel2020.08.19 16:25
Czechy i Slowacja wkrotce na troglodytow Europy - Polske i Wegry - wypna sie. Z takimi pariasami szukajacymi wroga w okol - nie warto sie zadawac