W podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim dziś po południu odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Jak wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej, lider PiS, Jarosław Kaczyński dziękował politykom za pracę podczas kampanii wyborczej. 

Jednocześnie Kaczyński podkreślił, że to wcale nie koniec ciężkiej pracy. Były premier mobilizował członków klubu PiS do dalszej aktywności przed wyborami prezydenckimi i wspierania ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, który- już oficjalnie- będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy w przyszłorocznych wyborach. 

Jak podaje PAP, podczas wystąpienia prezes PiS dziękował politykom ugrupowania za ich pracę podczas niedawnej kampanii wyborczej. Jednocześnie podkreślił, że nie udało się uniknąć pewnych błędów, z których należy teraz wyciągnąć wnioski. 

"Prezes podkreślał jednocześnie, że musimy dalej ciężko pracować, bo przed nami kampania i wybory prezydenckie i musimy wspierać w niej Andrzeja Dudę"-ujawnił jeden z polityków uczestniczących w spotkaniu. Jarosław Kaczyński podkreślił ponadto, że  „jesteśmy silni koalicją (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) i że to jest dla nas ważne”.

"Nasz klub będzie rekomendował Elżbietę Witek na marszałka Sejmu IX kadencji, że naszym kandydatem w wyborach na marszałka Senatu będzie Stanisław Karczewski oraz że nasz klub będzie rekomendował Mateusza Morawieckiego na funkcję premiera rządu RP"-poinformował z kolei Ryszard Terlecki, szef klubu PiS. Według źródła PAP, prezes partii rządzącej zaznaczył na spotkaniu, że te propozycje muszą zostać zaakceptowane przez komitet polityczny, który ma zebrać się w przyszłym tygodniu. Wówczas odbędzie się także spotkanie prezydiów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy.

yenn/PAP, Fronda.pl