Rosyjski konwój już pod Ukarainą  - zdjęcie
15.08.14, 15:05Biały konwój jest już przy ukraińkiej granicy (fot. Youtube)

Rosyjski konwój już pod Ukarainą

1

Portal internetowy rosyjskiej gazety „Kommiersant” poinformował, że formalności związane z przejazdem białego konwoju przez ukraińską granicę zostaną załatwione na rosyjsko-ukraińskim przejściu Donieck-Izwarino. Nie uściślił jednak, jak w praktyce będzie to wyglądać.

„Ukraińscy pogranicznicy przeszli na terytorium Rosji w miejsce, gdzie zatrzymały się ciężarówki rosyjskiego konwoju humanitarnego” - przekazał agencji Reuters rzecznik ukraińskich służb granicznych.

Kolumna ciężarówek zatrzymała się na parkingu w pobliżu miasta Kamiensk-Szachtinskij. Na miejscu byli już przedstawiciele czołowych rosyjskich i zachodnich mediów. Jak podała Agencja prasowa RIA Nowosti, konwojenci pokazali im zawartość 20 losowo wybranych przez nich ciężarówek. Na przyczepach miały się znajdować kasze, odżywki dla dzieci, woda pitna i generatory prądotwórcze.

Służby prasowe ukraińskiego MSZ informowały, że osiągnięto z Rosjanami porozumienie co do sposobu wjazdu konwoju na terytorium Ukrainy. Operacja ma się odbywać pod nadzorem przedstawicieli Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i Czerwonego Krzyża.

Następnie Czerwony Krzyż ma przejąć pomoc I zorganizować dostawy darów do miejsc objętych kontrolą separatystów.

 

ed/ IAR

Komentarze (1):

anonim2014.08.15 15:31
Jadą goście, jadą...