UWAGA! Idą mrozy i śnieg - zdjęcie
18.04.17, 19:06Fot. Pixabay, CC0

UWAGA! Idą mrozy i śnieg

Po południu ochłodzenia i powrót opadów śniegu zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla większości województw. Według prognoz, taka aura ma utrzymywać się co najmniej do weekendu.

Synoptyk IMGW Kamil Walczak zapowiada, że chłodnych wieczorów oraz nocnych przymrozków można spodziewać się szczególnie na północy i w centrum Polski: "Takie komunikaty funkcjonują już dla 5 województw, w najbliższym okresie dojdą jeszcze 4 kolejne dla województw centralnych" – wskazał.

Mrozom mają towarzyszyć opady atmosferyczne. Najsilniej śnieg prószyć ma na południu kraju - tam pokrywa śnieżna może utrzymywać się przez całą dobę - dodaje Walczak: "W rejonach podgórskich spaść może do 15 centymetrów śniegu. Biało powinno być również w Małopolsce, na Śląsku czy Podkarpaciu" - wylicza synoptyk.

Najzimniej tej nocy ma być na północnym wschodzie, szczególnie na Mazurach i Podlasiu. Silniejszy wiatr spodziewany jest jedynie w wysokich pasmach gór oraz na wybrzeżu.

dam/IAR