UWAGA! Wałęsa przyrzeka, że stanie na czele…wojny domowej!  - zdjęcie
02.03.16, 09:43

UWAGA! Wałęsa przyrzeka, że stanie na czele…wojny domowej!

11

Niemiecki Deutsche Welle przeprowadził wywiad z Lechem Wałęsą i zatytułował go tak: - Lech Wałęsa w „Die Welt”: Wojna domowa? Stanę na czele!.

Okazuje się, że nie jest to tylko sprawa samej redakcji - krzykliwe tytuły to dziś norma w mediach. Sam Lech Wałęsa z tego co mówi, kreśli swój obraz jako osoby....mówiąc delikatnie dziwnej. Oto co mówi były prezydent Polski: - Kaczyński stosuje wobec mnie, jak i wobec innych obywateli Polski, metodę szerzenia strachu i niepewności. Nie jestem jedynym, którego wziął na celownik. Po czym dodaje: - Gdy młodzi ludzie będą gotowi ratować ojczyznę, ja z kolei jestem gotowy ich poprowadzić i ze wszystkich sił wspierać ich w walce z ludźmi szerzącymi nienawiść". 

O samych kompromitujących Wałęsę dokumentach znalezionych w domu Czesława Kiszczak, były prezydent mówi: - Generał Kiszczak zlecił ich sfałszowanie. Pytam więc: dlaczego był gotowy mnie szantażować i oczerniać? I jeśli te dokumenty są prawdziwe: dlaczego trzymał je u siebie, skoro dla niego pracowałem? Być może dlatego, że – w imię jego wiary w komunizm – był skłonny sprzedać i zdradzić każdego agenta? Coś mi się w tej historii jednak nie zgadza. W cywilizowanym świecie taka kampania oszczerstw jest nie do pomyślenia. Można powiedzieć, że mają w rękach papiery na mnie, ale najpierw muszą udowodnić ich prawdziwość. Zamiast tego, dzieje się odwrotnie: najpierw mnie oskarżają, a potem zaczynają dowodzić autentyczności dokumentów. I dopiero potem chcą mi je pokazać. To niesamowicie głupie i barbarzyńskie. Jak można robić takie rzeczy w wolnym świecie?".

Co najbardziej żenujące, Lech Wałęsa prównuje dzisiejszą sytuację - przypomnijmy, że chodzi o dokumenty TW Bolka i o publiczną dyskusję nad nimi - z prześladowaniem za czasów komunizmu: - Chcieli mnie zastraszyć i zdyskredytować. Chcieli mnie nawet zabić, mam na to świadków. I tak jak wtedy, mogą chcieć mnie teraz zabić, ale mnie nie pokonają.

Czasami miło posłuchać wynaturzeń byłego prezydenta Lecha Wałęsę ale w tym przypadku trochę to wszystko strasznie wygląda!

mko/ Deutsche Welle

<<<JEDYNA TAKA KSIĄŻKA W POLSCE! PRZEWODNIK PO WORK-LIFE BALANCE! POLECAMY! >>>


Komentarze (11):

anonim2016.03.2 10:00
walesa !!! jakbyś nie kapował to nie było by problemu a tak bronimy się i swoich kolegów kapusiów, bo o bytowanie wam chodzi, jużeś puścił komunistów w skarpetkach, tylko jakoś żeś pomylił ich z Narodem, czubek...
anonim2016.03.2 10:22
Teraz trzeba go będzie przesadzać przez płot, bo sam nie da rady przeskoczyć.
anonim2016.03.2 10:27
Bolek was poprowadzi młodzi do boju! nie bójcie się, on przeciez mówił (o sobie samym) "ja zrobiłem tyle, że nikt tyle przez 100 lat nie zrobi" a także "byłem tak odwazny, że to sie w głowie nie miesci". Co nie chcecie? ...no to sie w głowie nie mieści!
anonim2016.03.2 10:27
Bolek zastanów się co mówisz...W czasie wojny za zdradę jest kula w łeb!
anonim2016.03.2 10:32
@Wi-Fi. - właśnie, potrzebna jest do tego prowokacja, a najlepiej coś takiego, co wyglądałoby na próbę zamachu na "kukuńka". Tyle, że jakoś trudno po drugiej stronie znaleźć odpowiednik Cyby. Na razie więc trzeba się zadowolić jedynie wojną o "dobre imię Lecha Wałęsy".
anonim2016.03.2 10:36
esbecki pies od początku
anonim2016.03.2 11:15
.....I wprowadzę SW jak moi mentorzy......Aby tylko do zwycięstwa.....nie liczyć ofiar....
anonim2016.03.2 11:45
A ja się pytam gdzie do licha jest prokurator przecież na nawoływanie do takich rzeczy jest paragraf!!!!!! Gdzie są prawnicy?!
anonim2016.03.2 19:38
Wujo idzie na wojnu ale chyba w pojedynkę. No chyba że znajdzie paru spod budki z piwem.
anonim2016.03.2 19:41
filigranowa Gadek LW nikt nigdy nie traktował poważnie. Chyba że jakieś głupki a było ich 10 000 000 oj było.
anonim2016.03.2 20:01
grahokus - jednym z tych 10 milionów byłem ja uwierz mi gdyby te akta wyszły w tym czasie Bolek miał by 10 milionów kopów w d... cała perfidia w tym że do końca brnie w kłamstwach i jeszcze szkaluje RP za granicą ot taki ,,patriota,, Mówi że to SB współpracowało z nim a nie On z SB . Pewnie za to że mieli taką łaskie jeszcze mu płacili .... niech On się już lepiej zamknie .