Viktor Orban: Junckera zastąpi Timmermans, sojusznik Sorosa - zdjęcie
03.03.19, 18:30Fot. euranet_plus via Flickr, CC BY-SA 2.0 / screenshot Youtube / Harald Detteborn via Wikipedia, CC 3.0

Viktor Orban: Junckera zastąpi Timmermans, sojusznik Sorosa

2

Ci, którzy nawołują do usunięcia Fideszu z EPL, "są, by użyć słów Lenina, pożytecznymi idiotami” - mówił węgierski premier Viktor Orban.

W rozmowie z niemiecką gazetą „Welt am Sonntag” Orban podkreślił:

Są przekonani, że prowadzą walkę duchową, podczas gdy służą interesom innych - naszych przeciwników”.

Zaznaczył, że tak naprawdę atak przychodzi ze strony lewicy, by osłabić EPL.

Szef węgierskiego rządu odnosił się w wywiadzie do kwestii mocnej krytyki Fideszu po tym, jak na Węgrzech pojawiły się na jego polecenie plakaty, na których niekorzystnie przedstawiono Jean-Claude'a Junckera oraz amerykańskiego finansistę George'a Sorosa. Sugerują one, że Juncker słucha podszeptów Sorosa. Orban w rozmowie zapowiedział też nową kampanię plakatową, tym razem wymierzoną w Fransa Timmermansa. Jak podkreślił:

Pan Juncker odchodzi na emeryturę, a na jego miejsce przychodzi pan Timmermans”.

Zaznaczył, że nie można pomijać roli Sorosa w europejskiej polityce oraz faktu, że Timmermans „jest jego sojusznikiem”. Stwierdził też, że:

[…] Soros ucieleśnia na Węgrzech paskudną twarz globalizmu”.

dam/PAP,dw.com

Komentarze (2):

Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.03.4 2:17
Nalezy zwrocic uwage, ze na najbardziej eksponowanych stanowiskach Unii Europejskiej pojawiaja sie propagandysci, ktorych zadaniem jest ekskluzja wszystkich ruchow o charakterze narodowym, niezaleznie od panstwa pochodzenia, natezenia ruchu w mysl zasady, iz czynnik narodowy jest wrogi ustrojowi Unii Europejskiej. Manifest z Ventotene spustoszyl umysly wielu ludzi. Europa Zachodnia nie odchorowala syndromu Hitlera i tego nie uczyni. Chorobliwa koncepcja z roku 1941 zawladnela umyslami 78 lat pozniej!
Stanislaw znad Dunajca2019.03.3 19:01
Widzę, że Orban mniej dba o sympatię u unijnej wierchuszki niż nasi polscy politycy! Ale to chyba zasługa polityków Totalnej, którzy się tam, w europejskiej centrali, zakodowali. Trochę ich antypolskiej roborty trzeba się bać!